Родина зі Здолбунова: восьмеро дітей, десятеро внуків, імпресіонізм і ікони

0 511

У Здолбунівському будинку культури цементників працює виставка робіт художниці Лесі Дрозд. Небагато в місті людей, які по-справжньому цікавляться живописом, ще менше тих, хто знає художницю і унікальну особистість, що живе поруч з нами.

Скромна і креативна оселя родини Лесі і Юрія Дроздів на вулиці Івана Гончара вирізняється цікавим оформленням інтер’єру і великою кількістю спальних місць. Це й не дивно – з цього дому вже випурхнули у великий світ п’ятеро дітей, а ще троє живуть зараз з батьками. Обоє художники і щиро віруючі люди (прихожани нашої греко-католицької громади), патріоти України, Леся і Юра виростили і своїх дітей творчими, цікавими, нестандартними особистостями. Наша мета сьогодні – розповісти про цю родину, а картини Лесі ви можете побачити на виставці в БКЦ або ж на фото Ольги Климкович.

Отже, Юрій Дрозд займається іконописом і розписом церков. Здебільшого замовники – греко-католицькі храми Західної України. Леся ж час для творчості знайшла лише коли підросли діти. Її роботи імпресіоністичні, а ще писані без пензля – пальцями. Леся і Юра в 1989 році стали активними учасниками Народного Руху України, Юра малював різноманітні плакати і робив інформаційні «вісники», які розміщувалися на автостанції в стенді за склом. Попри вже двох малих дітей на руках, нічого не боявся, був активним учасником заборонених мітингів. Рухівці називали його «нациком» – для тих часів це було дуже радикальне визначення патріотизму.

Кожна дитина цієї родини – вже перлинка в українському намисті. Тридцятидворічна Ева вийшла заміж за Петра Біров, подружжя виховує чотирьох дітей, добудовує помешкання в Яремчі. Ева реставратор, її чоловік художник-монументаліст. Відомі в творчих колах як ініціатори багатьох цікавих проектів.

Двадцятидев’ятирічна Діана в подружжі з Тарасом Довгаником очікує вже п’яту дитину. Дівчина за освітою співачка, чоловік альтист. Йому пропонували роботу в оркестрі в Європі, проте сім’я не просто обрала Україну – кілька років тому вони переїхали на Одещину, де мають ферму і підприємство з виготовлення натуральної косметики.

Двадцятишестирічна Соломія з і своїм чоловіком Романом Матушевським познайомилася на Майдані – він почув голос, у який закохався. Живуть у Львові, мають двох діток, Соломія співає в дзеркальній залі Львівської опери і у вокальному квартеті сакральної музики.

Двадцятитрирічна Роксолана мала стати скульптором, проте обрала служіння Богу. Тепер вона черниця у Французькому місіонерському русі «Точка серця», була місіонеркою на Кубі, нетривалий час у Польщі і вже два роки у Греції. Знає сім мов.

Вісімнадцятирічна Марія-Тереза – студентка факультету культурології Києво-Могилянської Академії. За словами мами, дівчина має чудове відчуття лінії і художнє чуття, тому однозначно буде цікавим мистецтвознавцем.

П’ятнадцятирічний Маркіян-Даміан, десятирічна Каміла-Ювеналія і восьмирічна Тереза навчаються в Здолбунівській гімназії. У них ще все попереду, а планку батьки і сестри поставили дуже високу.

Ось така унікальна родина живе в нашому місті. Запрошуємо вас доторкнутися до високого світу краси, відвідавши виставку на другому поверсі БКЦ. Бо жодне фото все ж не передасть світло, що йде від робіт Лесі Дрозд.

Коментарі
Завантажується...