Спроба "палацового перевороту" в Здолбунові - заколот від голови райради

Спроба “палацового перевороту” в Здолбунові – заколот від голови райради

«Сміттєва люстрація» у виконанні Здолбунівської сотні самооборони майже цілий понеділок розважала, лякала або дратувала випадкових глядачів і держслужбовців. Зранку група представників цієї громадської організації прийшла в приймальну голови адміністрації Олександра Бухала на прийом. Проте виявилось, що він у відпустці, а обов’язки голови виконує Владислав Щавінський. До нього й зайшло зо два десятка дуже агресивних самооборонців. Рівень агресії відчула на собі Вікторія Лех, яка намагалась для нашого сайту сфотографувати і зняти те, що відбувалось. Мало того, що Віку ледве не прибили дверима, захряснувши їх просто перед її обличчям, а потім ще й штовхали за двері, то пізніше, коли вона зайшла до кабінету, депутат районної ради Олег Буздиган раптом закричав: «Та ми зараз розіб’ємо фотоапарат!» Частина присутніх, хоч і не кинулась виконувати «демократичний» заклик колеги, підняла неймовірний ґвалт, вимагаючи, щоб представники сайту залишили кабінет.

IMG_0558Ненависть і злість до кількох людей не з самооборони, які прийшли до адміністрації, просто зашкалювала. Стало зрозуміло, що ситуація накручена, і то серйозно.

Голова районної ради Василь Тимощук разом з сотником самооборони Юрієм Пшеничним поїхали до Рівного шукати Бухала. Варто зазначити, що в цей час Пшеничний мав бути на уроках у музичній школі. Хоча що там уроки, за які він отримує державну зарплату – друг Тимощук не дасть скривдити свого колегу. Он його брат місяцями не з’являється в школі, заробляючи гроші за кордоном, і то нічого, сходить з рук. А тут кілька уроків… Хіба це проблеми для такого борця з Бухалом, як Пшеничний? Хоча хочеться процитувати пану Юрію один старий фільм (вибачте, що мовою ворога – просто текст підходить): «Шура, если память мне не изменяет, вы числитесь в бухгалтерии? – По-моему, да. – Вы это хорошо помните? – Да, по-моему. – Так вот, было бы очень полезно, если бы вы иногда, время от времени, занимались не только общественными делами, но и своими прямыми обязанностями».

IMG_0562Тим часом на подвір’ї вже стояв смітник. Невдовзі на ньому з’явились написи фарбою «для Бухала».  Сам Бухало був привезений до Здолбунова Тимощуком і Пшеничним десь після дванадцятої години. Виглядало це не дуже привабливо – як пізніше сказав Олег Тищенко, було таке враження, що його привели під конвоєм.

Зустріч самооборони з Бухалом і Тимощуком відбувалась без сторонніх очей. Це була позиція самого голови адміністрації. Явно неправильна, бо наразі все, що там говорилось, громада буде знати з одного джерела. Наскільки нам відомо, мова йшла про неправомірне, з точки зору самооборонців, звільнення Сергія Кондрачука з посади головного редактора районної газети  у зв’язку з закінченням контракту. Що хто кому обіцяв – сказати важко, адже  і журналістів  нашого сайту, і журналіста Олега Тищенка на зустрічі не було.

До речі, коли перед початком на дверях виник двометровий чоловік зі значком батальйону «Азов», стало прикро. Адже його поставили як охорону від кого? Від сепаратистів чи москалів? Ні, від таких самих здолбунівчан, тільки трошки з відмінною точкою зору.

IMG_0564Спроба зайти до залу представників «Правого сектора» та інших громадян трохи пізніше теж була безуспішною. Вірніше, зайшли, але домовились, що після зустрічі з самообороною голови ради і адміністрації зустрінуться з цими людьми.

Розмова відбулась. Ви можете переглянути її відеозапис, але якщо коротко, то основні тези такі.

По-перше, можна сумніватися в юридичній правомірності звільнення Кондрачука, але визначити це може лише суд. Чиясь точка зору, яка видається за єдино правильну – це шлях до безправ’я. І в даному випадку це безправ’я культивує голова ради.

По-друге, смітники і походи одних і тих самих громадян з вимогами до Бухала – це прямий тиск і шантаж по відношенню до нього. Він може помилятися, але ніхто не вправі змушувати його силою приймати будь-які рішення.

По-третє, якщо вже говорити про люстрацію, то голова районної ради Василь Тимощук двічі обирався завдяки голосам фракції Партії Регіонів, а от щодо Бухала жодної співпраці з регіоналами не було. Тому ще велике питання, для кого варто готувати смітники (якщо взагалі варто це робити).

По-четверте, зусиллями голови районної ради в районі з’явилась група людей, які вважають, що вони вправі робити що захочеться. Останнім часом частина самооборонців веде себе вкрай агресивно по відношенню до інших, не менш патріотичних громадян, з якими ще вчора разом стояли на Майдані. Відчуття вседозволеності і безкарності стало очевидним. І відповідає за це Тимощук як член самооборони і голова ради.

Звісно, Василь Олексійович запевняв усіх у тому, що не схвалює методів, якими діяли його колеги, і все робить для уникнення конфліктів. Водночас, даючи оцінку діям голови адміністрації, заявив, що не відповідає ні за самооборону, ні за Пшеничного.

Час покаже, чи справді конфлікт вичерпано. Але те, що в нас з’явився закритий клуб, члени якого лише себе вважають гідними громадянами, а всіх інших готові принижувати і ображати – очевидно. Дивно, що ця формація називається самооборона. Хоча чому дивно? Себе і своїх членів вони захищають інколи на межі рукоприкладства, інші ж їх не цікавлять.

А зрештою, як справедливо сказала одна з найкращих волонтерів району Жанна Ковальчук, якщо комусь мало адреналіну, а берці й форма чогось використовуються для вештання по Здолбунову, то хай би брали ті свої берці і на передову. Там адреналіну досить… Хоча там же ж справжні вороги, а не бутафорська боротьба з учорашніми союзниками.

 • “самооборонівці”, ваші повідомлення буду видаляти і надалі. І звертаюся персонально до кожного з вас – не будьте сцикунами і хоч хтось спробуте хоч раз підписатися власним прізвищем, а не ніками “нікуліна” чи “смертник”. Всі попередні коментатори забанені, повідомлення видалені.

  • Взагалі дуже втомили дуже “правільні” і “розумні” борці за справедливість, як на цьому сайті, так і на ЗС, які не бажають відповідати за свої слова і ховаються за анонимним ніком.

   • То ти ще не читав, що вони писали… там взагалі один зековський сленг і погрози розправи… “самооборона” блін…

 • ірина

  як кажуть “кому війна, а кому і мати рідна”. це треба докотитися до того, щоб б не зі справжніми ворогами боротися, не з корупцією, а зі своїми місцевими побратимами… звільнили у звязку із закінченням контракту, які ще питання? це треба смітники виставляти, які на регіоналів заслуговують? а тепер вже проти своїх використовують? да…. невже питання звільнення Кондрачука таке серйозне для району? це трудові стосунки.. хай їх і вирішують в суді. самооборона явно перегинає палку. невже вона думає, що це ніхто не розуміє… складається враження , що вони просто прикриваються доблесним імям самооборонців .. і це таке не тільки в Здолбунові. революція гідності стала для багатьох механізмом вирішення власним питань. шкода людей, які реально загинули заради україни

 • ірина

  а хто це на першому відео захищав Бухало? зправ від нього

 • Тарас

  Напршується само собою “скажи мені хто автор цієї статті, і я скажу кому це вигідно”…Вчергове публічно очорнити голову райради Тимощука і латентно пересварити якомога більше людей, аби в потрібний час цим скористатись. Що ж, видно серйозно наші здолбунівські політ-бонзи готуються до місцевих виборів, розхитуючи ними омріяний “палац”. Та от прикрість, яка. Виявляється, брак фантазії і в хід іде “важка артилерія” на кшталт збирання смітників, водіння хороводів по адмінприміщеннях, засвічування неодноразових кандидатів в депутати – фотографи. Які такі цінності мала фотографувати непоцінована до цих пір “неприбита дверима Віка” у казенних стінах? Висновок один з цього горе – піару: ГОЛОВНЕ НЕ ХЛІБА – ГОЛОВНЕ ВИДОВИЩ, може хто й оцінить ,,по заслузі”… Не напрягайтесь, відповідей – коментарів не потребую, вони й так відомі.

  • Таня

   А ви впевнені, що Віка потребує “поцінування” такого персонажа як ви чи ще чийогось? А “цінності” всі зняв Орлов і виклав на своєму сайті напівбожевільних діячів місцевого масштабу, які ведуть себе як скажена орда. Так що тепер ці “цінності” оцінив весь район.

 • Олекса

  Читав статтю про солдатів-мародерів, заодно зацікавила і ця. Взнав багато нового, зокрема що партія Удар виявляється тісно співпрацювала з партією регіонів (По-третє, якщо вже говорити про люстрацію, то голова районної ради Василь Тимощук двічі обирався завдяки голосам фракції Партії Регіонів,) адже саме від партії Удар йшов В. Тимощук а це виявляється голоси ПР, а щодо анонімних ніків, погано розуміюсь на журналістиці, але ніде не побачив прізвища автора статті…!?

  • Таня

   Тимощук нікуди не йшов від партії “Удар”, крім Верховної Ради. А в районну двічі обирався від “Нашої України” – вона ж тоді була “партією влади” і ще мала рейтинг. Як тільки рейтингу не стало, з’явився “Удар”. А там ще щось підвернеться…

   • гість

    насправді якщо місцева самооборона думає що її дії їй до честі то дуже помиляються!!!Нормальні люди вже втомились від їх “гарних “справ.Що до Тимощука то до Удару він не мав відншення до виборів в ВР.А потім через потрібних людей спробував захопити Удар але здається знову не туди вскочив. Своїх побратимів порозкидував по різних партіях для місцевих виборів бо їм вже давно сниться повна влада в Здолбунівському районі .Спілкуючись з деякими депутатами та працівниками адміністрації пан Тимощук дійсно обирався двічі тільки завдяки партії регіонів і литвинів та дуже гарно з ними співпрацював і не тільки.Десь бачив відео коли хтось з ригів на сесії це підтвердив.Шкода що нормальні хлопці з самооборони дали себе так легко ЗОМБУВАТИ але скоро прозріють

X