Потреби здолбунівських садочків голова адміністрації і міський голова бачать по-різному

0 261

Сесія Здолбунівської міської ради сьогодні розпочалася з виступу голови адміністрації Сергія Кондрачука. Чому керівник району, який працює вже три роки, саме зараз вирішив завітати на сесійне засідання, сказати складно. Та й прийшов не сам – з ним були помічник народного депутата Василь Тимощук та кілька активістів сотні самооборони, а також начальник фінуправління Володимир Нечипорук.

Розпочав свій виступ Сергій Кондрачук з того, що вчора під час наради в обласній адміністрації Олексій Муляренко зазначив, що Здолбунів – єдине в області місто, в якому встановлено справді велику кількість камер спостереження за програмою «Безпечне місто». Правда, сам же ж і зазначив, що фінансувати їх мали порівну міська рада і районний бюджет, проте наразі майже вісімсот тисяч профінансовано з міського бюджету, а з районного лише трохи більше ста тисяч.

Що ж, буває… Далі було багато закликів до співпраці і порозуміння, а ще фраза про «депутатів, які затягнули гроші в місто». Тут уже міський голова Ігор Ольшевський категорично попросив таких фраз не вживати, адже це гроші державні, і неважливо, був би той чи інший депутат, згідно рівномірного розподілу між районами гроші все одно б у район «прийшли». І знову подумалось: чому досвідчений Ольшевський це розуміє, а молодий і «прогресивний» Кондрачук ні?

Ну й хітом діалогу між двома керівниками стало з’ясування ситуації по дитячих садочках міста. Щоб було зрозуміло, кілька базових речей: за дитячі дошкільні заклади відповідає міська рада, а фінансуються вони з районного бюджету. І ще одне: базові «захищені» статті видатків – це зарплата, оплата енергоносіїв, і у випадку садочків – харчування. Так от, загальна сума фінансування на садочки міста на 2018 рік – 24 746 тисяч гривень . Нещодавно голова адміністрації Сергій Кондрачук заявив, що він і його команда припинили «побори» з батьків у школах, а тепер ще й у садочках. Тому що він забезпечив виділення коштів на ремонти в садочках з розрахунку триста гривень на дитину. А сьогодні під час виступу Кондрачук зауважив, що міська рада ці кошти перерозподілила на енергоносії і харчування, і що це неправильно. Ця його репліка викликала тривалу дискусію. Позиція міського голови полягає в тому, що якщо не вистачає на енергоносії до кінця року 1 380 тисяч гривень, а на харчування ще 240 тисяч , то не можна піаритися на фінансуванні ремонтів. Влада зобов’язана забезпечити «захищені» статті видатків, а тоді вже можна думати про спрямування залишків (якщо вони є) на інші потреби. Натомість Кондрачук заявив, що до кінця року кошти на енергоносії і харчування районний бюджет додасть, і все буде добре. Депутати мовчки спостерігали за цим діалогом, явно не до кінця розуміючи, чому два керівника не могли всі ці питання обговорити в робочому порядку. Ризикнемо висловити припущення, що всі проблеми виникли через те, що Сергій Кондрачук, публікуючи у Фейсбуці повідомлення про припинення «поборів» з батьків, не мав жодної розмови на цю тему з Ольшевським, не радився з ним і питання нестачі коштів на енергоносії і харчування не обговорював. В силу особливостей характеру Кондрачук не схильний до прийняття колективних рішень, а тому вважає, що він вирішує, а решта мають пристосовуватися. Натомість міський голова прийняв рішення про перерозподіл коштів, керуючись не мотивами піару, а суворою необхідністю забезпечити садочки теплом, електроенергією і хоча б таким харчуванням, яке діти отримують зараз.

То чи будуть безкоштовні ремонти в садочках? Лише частково, адже сума на це значно зменшена – Кондрачук пропонував 369 тисяч гривень, міська рада залишила 170 тисяч. І, до речі, найбільше на сесії лунало зауважень щодо того, щоб збільшити норми харчування дітей, бо це не менш необхідно, ніж ремонти за кошт районного бюджету.

Звичайно, було б добре, щоб і ремонти, і обід з широким асортиментом, і нові групи, і нові меблі.. Але поки доводиться вибирати, то робити це треба без піару, а зі здоровим глуздом і розрахунками. 369 – 170

Коментарі
Завантажується...