Сесія Здолбунівської міськради: про землю воїнам АТО і не тільки

0 350
учасники АТО у мера
учасники АТО у мера

Сорок третя сесія Здолбунівської міської ради 18 березня розпочалася нетрадиційно рано – о 9-й! Причина полягає в конфлікті ОСББ п’ятиповерхового будинку № 69 по вулиці Парковій із підприємцем Тишкуном, який володіє цокольним та першим поверхами тієї ж будівлі.

       Справа задавнена та запущена, адже розпочалася далекого 2002 року, коли власники 34-х квартир у цьому ж будинку в якості пайовиків збудували та приватизували власні квартири і захотіли розібратися з землею прибудинкової території. Цю землю перед і за 69-м будинком із часу початку зведення першого поверху орендує за двома договорами з міськрадою підприємець Віктор Тишкун і справно за неї платить по 40 тисяч грн. на рік. Мешканці запропонували розділити землю, аби і Тишкун менше платив, і вони могли собі спланувати якісь гаражі, господарські будівлі тощо. Підприємець також планував якесь виробництво в цоколі, оренду на 1-му поверсі, тож і йому земля була потрібна у більшому обсязі. Справа загострилася, коли мешканці дізналися про намір Тишкуна збудувати 4 гаражі в дворі при будівлі. А потім, коли підприємці заявили про намір звести котельну на твердому паливі – конфлікт тільки набрав обертів. Отже, 18 березня на 9.00 небайдужі міські обранці зібралися заслухати і представників ОСББ, і підприємця Тишкуна, і третю сторону – забудовника – кооператив «Міськжитлобуд-ХХІ». Справа важлива, адже кооператив «Міськжитлобуд» звернувся до міськради з проханням прийняти у комунальну власність будинок по Парковій, 69, не надавши при тому усіх відповідних документів.

план 51 земельної ділянки для учасників АТО
план 51 земельної ділянки для учасників АТО

Спочатку слово тримали представники ОСББ, потім – дружина підприємця Тишкуна, а представник «Міськжитлобуду» тихенько мовчав із усіх приводів. І, на словах готові примиритися, кожен обстоював свої інтереси, «ближчі до тіла». Здавалося, без судової тяганини було не обійтися, коли представники сторін суперечки побачили банальну незацікавленість депутатів ставати на будь-чий бік. І раптом вони зрозуміли, що суди і процеси – це ще й не все. Бо рішення щодо виділення підприємцю Тишкуну 20 соток землі біля 69-го будинку депутати також не приймуть. І вже під час роботи сесії підприємець Тишкун, покинувши заради цього лікарняне ліжко, приїхав на сесію і заявив: «Краще поганий мир, ніж добра війна», і погодився на землю обсягом до 10 соток, а решту – нехай приймає ОСББ і сплачує за неї податки, або приватизовує. Депутати зустріли рішення підприємця оплесками: мовляв, не минуло й 13 років…

Та сесія вчасно не розпочалася: до приміщення міської ради підтягнулися «люди в камуфляжі» з трубою ручного гранатомету «Муха» і українським прапором в руках. Це були не шахіди і не терористи – це учасники бойових дій у зоні АТО прийшли поцікавитися в міського голови та депутатів, чи виділятимуть їм земельні ділянки в межах міста Здолбунова. Міський голова Ігор Ольшевський поспілкувався з активістами добровольчих батальйонів і запевнив: кожен мешканець міста Здолбунова, що воював за Україну на Сході, отримає землю в межах міста. Ну, а ствол гранатомету і прапор мер попросив передати Здолбунівському історико-краєзнавчому музею, що хлопці люб’язно й зробили.

дружина підприємця п. Раїса Тишкун і представник ОСББ Бабій
дружина підприємця п. Раїса Тишкун і представник ОСББ Бабій

Що стосується гострих соціальних питань в місті Здолбунові, то можна відмітити рішення за № 1 «Про стан роботи по культурно-дозвіллєвому обслуговуванню мешканців», яке депутати прийняли одноголосно. У ньому йдеться, що з другого півріччя 2015 року, не дивлячись на соціальну скруту, міська рада вишукає можливість профінансувати додатково двох працівників міського Будинку культури. Ну, а ще – реконструює площу Героїв Майдану, на якій громадські масові зібрання будуть більш комфортними. Що стосується фінансів, то на ініціативи та заходи громадських організацій передбачено виділити: 5 тис. грн. – Християнській спілці молоді YMCA; 5 тис. – МГО «Екстрім»; 5 тис. – благодійному фонду «Наші діти» (Здолбунівська  гімназія) та 10 тисяч – ГО ФК «Локомотив». Скажемо м’яко і чесно – не густо! Хоча ще по 2,5 тисячі гривень повинні отримати важкоатлет Роман Василевський, що готується до чемпіонатів Європи та світу, і Сергій Смочек, який також готується до найпрестижніших у світі змагань із важкої атлетики.

Далі в порядку денному приймалися позитивні чи негативі рішення як стосовно економічного життя міста, так і пов’язані з «найлоскотнішими» питаннями виділення землі. Перелічувати прізвища щасливих і не ощасливлених шукачів землі в місті – без сенсу. Адже, для прикладу, екс-регіонал Володимир Максимчук отримав під гараж 30 м. кв., і прізвища свого не приховував, а менш відомі – Володимир Флореску, чи Сергій Шащук – відповідно по 60 м. кв. – і ніхто не в образі. Прикметно, що землю під гаражі не отримали, для прикладу, Тамара Коновалюк, Галина Сухомлін, Віктор Гринюк і Іван Лабік. За цим же проектом рішення землю не виділили Богдану Черняку і Василю Парфенюку, які планували звести «хатку» для своїх автівок в районі «Рудого кота». Так само одного (!) депутатського голосу не вистачило соціально незахищеним сиротам і інвалідам Валентині Хованець чи Івану Кравцю. Та депутати повернулися до проекту рішення і четверо щасливців таки матимуть законні гаражі в районі «Рудого кота».

Внісши зміни до міського бюджету, міські обранці дійшли до проектів рішень щодо землі в районі Старомильської, 31 і 31а. Йдеться про знаменитий млин, навколо якого киплять роботи, а громадянин Юрій Сірий (власник будівель в районі старомильського млина) загородив парканом і ту землю, яка йому належатиме по праву, і ту, якою він володіти не може. Тож рішення було на користь Сірого, але тільки дві земділянки орієнтовно по 0,25 га. Подібним за підприємницькими апетитами було й рішення щодо продажу землі ПП «Стюарт-Агро», що належить Станіславу Середюку. Він хотів викупити землю під викупленою ним нерухомістю колишнього авторемзаводу площею до 4 га, а пропонувалося вільної землі лише 2,6 га. Та від депутатського дня до сесії Середюку вдалося домовитися з директором «Укрцемремонту» Владиславом Романухою, і таким чином для комунальних потреб місто отримало 25 сотих на території старого цемзаводу, а площа для «Стюарт-Агро» збільшилася до 3,1 га. На тому й зупинилися: дати дозвіл на викуп і чекати на запуск обіцяного Станіславом Середюком потужного виробництва сільськогосподарської техніки й збільшення кількості робочих місць в Здолбунові.

Менш цікавим було рішення закріпити за районною прокуратурою займану ними землю, а ось виділення масиву землі під 51 земельну ділянку для воїнів АТО вздовж вулиці Коперніка – викликало схвальні відгуки в залі. На цьому міські депутати не спинилися й постановили виготовити проектну документацію для десятків земельних ділянок вздовж вулиці Нової в районі гідропарку. Усі вони також призначатимуться учасникам АТО, адже нині їхніх заяв 114, а вже виділеної для них землі 51 ділянка. Звичайно, зі 114 заяв мешканців Здолбунова – учасників АТО – 76, та всі розуміємо: війна не закінчилася… А також мусимо не забути й родини трьох мешканців нашого району, які загинули, захищаючи Вітчизну. Їх родинам землю потрібно виділити в найкращому місці. І зовсім не важливо, будуватимуть вони щось чи продадуть. Їх діти і брати заплатили за українську землю власною кров’ю.

Насамкінець можемо відмітити важливе питання, прийняте депутатами, – «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів». Відтепер участь Здолбунова в міжнародних проектах буде простішою. І ще одне, не менш важливе, а можливо, – найважливіше рішення: затвердження статутів дошкільних навчальних закладів «Ладоньки», «Чебурашка», «Дзвіночок», «Усмішка» та «Грайлик». Вкупі з закріпленою за садочками землею та актами державної власності на землю наші дитсадки будуть убезпечені від зазіхань будь-яких фірмачів. Скажете, що це не так і  можливо? Тоді поцікавтесь досвідом Рівного, і в приміщеннях яких рівненських дитсадків депутати облаштували свої приватні обійстя, а  в яких – оселилися судді…

 

Коментарі
Завантажується...