Сніг – розтає, сміття – сходить

0 329
Сніг - розтає, сміття - сходить
Сніг – розтає, сміття – сходить

Для того, щоб переконатися в тому, що наше місто захаращене і засмічене донезмоги, зовсім необов’язково відвідувати його околиці. Цілком достатньо буде лише пройтися містом, як майже на кожному кроці видно купи сміття, викинутого людьми, для яких це явище стало звичне і буденне. Такий висновок можна зробити, відвідавши ряд вулиць за рухом міської маршрутки. Якщо ще біля установ влади більш менш чисто, то далі просто жах.

Ці сміттєві купи якнайкраще характеризують нинішній час, є, так би мовити, його характерними прикметами. Весь цей мотлох красується на узбіччях, і схоже, що це питання нікого не хвилює.

Щоб повністю переконатися в правдивості сказаних слів, йдемо за маршрутом міського транспорту. Все починається на автовокзалі, де стоять контейнери для сміття, а поруч з ними купи мотлоху, який позносили люди з сусідніх будинків. Так, сміття тут вивозиться вчасно, та його забирають лише з контейнерів, а те, що частенько кладуть не до контейнеру, так і лишається валятися під ногами, утворюючи купу сміття, так що ця купа стає звичною деталлю навколишнього пейзажу. Далі вул. І.Мазепи та Фабрична, де більш-менш чисто.

І от, звертаємо на вулицю Зелену нашого міста, де, на жаль, чекає невтішна картина – захаращені подвір’я і гори сміття навколо. Ця вулиця швидше нагадує Сміттєву, а не Зелену. Далі вулиця Степана Бандери, де розташована районна лікарня, там чисто. За нею вул. Драгоманова, де за парканом Санепідемстанції лежить гора сміття.

Район лікарні
Район лікарні

Вулиця Паркова, якраз зупинка міського транспорту. Тут не лише побутові відходи, а й будівельні залишки, які насипані біля будинку. Далі вул. Шкільна, теж брудна, навіть попри те, що тут є урни. Тут часто можна бачити таку картину: урна не заповнена до кінця, а сміття валяється поруч на землі. А пакети зі сміттям, які просто викидають з вікон багатоповерхівок?

Недбале ставлення до дворів, халатне ставлення до прибудинкових територій призводить до того, що наше місто перетвориться згодом на одну велику сміттєву яму.

Всі ми любимо наше місто, знаємо старі назви вулиць, живемо в різних районах. Але чому тоді МИ перетворюємо наше місто у великий смітник? Чому кидаємо мимо урни, чому йдучи з гуляння, залишаємо після себе недоїдки, пляшки, чому спокійно дивимося на пописані стіни.

Також у районі лікарні
Також у районі лікарні

Так хто ж винен у тому, що місто «потопає» у смітті – комунальні служби, або, може бути, самі мешканці?  Так, звичайно, можна скільки завгодно лаяти комунальні служби, але, спершу варто почати з себе і, з’ївши на вулиці морозиво, викинути обгортку в урну, а не на асфальт, випивши сік або пиво кинути упаковку в урну, а не поруч?

 

Виховуючи дітей в оточуючому їх смітті, ми формуємо у них менталітет, що саме це норма, що так і повинно бути, що ми гідні жити в бруді …

Тільки не кажіть, що Ви не такі, що підтримуєте чистоту міських вулиць – достатньо вийти і погуляти по місту. Так чому ж ми смітимо навколо себе?

 

 

 

 

 

Коментарі
Завантажується...