Прокурорська перевірка Здолбунівської лікарні була "замовлена" з метою зміни головного лікаря?

Прокурорська перевірка Здолбунівської лікарні була “замовлена” з метою зміни головного лікаря?

Інформацію про порушення під час збору благодійних внесків у Здолбунівській центральній районній лікарні поширили всі засоби масової інформації області. Причому вже у формулюванні повідомлення було приховано загадку: мовляв, саме в нашому місті збір коштів був незаконним. З контексту виходило, що взагалі-то благодійні внески законні, а в Здолбунові ні.
Ми вирішили поспілкуватися з тими, хто причетний до даної ситуації. Не претендуючи на істину, просто коротко викладемо почуте від наших співрозмовників.
Отже, як стверджують люди, яких зі зрозумілих причин ми не назвемо, перевірки прокуратури з приводу так званих благодійних внесків відбуваються щороку. Порушення є завжди, але вони незначні. Що ж до цього року, то якось так сталося, що відразу в день отримання відповідного документа з прокуратури цей же ж документ у «вільному викладі» відразу було оприлюднено одним із інтернет-видань. Як він туди потрапив і хто був зацікавлений у цьому – питання для наших співрозмовників риторичне. Вони переконані, що після перемоги на президентських виборах Петра Порошенка люди, причетні до його штабу і водночас до влади в районі, просто готують грунт для звільнення з посади головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ. До речі, треба сказати, що сьогодні всі, з ким довелося говорити, стверджували, що висновки прокуратури мали замовний характер.
Насамкінець про те, до чого апелювали співрозмовники. Визнаючи, що практика збору так званих «благодійних внесків» корупційна по суті, вони логічно запитують: а що, їх не збирають у перинатальному центрі, в онкоцентрі, в інших лікарнях? Якщо ж говорити, що порушенням є встановлення саме фіксованого внеску, то висновки прокуратури, на думку співрозмовників, бездоказові.
Від себе додамо, що справді в усіх лікарнях області ці самі внески є. Вони справді фактично обов’язкові. І справді за кожну процедуру фіксовані. Це ганебна практика. Її потрібно припиняти. Але якщо під виглядом боротьби за правду окремі посадовці використовують прокурорські перевірки для розчищення посадового місця для чергового «свого» кадра, то така боротьба сама по собі є корупційною.
У цій темі ми не ставимо крапку, оскільки переконані в хибності практики поборів із хворих. Але будемо бачити, чи й справді знову боротьбу за правду підміняють боротьбою за посади.

 • Ірина Гром’як

  Читаючи, питаю себе: а для чого був Майдан? За що полягла Небесна Сотня? Чому ті, що били себе в груди вчора за правду, сьогодні знову ідуть по старому шляху? Продаємо все: країну, себе, своїх дітей… Мерзотники…

 • ірина

  а чому зразу зайшла мова про зміну головного лікаря? прокуратура що відкрила відносно нього кримінальне провадження? чи ставить питання про його звільнення?ну виявила як завжди формальне порушення. щось вже занадто політична стаття. а на рахунок витоку документу в інтернет-треба шукати зрадників серед своїх, працівників лікарні.

  • Світлана

   Погоджуюсь, що головного лікаря за справді формальні порушення не звільнять. Проте накопичений “компромат” завжди спрацьовує в потрібний час у потрібному напрямку. Та й розголосу, аж до 5 каналу, було забагато.

   • ірина

    дійсно, 5 каналу мало б бути соромно таке писати. але враховуючи хто його власник, чи співвласник – Порошенко, стає зрозуміло звідки ноги ростуть

 • Володимир

  Схоже, що і нещодавня пожежа на конефермі лікарні з того ж ланцюжка: дискредитувати керівника, щоб призначити свого. А Сухляк як керівник, як менеджер цілком нормально виконує свої обов’язки, тримає дисципліну, вирішує проблеми. А чи не надумав Кінах стати головним лікарем ?

X