Сотник самооборони Здолбунова ходить по місту з пістолетом і лякає людей

0 187

Як уже повідомляв наш сайт, 25 лютого відбувалось засідання президії Здолбунівської районної ради. Особливо гострим, як виявилося, постало третє і четверте питання порядку денного «Про забезпечення громадського порядку на території району» та «Про заходи щодо забезпечення правопорядку та безпеки громадян». З цього приводу звучало дуже багато зауважень, особливо до учасників патрулювання, так званої «Здолбунівської Сотні самооборони», яке відбувається спільно з працівниками Здолбунівського відділу МВС України у Рівненській області. Найбільше депутатів вразила поведінка Сотника чи то Координатора Здолбунівської Сотні самооборони, який за словами очевидців, під час «операції» зі знищення залів ігрових автоматів у Здолбунові, розмахував зброєю перед адміністратором одного з закладів, де були ліквідовані гральні автомати. Людина була не те, що шокована його поведінкою, а налякана.

За словами депутати районної ради О.Дацюка ситуація, яка відбулася зі знищенням залів ігрових автоматів у м.Здолбунові може породити зворотній ефект. Якщо представникам Здолбунівської Сотні самооборони можна вчиняти погром та розмахувати зброєю, то чому іншим ні? Завтра мешканцям міста буде страшно вийти на вулицю, бо вулиці міста будуть патрулювати невідомо хто – люди без юридичного статусу, без спеціальної підготовки, зате зі зброєю. На слова п.Дацюка, депутат УДАРівець, член фракції «Наша Україна», головний організатор «операції» зі знищення залів ігрових автоматів у Здолбунові зреагував доволі збуджено і на деякий час покинув засідання президії. Однак, напевно п. Олег говорив так голосно, що згодом, в зал, де проводилося засідання, прийшли обурені почутим з коридору, чи то з вулиць міста, члени Здолбунівської Сотні самооборони. Цікаво, що Радіо для оповіщення населення, про яке нещодавно згадувала депутат обласної ради Н.Путіліна в нас давно не працює, а Сотня самооборони була поінформована. Виявляється вони не лише знають, де і що робиться не так, а ще й добре Чують, вправно вловлюють частоту радіохвиль. Зреагували швидко, прийшли доводити свою позицію чи може просто захищати Сотника-координатора. Спершу в зал зайшов «вічний революціонер», напевно казначей Здолбунівської Сотні – Любомир Кінах, далі була «отаманша» – Гринюк Ірина Ульянівна, ну і далі за провідниками йшли члени Здолбунівської Сотні самооборони. Через пару хвилин з’явився і сам Сотник – координатор, Сергій Кондрачук. Всі дружно вишикувались перед членами президії, щоб запитати в присутніх про доцільність своїх походів, якими вони на думку деяких депутатів нівелюють роботу міліції. На що їм було дано відповідь насамперед від начальника Здолбунівського відділу МВС України у Рівненській області О.Панасюка, що відповідно у справі з залами ігрових автоматів буде проведено службове розслідування і всі причетні до справи понесуть відповідальність. В Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс і якщо ми рухаємося в напрямку Євроінтеграції, то всі дії мають здійснюватися виключно в правому полі, як працівників міліції, так і представників Сотні самооборони. Депутатами була озвучена пропозиція щодо легалізації даного формування шляхом реєстрації відповідно до законодавства України. На що Здолбунівська Сотня самооборони відреагувала відразу і вийшовши з зали, пішла на установчі збори, щоб затвердити Статут своєї організації.

В ході довгих і бурхливих обговорень таки вирішили ухвалити рішення Президії:

  • Доручити Здолбунівському відділу МВС України у Рівненській області спільно з громадськістю вживати заходи щодо організації громадського порядку на місцях (спільні патрулювання, чергування тощо);
  • Цивільним особам утриматися від відкритого носіння будь-якої зброї на території Здолбунівського району.

Майже всі питання порядку денного були вичерпані. Завтра чергове засідання! Побачимо на скільки конструктивне воно буде.

Судячи з офіційної сторінки Вконтакті робота Здолбунівської Сотні самооборони має піднятися на дещо інший, якісніший рівень. Цікаво чи буде якість як правило?!!! Чи буде дотримання ухвалених рішень президії районної ради щодо організації громадського порядку на місцях? Чи після цих рішень щось зміниться, щоб у населення міста не виникало питань хто з ким і що патрулює. Міліція з громадськістю, чи громадськість з міліцією?І хто має нести відповідальність за переляканих людей від розмахування перед ними зброєю – начальник Здолбунівському відділу МВС України у Рівненській області чи Сотник-координатор Здолбунівської Сотні самооборони?

 

Коментарі
Завантажується...