Пологові пакети для здолбунівчанок: потреба чи піар?

0 417

Я хочу, щоб жінки що народжують у Здолбунові думали про вибір кольору пустушки, а не де взяти гроші на набори які необхідні при пологах. Влада зобов’язана посприяти збільшенню народжуваності саме в Здолбунівській ЦРЛ. Я подав відповідне звернення, щоб з місцевих бюджетів матерям компенсували медичні набори та вони їх могли отримати безкоштовно. Так само і люди, що потраплять в приймальне відділення могли отримати одразу безкоштовну невідкладну допомогу. Такі речі спростять життя людям, а кошти на це потрібні незначні. Зі свого боку у пологовому та приймальному покращили все що змогли й навіть те що було понад наших сил. Ремонти, комфортні палати, утеплення, ліжка і ліжечка, матраци та багато іншого.Народжуйте у Здолбунові!

Ось таке повідомлення на своїй сторінці у Фейсбуці розмістив нещодавно головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні, депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк. Взагалі сам спосіб спілкування з владою дещо насторожує. Адже за посадою і згідно зі здоровим глуздом головний лікар має чи не щодня спілкуватися з керівництвом району, а отже в нього достатньо часу і можливостей для звичайного робочого вирішення питань, в тому числі і цього. Проте пост у Фейсбуці і фотографії листа справді наштовхують на думку, що основною метою акції був піар. Ну хто ж проти «безкоштовних» пологів?! Всі за! А головний лікар у будь-якому разі молодець: дадуть гроші – він добився; не дадуть – вони мерзотники, а я ж для вас старався, люди добрі…

До речі, на останньому засіданні президії районної ради заступник головного лікаря Василь Мацьоха правильно зауважив, що безкоштовні пологи, про які йде мова зараз, були в районі ще років п’ять тому. Свого часу рішення про це приймалось спокійно: прийшов тодішній головний лікар Іван Зима в кабінет до голови адміністрації, каже «Я порахував, нам вистачить грошей». Прийняли рішення – і все. Бо це робочий момент, таких щодня безліч! Проте часи змінилися, і тепер піар наше все…

Отже, по суті. Головний лікар просить чотириста тисяч гривень на пакети для пологів, вартість кожного з яких одна тисяча гривень. Чи потрібно це? Так, при наявності ресурсу – чудово! Проте ресурсу немає, тому просять районний бюджет про допомогу. Треба пояснити, що зараз медицина фінансується згідно формули через субвенцію з державного бюджету. Районний бюджет може допомагати, якщо є потреба і можливості. Тепер за чергою. Чи є потреба? Здавалось би, точно є. Але сам Владислав Сухляк неодноразово наголошував, що головне в сучасній медицині – сучасне обладнання і препарати. Районній лікарні бракує елементарних діагностичних апаратів, ми маємо величезні проблеми з невідкладною допомогою. Але вибираємо пакети для пологів… Проста логіка: у вас є чотириста тисяч. Ви можете допомогти ліками онкохворим, можете купити діагностичне чи лікувальне обладнання для складних випадків у те ж пологове відділення. А можете купити пакети для кожної жінки, що народжує. Тисяча гривень для породіллі і її родини теж великі гроші, але люди здебільшого до пологів готуються, та й все ж більшість може собі дозволити таку суму на найнеобхідніше. А от коли в нашій лікарні помирав (і помер!) онкохворий юнак, і він не мав навіть знеболюючих, то хіба це не страшніше?! Але, вибачте за цинізм, що ж за толк полегшувати муки онкохворого, який усе одно помре? От і збирали ми всім миром у останні дні життя хлопця на знеболення, щоб він хоч помер гідно. Пам’ятаєте?

От і виходить, що ми готові віддати чотириста тисяч на пакети, які за дев’ять місяців все ж переважна більшість людей може купити, бо пологи ніколи не бувають несподіваними. До того ж, пелюшечки, креми, ватні диски і палички, туалетний папір, одноразові рушники, рідке мило, сміттєві пакети, інші предмети з набору здебільшого не використовуються в повному обсязі. А щодня в лікарні є люди, родичі яких збиваються з ніг, шукаючи гроші на порятунок життя рідних. Знову ж, краще вже медичне обладнання – бо це рухатиме лікарню вперед. А купити всім пакети – це те саме, що купити всім по упаковочці анальгіну: голова ж усім болить час від часу…

Також головний лікар вважає, що пакети допоможуть посприяти тому, що більше здолбунівчанок буде народжувати в Здолбунові, а не в Рівному. Як на мене, то куди більше б посприяло якраз необхідне обладнання, бо в разі критичної ситуації потрібне саме воно, а не звичайний набір для пологів.

Отже, з потребою розібралися. Чи є можливості? Тут відповідь однозначна: немає. Всі ми знаємо, що медична субвенція не покриває навіть видатки на зарплату, ми з усього району збираємо на банальний флюорограф, проте чотириста тисяч маємо дати на звичайний пологовий пакет. Чому Владислав Сухляк наполягав на закритті терапевтичного відділення в Мізочі? Бо немає грошей! Дефіцит медичного бюджету району вимірюється мільйонами!

Тоді яка ж мета? Життя жінок і дітей у разі критичної ситуації пакет не врятує. Ми маємо сотні хворих з «дорогими» діагнозами, які помирають, бо не мають грошей на елементарне. Але ні – пологові пакети як панацея… От тільки від чого? Фаховий, професійний керівник медицини району, який і справді чудово працює зі спонсорами, намагаючись залучити в Здолбунів гуманітарну допомогу з усього світу, став жертвою чи то власних амбіцій, чи то чиєїсь підказки: мовляв, ти запропонуй, це ж круто! Попри позірний позитив цієї пропозиції, насправді це мильна бульбашка на фоні реальних проблем порятунку життя і здоров’я людей. Тож побачимо, як голосуватимуть на сесії районної ради депутати за виділення грошей на допомогу при пологах.

А вам пропонуємо проголосувати: якщо б вам довелося обирати між пологовим пакетом і сучасним лікувальним чи діагностичним обладнанням, на що б ви витратили чотириста тисяч? Варіант і за те, і за те не годиться: минулого року район додатково до державних грошей виділив медицині сім мільйонів гривень, і майже всі вони пішли на зарплату та поточні видатки. Тому обирати треба щось одне.

[poll id=”6″]

 

Коментарі
Завантажується...