Пластуни Здолбунова налагодили співпрацю зі скаутами Великобританії

0 288
Пластуни Здолбунова налагодили співпрацю зі скаутами Великобританії
Пластуни Здолбунова налагодили співпрацю зі скаутами Великобританії

Восени минулого року наша станиця відгукнулася на пропозицію міжнародної служби Пласту долучитися до проекту Скаутів Великої Британії «Скаутські зв’язки».

Суть проекту полягала в налагодженні зв’язків між групами скаутів одного віку України і Великої Британії шляхом спілкування, обміну інформацією, новинами, фото, «живими» листами….

Новацькі рої «Соколики» і «Ластівки» (гніздо «Володарі неба») станиці Здолбунів виявили бажання приєднатися до проекту. Зголосились ми в вересні, а перший е-mail з Туманного Альбіону отримали в лютому 2013. Ми вже встигли забути про «Скаутські зв’язки», тому лист був для нас приємним сюрпризом. З нами сконтактувалася Сюзан Баклі – відповідальна за новацтво, а саме за «бобренят» (beavers) – дітей віком 6-8 років у підрозділі скаутської організації містечка Whitley Bay. У них налічується 15 бобрів і 30 вовченят (cubs – 8-10 років). Доречі, Сюзан зазначила, що скаути з їхнього регіону у віці 8-14 років – це переважно хлопці, є лише кілька дівчат серед вовченят. Офіційна назва їхнього підрозділу – 6th Whitley Bay Scouts

Отже, поспілкувавшись онлайн, ми зі Сюзан вирішили обмінятися пакуночками до Великодня. Різниця між нашими святковими канікулами і британськими склала приблизно місяць (початок квітня – у них, а травня – у нас). Згодом, все трохи затягнулося у часі в нас обох. Свій пакуночок ми відправили 23 квітня, а британські скаути – 1 травня. Бобренятам з 6th Whitley Bay Scouts ми передали унікальні українські писанки, стяг, рушника з традиційним орнаментом, котрий подарувала юначка Мирослава Година, солодощі, диски з пластовими піснями, також диски, що розповідають про українську культуру та мистецтво, а ще відзначки та вмілості. Не обійшлось без малюнків, глиняних медальйонів і браслетиків, змайстрованих спритними новацькими руками. Сюзан була надзвичайно вдячна, особливо їй сподобались наші писанки та рушник. Вона вже встигла розповісти своїм біверам про писанки, а також готує матеріал про нас на скаутський захід Annual General Meeting.

І ось вчора ми отримали наш шматок британської скаут-культури. Важко перелічити все – фото передасть це краще. Одним з головних надбань є біверська хустка, свіженький примірник журналу «Scouting», а також детальна й пізнавальна книга про «North East». Сюзан також відправила купу листівок з рельєфами та цікавими історичними пам’ятками району Whitley Bay, туристичну мапу і гід.

Ми надзвичайно задоволені нашою співпрацею! Наразі плануємо виготовити стенд наших скаутських зв’язків з 6th Whitley Bay Scouts, обмінятися відео-матеріалами про наших новаків-бобрів-вовченят, провести онлайн-сходини по скайпу. Наступний обмін великими пакунками запланований на передріздвяний час.

Вважаю подібну співпрацю корисною і необхідною. Рекомендую виховникам новацтва та юнацтва долучатися до подібних ініціатив міжнародної служби Пласту.

Р.S. Містечко Whitley Bay знаходиться на узбережжі Північного моря, входить до агломерації Тайнсайду, а також має більш, ніж тисячолітню історію. Найближче велике місто – Ньюкасл.

Підготувала:

Виховниця рою «Ластівки»,

Ст.пл. Оксана Шадий

Станиця Здолбунів

За матеріалами Пластового Порталу

Коментарі
Завантажується...