Прокуратура встановила, що у Здолбунівській лікарні вимагали благодійні внески

Прокуратура встановила, що у Здолбунівській лікарні вимагали благодійні внески

Прокуратура встановила, що благодійні внески, які надходили на рахунок Здолбунівської центральної районної лікарні, сплачувалися громадянами у фіксованих розмірах, що свідчить про порушення принципу добровільності такої оплати. Про це повідомив прокурор Здолбунівського району Олег Калаур.

Зокрема, за проходження ультразвукового обстеження та проведення біохімічного аналізу крові пацієнти медичного закладу вимушені були сплачувати в якості «благодійних внесків» кошти у сумі 30 грн та 15 грн відповідно. Загалом за такі послуги лікувальна установа у період 2013-2014 років отримала більше як 197,4 тис. грн.

Прокуратура району за результатами цієї перевірки внесла подання головному лікарю Здолбунівської ЦРЛ про усунення порушень вимог законодавства про охорону здоров’я. Подання розглянули і задовільнили. До відповідальності притягнули 5 осіб.

Автор:  Тетяна ЗАКОРДОНЕЦЬ на ogo.ua

  • Сергій Букин

    Хабар зараз дається переважно у вигляді надання благодійної чи спонсорської допомоги. Тому благодійні організації, фонди і т.п. часто використовуються як посередники у хабарі, а також для “відмивання” коштів. Тому кожен благодійний внесок повинен бути строго цільовим, з обов”язковим наданням отримувачем звіту про його використання.
    Також іноді для “відмивання” коштів використовуються приватні підприємства, які займаються явно неприбутковим бізнесом (фірма-ширма). Наприклад, фірма перепродує глянцеві журнали, а її керівники живуть не гірше олігархів.

X