Площа Героїв у Здолбунові. Бути чи не бути?

0 220
Площа Героїв у Здолбунові. Бути чи не бути?
Площа Героїв у Здолбунові. Бути чи не бути?

З проханням опублікувати цей текст до нас звернулись бійці-здолбунівчани, що об’єднались у спілку учасників АТО. З їх точкою зору на плановану реконструкцію Площі Героїв Майдану ви можете ознайомитись, прочитавши це звернення.

Відкрите звернення до мешканців м.Здолбунів

та міської влади

від Здолбунівської громадської організації учасників бойових дій і АТО «УВО»

Сесією Здолбунівської міської ради прийнято рішення в про виділення майже 250 тисяч гривень на спорудження пам’ятника   загиблим на Майдані та  Сході України під час антитерористичної операції.

Безперечно, така ініціатива місцевої влади заслуговує на повагу – ми повинні вшановувати пам’ять полеглих Героїв за свободу та незалежність України

Але спорудження пам’ятника не на часі! 

Поряд з цим, на цій же сесії затверджується ще одне рішення – про виділення коштів на лікування та реабілітацію важкопоранених військових у розмірі 2,5-5 тисяч на одного пораненого (!).

На нашу думку, таке співвідношення , коли йдеться про спасіння життя захисників України  є аморальним. Окрім того, варто також подбати про демобілізованих, котрі повертаються з війни. Вони також потребують лікування та реабілітації.

Ми вважаємо, що такий розподіл коштів є популізмом, напередодні  виборів.

Тому, аби врахувати думку громадськості, пропонуємо провести опитування стосовно доцільності використання такої суми коштів на будівництво пам’ятника та свою допомогу в його проведенні. А будівництво пам’ятника, у разі рішення громади, пропонуємо перенести на більш вдалий час – після закінчення війни на сході України і повернення  українських територій.

Проте ми вирішили взяти короткий коментар у керівників міста, щоб читачі сайту могли самі зробити висновок про доцільність реконструкції або про інше використання коштів.

  •           За словами міського голови Ігоря Ольшевського, мова йде не про спорудження пам’ятника, а в цілому про реконструкцію площі. Це включає і дорожнє покриття, і озеленення, і освітлення. Вартість усієї реконструкції мають намір знизити за рахунок спонсорських будівельних матеріалів. Крім того, на переконання і міського голови, і секретаря міської ради Валентини Капітули, благоустрій міста потрібен. Мова ж не йде про двір чи вулицю, де проживає хтось з керівників. Це громадське місце, де відбувається більшість міських заходів, і виглядати воно повинно належно.
  •          Одним з ініціаторів спорудження пам’ятного знака Героїв Небесної сотні був депутат міської ради, директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко. Він вважає, що доцільно було б завершити роботи вже до річниці розстрілів на Майдані. Але, оскільки так не склалося, то варто хоча б до Дня Незалежності  зробити обіцяне.  Грошей на це не можна шкодувати, бо це важливий для міста символ. Зрештою, якщо хтось думає інакше, нехай вносять відповідне подання на сесію міської ради, щоб депутати могли або скасувати своє рішення, або підтвердити його. На жаль, війна не закінчена, тому місцем для вшанування всіх загиблих у цій війні, та й у всіх війнах за Україну має стати ця площа. У нас немає окремих пам’ятників Симону Петлюрі чи іншим борцям, ми не можемо мати пам’ятників кожному, хто загинув у російсько-українській війні за ці два роки, тому це буде в цілому Площа Героїв.
Коментарі
Завантажується...