Спроба “палацового перевороту” в Здолбунові – заколот від голови райради (відео)

0 250
Спроба "палацового перевороту" в Здолбунові - заколот від голови райради
Спроба “палацового перевороту” в Здолбунові – заколот від голови райради

«Сміттєва люстрація» у виконанні Здолбунівської сотні самооборони майже цілий понеділок розважала, лякала або дратувала випадкових глядачів і держслужбовців. Зранку група представників цієї громадської організації прийшла в приймальну голови адміністрації Олександра Бухала на прийом. Проте виявилось, що він у відпустці, а обов’язки голови виконує Владислав Щавінський. До нього й зайшло зо два десятка дуже агресивних самооборонців. Рівень агресії відчула на собі Вікторія Лех, яка намагалась для нашого сайту сфотографувати і зняти те, що відбувалось. Мало того, що Віку ледве не прибили дверима, захряснувши їх просто перед її обличчям, а потім ще й штовхали за двері, то пізніше, коли вона зайшла до кабінету, депутат районної ради Олег Буздиган раптом закричав: «Та ми зараз розіб’ємо фотоапарат!» Частина присутніх, хоч і не кинулась виконувати «демократичний» заклик колеги, підняла неймовірний ґвалт, вимагаючи, щоб представники сайту залишили кабінет.

IMG_0558Ненависть і злість до кількох людей не з самооборони, які прийшли до адміністрації, просто зашкалювала. Стало зрозуміло, що ситуація накручена, і то серйозно.

Голова районної ради Василь Тимощук разом з сотником самооборони Юрієм Пшеничним поїхали до Рівного шукати Бухала. Варто зазначити, що в цей час Пшеничний мав бути на уроках у музичній школі. Хоча що там уроки, за які він отримує державну зарплату – друг Тимощук не дасть скривдити свого колегу. Он його брат місяцями не з’являється в школі, заробляючи гроші за кордоном, і то нічого, сходить з рук. А тут кілька уроків… Хіба це проблеми для такого борця з Бухалом, як Пшеничний? Хоча хочеться процитувати пану Юрію один старий фільм (вибачте, що мовою ворога – просто текст підходить): «Шура, если память мне не изменяет, вы числитесь в бухгалтерии? – По-моему, да. – Вы это хорошо помните? – Да, по-моему. – Так вот, было бы очень полезно, если бы вы иногда, время от времени, занимались не только общественными делами, но и своими прямыми обязанностями».

IMG_0562Тим часом на подвір’ї вже стояв смітник. Невдовзі на ньому з’явились написи фарбою «для Бухала».  Сам Бухало був привезений до Здолбунова Тимощуком і Пшеничним десь після дванадцятої години. Виглядало це не дуже привабливо – як пізніше сказав Олег Тищенко, було таке враження, що його привели під конвоєм.

Зустріч самооборони з Бухалом і Тимощуком відбувалась без сторонніх очей. Це була позиція самого голови адміністрації. Явно неправильна, бо наразі все, що там говорилось, громада буде знати з одного джерела. Наскільки нам відомо, мова йшла про неправомірне, з точки зору самооборонців, звільнення Сергія Кондрачука з посади головного редактора районної газети  у зв’язку з закінченням контракту. Що хто кому обіцяв – сказати важко, адже  і журналістів  нашого сайту, і журналіста Олега Тищенка на зустрічі не було.

До речі, коли перед початком на дверях виник двометровий чоловік зі значком батальйону «Азов», стало прикро. Адже його поставили як охорону від кого? Від сепаратистів чи москалів? Ні, від таких самих здолбунівчан, тільки трошки з відмінною точкою зору.

IMG_0564Спроба зайти до залу представників «Правого сектора» та інших громадян трохи пізніше теж була безуспішною. Вірніше, зайшли, але домовились, що після зустрічі з самообороною голови ради і адміністрації зустрінуться з цими людьми.

Розмова відбулась. Ви можете переглянути її відеозапис, але якщо коротко, то основні тези такі.

По-перше, можна сумніватися в юридичній правомірності звільнення Кондрачука, але визначити це може лише суд. Чиясь точка зору, яка видається за єдино правильну – це шлях до безправ’я. І в даному випадку це безправ’я культивує голова ради.

По-друге, смітники і походи одних і тих самих громадян з вимогами до Бухала – це прямий тиск і шантаж по відношенню до нього. Він може помилятися, але ніхто не вправі змушувати його силою приймати будь-які рішення.

По-третє, якщо вже говорити про люстрацію, то голова районної ради Василь Тимощук двічі обирався завдяки голосам фракції Партії Регіонів, а от щодо Бухала жодної співпраці з регіоналами не було. Тому ще велике питання, для кого варто готувати смітники (якщо взагалі варто це робити).

По-четверте, зусиллями голови районної ради в районі з’явилась група людей, які вважають, що вони вправі робити що захочеться. Останнім часом частина самооборонців веде себе вкрай агресивно по відношенню до інших, не менш патріотичних громадян, з якими ще вчора разом стояли на Майдані. Відчуття вседозволеності і безкарності стало очевидним. І відповідає за це Тимощук як член самооборони і голова ради.

Звісно, Василь Олексійович запевняв усіх у тому, що не схвалює методів, якими діяли його колеги, і все робить для уникнення конфліктів. Водночас, даючи оцінку діям голови адміністрації, заявив, що не відповідає ні за самооборону, ні за Пшеничного.

Час покаже, чи справді конфлікт вичерпано. Але те, що в нас з’явився закритий клуб, члени якого лише себе вважають гідними громадянами, а всіх інших готові принижувати і ображати – очевидно. Дивно, що ця формація називається самооборона. Хоча чому дивно? Себе і своїх членів вони захищають інколи на межі рукоприкладства, інші ж їх не цікавлять.

А зрештою, як справедливо сказала одна з найкращих волонтерів району Жанна Ковальчук, якщо комусь мало адреналіну, а берці й форма чогось використовуються для вештання по Здолбунову, то хай би брали ті свої берці і на передову. Там адреналіну досить… Хоча там же ж справжні вороги, а не бутафорська боротьба з учорашніми союзниками.

[youtube]rYgT0Py_GDs[/youtube] [youtube]r_MdRK-baP4[/youtube] [youtube]qWM55kb0Vgg[/youtube]
Коментарі
Завантажується...