"Побиття немовлят": майстер-клас від голови Здолбунівської районної ради

“Побиття немовлят”: майстер-клас від голови Здолбунівської районної ради

Ще коли я позавчора читала коментарі до матеріалу з приводу звіту голови районної ради, подумала, що все це я десь бачила і чула.

Вчора зранку, ще перед сесією, зрозуміла – якби вся наша «сотня», а вірніше група прихильників Тимощука, жила в сімдесятих роках, роках пізнього брежнєвського застою, вони були б членами райкому КПСС і активними комсомольцями. Ну дехто просто був би в «товаріщєском судє» – пам’ятаєте таку структуру?

Уявляю праведний гнів цих громадян: як же ж, вони ж націоналісти і демократи! Ні, вони звичайні Швондєри, які взяли на себе місію перевіряти, хто за що живе, хто що їсть, хто в що вдягається. Таке неймовірне втручання в приватне життя людини властиве тільки комуністичній ідеології. Те, що вони народилися і живуть в іншу епоху, а тому сповідують нібито іншу ідеологію, ще ні про що не говорить – це фасад. За ним – звичайна дрібна чекістська душа.

IMG_1464    Сесія, а потім засідання штабу з допомоги солдатам – землякам  це лише підтвердили. Обговорення звіту голови районної ради Тимощука не було. Звісно, в звіті ні про що і обговорювати було нічого. Але як тільки слова попросила депутат Рівненської обласної ради Ніна Путіліна, відразу до виступу записався Сергій Кондрачук – наш майбутній голова адміністрації, якщо думка сотні самооборони стане визначальною при призначенні. Бо «тимощуківці» зрозуміли – обговорення таки буде, і буде воно не на користь Тимощука.

Кондрачук говорив не про голову ради, не про його звіт, а про вінок «з могили», надісланий Тимощуку два місяці тому. Кожен бажаючий міг ознайомитися з версією подій «від Кондрачука», викладеною на одному з місцевих сайтів. Але все, що говорив Сергій – як завжди, напівправда.

IMG_1492       Уже в «різному» я розповіла депутатам історію, що трапилась за тиждень до виборів. Єдиний мій білборд як  кандидата був розміщений на трасі до Острога, за Здовбицею. З Ярославом Бляшиним, який його встановлював, домовленість була ще з вересня про використання площі – білборд був вільний. Ми виїжджали туди, дивились місце, потім відповідна фірма клеїла власне постер. І ось другого дня після поклейки подзвонив мені обурений голова ради Василь Тимощук: «Там був білборд Небесної сотні, туди люди несли квіти і вінки, а ви почепили там себе». Я відповіла доволі грубо: «Василь Олексійович, ви розумієте, що ви говорите? Куди несли квіти? До білборда?» Тим більше що ніякого зображення на момент поклейки там не було. Точно такий самий постер «Небесної сотні» був на автостанції, там на той момент було розміщено постер Файфури, кандидата від «Народного фронту», і це Тимощука не обурювало. Я уточнила після розмови і в сільській раді, і в людей, що там проживають – ні, постер був обдертий місяць-півтора тому.

Проте я, Вікторія Лех і мій син Ярослав таки під’їхали ввечері до білборда. Так, ви правильно зрозуміли – там був прив’язаний старий доволі пошарпаний вінок, а сам постер був заляпаний. Звісно, мій син його відв’язав, ми забрали його звідти.

IMG_1477      На сесії Кондрачук, а під час засідання штабу Олена Смірнова зі сльозами говорили про почуття родини Тимощуків. А хтось собі уявляє почуття мої і мого сина в той момент, коли ми виявили той вінок, якого там ще вчора не було?

Я розповіла про цю ситуацію тоді багатьом людям, вони були в залі під час сесії, і вони знають, що я говорю правду. Вчора одна пані сказала: «Треба було Ярославу тим вінком морду Тимощуку набити» (вибачте, дослівно). Але тоді мій син за кілька днів до виборів був би оголошений бандитом і хуліганом. Тоді, до речі, багато хто пропонував розповісти про все, що сталося, на сайті. Проте ми не використовували сайт перед виборами, та й я порахувала, що це дуже прикрий, але виборчий інцидент. Не варто на цьому акцентувати. Ну що ж, закцентували інші.

Зрештою,  справа не в цьому. Те, що відбувалось вчора, банальна травля того, хто посмів відкрити рот і заперечити довічне право Тимощука керувати районом. Хоча чим там керувати? Сам він вчора визнав, що здійснює організаційні і представницькі функції – така собі англійська королева. Команда Тимощука довела, що готова знищити кожного, хто стане на їхньому шляху.

Молодий Путін та Кондрачук. не знаходите спільного?

Молодий Путін та Кондрачук. не знаходите спільного?

Вчора я взагалі відчула, що в нашому районі відроджено славні традиції зборів комуністичних часів, де «клєймят позором» за іншу думку. Мети досягли – обговорення не відбулось, громаді супердемократичний голова слова не надав, на виступ однієї з присутніх, що стосувався діяльності Кондрачука, він відреагував реплікою «ну це брєд». Що ж, Кондрачук говорив про збіги, які виявляються не випадковими. Може, не випадково він так схожий на молодого Путіна – замашки ті ж самі.

Побічним ефектом стала спроба розвалити роботу групи для допомоги солдатам-землякам. Заява Олени Смірнової, що вона не зайде в штаб, поки там буде Вікторія Лех, прозвучала ультиматумом. І нікому було заступитися за людину, яка півроку працює не покладаючи рук. Саме цей склад робочої групи організував роботу так, що зібрано більше мільйона гривень, і водночас немає жодної претензії до збору і витрачання коштів.

IMG_1456Можливо, саме ця фінансова бездоганність Вікторії заважає декому, хто хотів би працювати «по-новому»? Та й, зрештою, для кого працюють дівчата й хлопці робочої групи? Для сотні, для Лєни, для Тимощука? Ні, для солдатів і їх родин. У них претензії до Вікторії є? Немає? Ну тоді при чому тут чиїсь симпатії чи антипатії.

Що ж, сесія відбулась, голова відзвітував. Треба визнати, що вісім років перебуваючи при владі, він має чудовий шанс зберегти її після наступних місцевих виборів ще принаймні на чотири роки. А очікуване призначення «свого» голови адміністрації дасть можливість цій групі забезпечити небачений розквіт району – у них буде і свій народний депутат (Олександр Дехтярчук, Блок Петра Порошенка), і свій голова ради, і свій голова адміністрації, і два лояльних депутати обласної ради (Олександр Андріюк і Йосип Гаврищак). Ну що ж, через рік побачимо…

 

 • Кухтицький Олег

  Я от не можу зрозуміти замість того щоб вибачитись перед людьми за ваш ганебний вчинок, ви продовжуєте далі обливати брудом і розпалювати в районі конфлікт. Зверніться краще до лікаря, на мою думку тільки він вам зможе допомогти…

  • Ясно, черговий “самооборонцівець” матеріал не читав… раджу навчитись читати.

   • Кухтицький Олег

    Я уважно прочитав матеріал, я не лікарь але на мою думку це діагноз..

    • Та ви точно не “лікарь”. Лікарі знають, принаймні, як їхня професія пишеться українською мовою. Наступний пост не по темі – бан.

     • Ольга Ферар

      всім бан.. і то негайно. всіх видалить-лишить лише матеріал.всіх всіх всіх. бо ця критика це не те що нам потрібно. БАН БАН БАН..

     • Наталка

      У мене одне прохання до всіх – БУДЬТЕ ЛЮДЬМИ!!

 • Alik

  Пора Ніколіній і її “санчо-панса” піти зі сцени з гідністю. Хватить робити цей вигляд добропорядної родини і патріотки. Та живіть собі тихо і не лізьте вже до людей з добрими порадами і розясненнями! Багато хто відгукується про їх роботу в штабі – злі і ненависні з родичами воюючих (типу – заклопотані дуже). Місто вже втомилось без вас і ваших склоків!

  • Алік, або конкретні прізвища хто і як відгукується про роботу штабу, або бан. Втомилось місто від аліків-анонімів.

   • Кухтицький Олег

    Місто втомилося від вашої постійної брехні і наклепів. Скажіть буд ласка Ярослав як вам дійшло в голову відправити людині вінка, чи можлива мама підсказала?

    • Користувач забанений через офтоп та пустослівні звинувачення.

  • Свідок

   Що за звичка брати на себе роль “усього міста”. ви втомились – відпочиньте, а місто тут при чому? А по суті… Одна мамочка принесла нещодавно подяку штабу в редакцію “найчеснішого” сайту Орлова і в газету. Там було згадано прізвище Ніколіної. Надрукувати відмовились. Так що суть ясна – вам на вибори треба піар, а люди, які роблять свою роботу мовчки, вам просто заважають.

 • Оксана

  Навіть якщо вінок справді стояв біля Вашого білборда, пані Світлано, а напередодні В.Тимощук справді висловлював претензії щодо розміщення Вашого зображення як кандидата в депутати, то невже це є виправданням факту надсилання того вінка на домашню адресу??? Особливо , якщо такий факт доведено. Вікторію на відео впізнали всі. Це- дикість, середньовіччя якесь! Можливо, й напівправда в статті Кондрачука, але це геть не виправдовує Вашого вчинку..

  • Світлана

   Власне, я все написала, але відповідаю Вам тому, що питання поставлене в адекватній нормальній формі. Якщо ви чули виступ Кондрачука на сесії, та й читали матеріал на сайті Орлова, мова йшла про вінок з могили. На цьому був зроблений акцент. Сергій знав, що це неправда. І Тимощук знав. Проте п’ятихвилинну промову Кондрачука не зупинив. Вінок під білбордом, травля на сесії – це ж не вперше. Протягом багатьох років група людей час від часу робить речі, несумісні з мораллю, які – я цього й не приховую – доводили мене до сліз. Ви не знаєте, що таке раз на півроку мінімум отримувати “по пиці” інформацією, яка не відповідає дійсності. Виправдовуватись – найпринизливіше заняття на світі. Та й інколи немає жодної можливості донести до людей свою точку зору – як і на цій сесії. Я про це вже писала, тому просто повторюсь – кожен може поставити себе на моє місце, а тоді принаймні зрозуміє, як почував себе мій син. Так як і моя мама, яка чи не щоразу, приходячи з базару, приносила чергові плітки про мої будинки, квартири в Києві для дітей і так далі. Це – нормально, по-вашому? Я не маю уявлення, з якої могили приволокли той вінок до білборда. Але оце – точно дикість.

   • Оксана

    Обидва вчинки — дикість. Але я не бачила відео, де б саме Кондрачук чи Тимощук встановлювали вінок біля Вашого білборду. Допускаю,що це міг бути будь-хто з Ваших не надто палких прихильників, котрий має бажання похоронити Вашу політичну кар’єру , і не надто замислюється над методами. Розумію також почуття сина. Але суспільство наше більше потолерувало б “хлопчачі розбірки” ( побиття писку, простіше кажучи) , словесні баталії ( на зразок “дурень– сам такий, від дурня чую”) , але не такі речі. Вінок в подарунковій упаковці з написом “Іграшки” на домашню адресу ( а дім– це не арена для зведення рахунків) , та ще й свідомий наклеп ( від Кондрачука, мовляв) — це перебір. Завжди вважала Вікторію досить розумною. Вочевидь, переоцінила. Це – не жарти. Ось і виходить , що самі палкі прихильники – син і Віка підклали Вам свиню ( невже без Вашого відома?) . А сльози, виправдовування, наклепи, відсутність можливості все пояснити, бо тебе вперто не чують — ось це мені якраз добре відоме. Але “залізна леді” ніколи б не опустилася до помсти такого рівня. Бути залізною у нас насправді набагато легше , аніж бути леді.

   • об”єктив

    Пані С вітлано , я проконстатую факти , а Висновкі нехай зроблять здоровомислячі .
    Пееред появою на тому білборді ‘залізної леді’ там був білборд ‘небесної сотні’ а оскільки він стоїть у с.Здовбиця то патріотичні здовбичани приносили туди квіти та вінки з корзинами.
    Вітер дещо з того порозносив , а ‘ЗЛОЩАСНИЙ ВІНОК’ хтось просто привязав до опори білборда.
    Ті хто клеїв білборд п.Ніколіної малиб просто прибрати під ним і крапка.
    А вийшло що вийшло.
    Я це пишу, тому що живу біля того білборда і що так сталось то є людський фоктор, а тещо з того вийшло то є брудна політика людей якіхочуть влади.

 • Дмитрий Королёв

  Да в таком духе и все “Може, не випадково він так схожий на молодого Путіна – замашки ті ж самі.”
  оказіваеться что вы знали молодого путина, если нет то зачем писать бредятину?

  а, и еще, если что можно и меня в Бан, это отлично получаеться. Мнение только мое или неправильное… отличный подход

 • Юра

  Та ви таки не в собі… це вже таким кісільово гебельсівським ****** тхне, а порівняння Сергія з Путіним, то майже так само епічно тупо, як “крофь руссских млоденцов” чи рівняти себе до великої Маргарет Теччер до якої вам нешановна, як до неба рачки. Про вінок не коментую бо це вже клініка.

 • Здолбунівчанин

  Весело тут у Вас ;-)
  Тимощук vs Ніколіна ( об’єктивна інформація).
  Результати виборів 2012 та 2014
  Тимощук- 9,59%-10764 голосів-4місце по округу (2012рік це при тому що все було Ригівське)
  Ніколіна-2,37%-2570голосів- 13 місце по округу (2014 рік всі памятають ригів вже небуло).
  Про що тут можна говорити.

  • Саша

   Тільки про те, що рейтинг Тимощука – це рейтинг “Удару” тих часів, а не його особисто. Виставте Василя Олекмійовича на другі вибори без “паравозіка”, хай спробує сам за себе відповісти.

 • Митько

  Через що розгорівся весь цей сир-бор з тим вінком, маю на увазі до його появи в Тимощуковій хаті? Ну, приніс хтось його до бігборду, де зображена не лише в повному здоров”ї кандидатка, а й світової величини покійна. Видно, ще хтось надто шанує першу залізну леді Маргарет Тетчер . От і скористався нагодою, приніс їй відповідні квіти, а залізна друга, не розібравшись, образилась.

 • Марина

  Чесно кажучи, я думала, що Світлана Ніколіна просто мовчатиме – ну НЕМАЄ жодних аргументів, які б могли щось подібне виправдати. Єдиний аргумент – відсутність здорового глузу і сприйняття світу рівня “дєвочок”, які бігають по ворожках і роблять привороти та наводять пристріт на ворогів своїх кревних. Але пані Світлана – жінка наче з інтелектом… позатим, оскільки тут вже звучать контраргументи, то дайте відповідь мені на просте запитання: чому вінок Тимощуку ви відправили не від свого імені? Логічно було б написати щось на кшталт “Василю Олексійовичу, заберіть свій вінок, бла бла бла”. Ну, можна було б придумати що завгодно, раз уже такі протистояння між вами нездоланні… Чого ж від Кондрачука? Бо він на Путіна вам схожий? Пані Світлано, ну смішно, чесне слово… Ви б ще Кондрачуку вуса домалювали і Гітлера вчепили поряд …

  • Клуша

   А, до речі, схожість дійсно є, і від цього по спині холодок, особливо напередодні нових призначень. Хоч би помутніння розуму не сталося такого, як у Путіна. Хоча судячи по ” вінку з могили” перші симптоми уже з’являються…

 • Клуша

  Дуже цікава дискусія! А я на сесії не був – і ні в районці на першій сторінці (де пише професійний журналіст), ні на сайті сіті (де пише теж не зовсім “профан”) ні у вашому коментарі п.Світлано, я так і не зрозумів, яке ж питання питання було ключовим в порядку денному сесії? При обговоренні якого питання було стільки уваги приділено, якимось ницим розбіркам під час виборчої компанії, яка давно закінчилась, і про неї всі забули. В чому на даному етапі нашого громадського життя актуальність цього виборчого бруду. Потрібно було вже й показати відео, коли їздили по хатах регіоналів весною, лякали там по хатах їхніх дітей ( а може їхні діти дітьми не рахуються ?) . Потрібно було так само показати і тих “героїв”. Якось це все збоку виглядає, ніби свідомо вкидається в натовп “дебільна” резонансна інформація, щоб відволікти увагу людей від чогось вагомішого, а воно судячи з усього на сесії мало би бути. Зі слів очевидців, та й судячи з оперативності матеріалів в пресі надто добротно і продумано було підготовлене дане дійство. Це дійсно “гідний” матеріал першої сторінки районки. Та невже Тимощук, як мужик не міг зустрітись з “шантажистами – хуліганами” особисто і не розставити всі крапки над “І”, але виходить не в цьому весь сенс. Я думаю – втопити Ніколіну. Я не її палкий прихильник, але доводилось пересікатись впродовж останніх місяців по питаннях АТО – і був вражений, бо людина реально займалась чистим волонтерством без усякої вигоди – це зараз велика рідкість, повірте з досвіду, бо знаю багатьох місцевих і не місцевих волонтерів. Навіть компенсації за пальне ні одного разу в неї не бачив, і якби було, я б про це знав хоча б один раз. А ось так разом все закреслити – це якось ницо. Вважаю, що посилка була надіслана в стані афекту, а розвінчування проведено в кращих російсько-комуністичних традиціях . Якщо я помиляюсь, то заперечте мені, тільки, будь-ласка, аргументовано.

  • Римлянин

   Людина має відповідати за всі свої вчинки. І як за хороші (якщо такі були) так і за безглузді

   • Клуша

    Чому ж за поїздки по хатах регіоналів ніхто не відповів? Чи це уже подвійними стандартами не називається, адже це були свої????

  • Оксана

   В стані афекту надіслали б просто вінок, а не “закамуфльовану цукерочку” . Та й хто власне був у стані афекту– пані Світлана, Ярослав чи Вікторія ? Я думаю, що ніхто із них просто не розраховував бути викритим публічно, вважали, що все обійдеться , як завжди, чутками, розмовами , перепалками на конкуруючих сайтах — і на тому все.. А волонтерство тут ні до чого — його ніхто й не оспорює, воно не нівелює ганебний вчинок.

   • Саша

    Оксано, про надіслану адресату посилочку знало з десятеро людей, в тому числі і я – ніхто особливо з цим і не ховався. Може, й не дуже коректно відповіли на підлість, але й коли морду б’ють, теж некоректно. А інколи треба. Щодо волонтерства, то якраз його й оспорюють. Бо зразу після сесія вся сотня заволала, що Вікторії не має бути в штабі. Я погоджуюсь з Клушею – була супервистава. Та й Ніколіна це зрозуміла, бо з написала про “майстер-клас” розводняку і інтриг.

    • Оксана

     Я не зовсім зрозуміла – де саме некоректність, а де – підлість? Ставити вінок під білборд- це підлість , а надсилати його на домашню адресу – це тільки некоректність? У нас велика проблема з подвійними стандартами. А супервистави не було б , якби не було приводу. До речі , ці вистави тривають вже роками, і з обох сторін . Вважаю, якби в громади були єдині оцінки щодо підлості, брехні , зради, наклепів та образ , з чиєї б сторони вони не були, то такого сміття в нашому житті було б менше. А то , як завжди: друзям – усе, ворогам – закон. А ми тут щодо цього ніби ще й сперечаємось . Ми пробачаємо своїм друзям, добрим знайомим, родичам підлість , злочин чи ганьбу, але вони від того не перестають бути власне підлістю, злочином чи ганьбою.

 • Alik

  Ну на рахунок вінка – він стояв біля того білборда ще з весни, як шана пам’яті Небесній сотні. Навіть коли здерлась картинка – вінок стояв, потім лежав під ним, потім знову його там ставили люди. Він не зникав і не з’являвся, як дехто каже. Він там був. Так що збрехали, панове, що його спеціально хтось підніс. Я частенько бував біля того місця і бачив його. Коли приїхали вішати свою картинку відома пані і її друзі, той вінок зник. Зрозуміло куди.Думаю що взяли його не зі злості, а “по приколу”. Ну не завжди і Віка і Ярослав грізні і суворі. Думали, напевне, прикольнемось і прокатить… Та і Кондрачук замахнувся – вінок з могили. Він теж переборщив. Ну від страху спочатку так всі подумали б. Але ж вияснили, що і звідки. Між ними конфлікт (Тим-Нік), змагання- хто кого як більше закидає в цій ситуації. Ну виграла пані – такий крок навряд чи хтось переплюне!

  • Ярослав (не Ніколін)

   “Картинку” вішала професійна фірма, і вінка там на той час не було.

X