Шевченківське свято в Здолбунові: традиції і відкриття талантів

0 291

Весна завжди починається з Шевченка. І сьогоднішнє танення снігу під нарешті теплим промінням сонця збіглося з Шевченківським святом у Здолбунові.

Звісно, за сто років святкувань склались свої традиції і навіть стереотипи. Жодне свято дня народження Генія не обходиться без бандуристок чи без «Заповіту». Проте це не недоліки, а швидше той духовний сенс, що об’єднує націю. Та й професійний рівень більшості сьогоднішніх колективів дуже пристойний. Той же завершальний «Заповіт» у виконанні мізоцького хору був справді окрасою свята, а сучасне аранжування відомої пісні «Бандуристе, орле сизий», яким потішили нас Альона Ляшенко і Наталя Саваринська, внесло свою свіжу нотку.

Як уже традиційно склалося в Здолбунові, твори Шевченка читали відомі здолбунівчани. Цього разу голова адміністрації Сергій Кондрачук був уже не з колективом, а з родиною – разом із ним вийшли на сцену дружина, дочка і син.

Дуже сподобався глядачам прокурор району Григорій Нижник, який напам’ять і дуже проникливо прочитав уривок з поеми «Варнак», яка ще й розповідає про події на Волині. Також достукався до сердець глядачів військовий комісар району Василь Мельничук.

Родзинкою став виступ вчителів ЗОШ№4, які влаштували на сцені невеличку виставу.

Звичайно, треба надалі шукати нові форми, більш активно залучати глядачів, адже все ж Шевченко залишається символом відродження нації, а його поезія була поруч з вояками УПА, на барикадах українських Майданів, на фронті війни з росіянами. І має бути поруч з кожним з нас.

Коментарі
Завантажується...