Площа Героїв у Здолбунові. Бути чи не бути?

Площа Героїв у Здолбунові. Бути чи не бути?

З проханням опублікувати цей текст до нас звернулись бійці-здолбунівчани, що об’єднались у спілку учасників АТО. З їх точкою зору на плановану реконструкцію Площі Героїв Майдану ви можете ознайомитись, прочитавши це звернення.

Відкрите звернення до мешканців м.Здолбунів

та міської влади

від Здолбунівської громадської організації учасників бойових дій і АТО «УВО»

Сесією Здолбунівської міської ради прийнято рішення в про виділення майже 250 тисяч гривень на спорудження пам’ятника   загиблим на Майдані та  Сході України під час антитерористичної операції.

Безперечно, така ініціатива місцевої влади заслуговує на повагу – ми повинні вшановувати пам’ять полеглих Героїв за свободу та незалежність України

Але спорудження пам’ятника не на часі! 

Поряд з цим, на цій же сесії затверджується ще одне рішення – про виділення коштів на лікування та реабілітацію важкопоранених військових у розмірі 2,5-5 тисяч на одного пораненого (!).

На нашу думку, таке співвідношення , коли йдеться про спасіння життя захисників України  є аморальним. Окрім того, варто також подбати про демобілізованих, котрі повертаються з війни. Вони також потребують лікування та реабілітації.

Ми вважаємо, що такий розподіл коштів є популізмом, напередодні  виборів.

Тому, аби врахувати думку громадськості, пропонуємо провести опитування стосовно доцільності використання такої суми коштів на будівництво пам’ятника та свою допомогу в його проведенні. А будівництво пам’ятника, у разі рішення громади, пропонуємо перенести на більш вдалий час – після закінчення війни на сході України і повернення  українських територій.

Проте ми вирішили взяти короткий коментар у керівників міста, щоб читачі сайту могли самі зробити висновок про доцільність реконструкції або про інше використання коштів.

 •           За словами міського голови Ігоря Ольшевського, мова йде не про спорудження пам’ятника, а в цілому про реконструкцію площі. Це включає і дорожнє покриття, і озеленення, і освітлення. Вартість усієї реконструкції мають намір знизити за рахунок спонсорських будівельних матеріалів. Крім того, на переконання і міського голови, і секретаря міської ради Валентини Капітули, благоустрій міста потрібен. Мова ж не йде про двір чи вулицю, де проживає хтось з керівників. Це громадське місце, де відбувається більшість міських заходів, і виглядати воно повинно належно.
 •          Одним з ініціаторів спорудження пам’ятного знака Героїв Небесної сотні був депутат міської ради, директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко. Він вважає, що доцільно було б завершити роботи вже до річниці розстрілів на Майдані. Але, оскільки так не склалося, то варто хоча б до Дня Незалежності  зробити обіцяне.  Грошей на це не можна шкодувати, бо це важливий для міста символ. Зрештою, якщо хтось думає інакше, нехай вносять відповідне подання на сесію міської ради, щоб депутати могли або скасувати своє рішення, або підтвердити його. На жаль, війна не закінчена, тому місцем для вшанування всіх загиблих у цій війні, та й у всіх війнах за Україну має стати ця площа. У нас немає окремих пам’ятників Симону Петлюрі чи іншим борцям, ми не можемо мати пам’ятників кожному, хто загинув у російсько-українській війні за ці два роки, тому це буде в цілому Площа Героїв.
 • Особисто мені, здається більш доречним розташування меморіалу бійцям Небесного Батальйону у парку, поряд з загиблими бійцями 2 світової. Треба вписати прізвища кожного загиблого героя. Щодо дати встановлення, вважаю що це треба робити негайно. Люди повинні знати чого стоїла ця війна нашому району, вже зараз. Міфологізація ціх солдат повинна стати ідентичною загиблих у 2 світову війну.
  Крім того, хочу зауважити, що треба пам’ятати не тільки про мертвих, але і про живих героїв.
  Дмитро Хомицький, мобілізований офіцер, 95 оаембр.

  • Оксана

   У нашому міському сквері поховані здебільшого енкаведисти, які загинули вже після війни у боротьбі з повстанцями . Поряд з ними Небесній сотні, героям Майдану, думаю, буде не зовсім затишно…

   • А мені здається буде навіть символично, нехай старі герої і нові герої зустрінуться, а також зустрінуться їх прихільники і подивляться друг другу в очі. Нехай справжні ветерани побачать нових справжніх ветеранів, і “справжні” побачать “нових справжніх”.
    А для Небесної Сотні, в принципі можна віднайти окреме сакральне місце.

    • Оксана

     У нас немає пам’тника загиблим у ІІ Світовій, у нас є пам’ятник радянським енкаведистам , які загинули за “ідеали” тоталітаризму, проте міфологізовані якраз під героїв визволення. Не варто міфологізувати таким чином новітніх героїв, бо з ними якраз все дуже однозначно – загинули за Україну, у боротьбі з зовіншніми і внутрішніми агресорами, захищаючи ідеали єдності , соборності , незалежності держави. Справжніх ветеранів далекої війни у нас майже не залишилось, а “несправжнім” на місці вшанування новітніх героїв нічого робити…

 • Den-den

  Може варто спочатку довести до ладу так звану Алею Небесної сотні?Купа людей надувала щоки,а тепер: дерева повсихали,замість квіткового моріжка щось непотрібне з бурьянами, а громадські активісти все фарбують на камеру вже тричі пофарбоване.Та й до каменя на Базарній площі варто підійти й прочитати напис на ньому .Може що в голову й прийде

 • Мешканка міста

  Я вважаю, що площа має бути

 • Здолбунівчанка

  Чому ми, прочитавши публікацію, а тим паче звернення сучасних, слава Богу, живих Героїв, не в змозі виділити головного з прочитаного? Чому ми, маю на увазі і коментаторів, і депутатів, і перших, і решту, другорядних, осіб міста, не чуємо чи не хочемо почути тих, перед ким маємо стати на коліна? Чому «розтікаємось по древу» хто
  про благоустрій міста, хто про відсутність пам’ятника Симону Петлюрі, а хто взагалі зіскакує з порушеної теми: позиція міської ради і її можливостіщодо захисту і допомоги сьогочасним захисникам України, демобілізованим, котрі повертаються з війни, і котрі зі своїми бідами, живуть поряд з нами? Чому, замість того, аби виставляти на показ якісь благо-патріотичні амбіції і судження, МИ НЕ ДУМАЄМО СЬОГОДНІ (як пише тільки, на жаль, один із шести коментуючих) про ЖИВИХ? Чому рішення такого роду має прийматись чиновниками, а не тими, заради кого воно приймається? Чому їх, головних героїв цієї ситуації, ніхто не запитав, з ними не зустрівся до ухвалення такого рішення? Учасники бойових дій і АТО надто толерантно кажуть: 250 тисяч гривень на спорудження пам’ятника не на часі сьогодні, коли 40-карічні матері отримують «груз 200», діти, окрім, як на світлині, більше не побачать батька, двадцятилітні лишаються каліками, а добровольців, котрі повернулися з пекла, не визнають учасниками того пекла, не приймають на роботу і вони, фактично, не мають засобів для існування! Натомість важкопораненим, може виділять, а може й ні ( бо ж купу довідок виходити не в усіх важкопоранених стане сил і моральної стійкості) – аж 2,5-5 тис.грн. Цинізм зашкалює: 250 тис. на пам’ячник чи площу (що й на пожертви й спонсорські збудуються) – є, півмільйона вкрасти на дорогах – є, других півмільйона «загубити» за сміттєвоз – є і т.д. От і поневолі закрадається думка: на 250-ти тисячах грн., що розпиляться на неживих об’єктах, можна вкрасти, зекономити, прокрутити, то 2,5 тисячі якось не з руки не дати захисникові України…

 • Житель

  На мою думку, все ж таки краше виділити кошти на лікування. У нас час,з такми цінами кожна гривня дорога для поранених бійців.

  Щодо пам*ятника. Якшо і ставити то найкраще місце, як на мене, буде в парку де стояв Ленін. Покласти нову плитку,зробити гарні газончики.Одним словом привести парк до ладу,а то якось на нього взагалі ніколи не звертають уваги…Навіть відсутні заїзди для колясок біля ступеньок.

 • Валєрій

  Так дійсно зараз не час встановлювати пам”ятники і робити площу.Війна почалась з майдану і продовжується на Сході де воюють наші побратими і на жаль є загиблі.Краще гроші розподілити сім”ям яки залишились самі без копійки бо чоловік і батько дітей знаходиться в АТО або взагалі загинув.Можливо виділити ті кошти на шось інше.Всі війни колись закінчуються і на Сході також колись буде мир, ось тоді ми жителі району і міста зберем гроші і побудуємо площу і паставим пам”ятник нашим Героям!!!

 • Ольга Ферар

  в музеї пустому пам”ять вшануйте а гроші на лікування і реабілітацію живим. Встигнем пам”ятники збудувати.

X