Стоматолог з 5-річним стажем став головним лікарем Здолбунівщини

Стоматолог з 5-річним стажем став головним лікарем Здолбунівщини

Нещодавно змінив місце роботи головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні Зима Іван Ярославович. Кілька місяців обов’язки керівника виконував добре знаний у місті й районі Василь Миколайович Мацьоха. Проте більшість людей, які розуміють стиль діяльності голови адміністрації Віталія Шуля, розуміли, що призначений на посаду буде хтось інший, хто більше відповідає критеріям керівника району.

І ось, як стало відомо zdolbuniv.com, 17 вересня виконуючим обов’язки головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ призначено мешканця села Біла Криниця Рівненського району Сухляка Владислава Олеговича. Сьогодні, 19 вересня, його представили колективу як нового головного лікаря. Відомо про нього небагато, зокрема те, що за освітою він стоматолог, але досвід роботи як у сфері стоматології, так і в будь-якій іншій, має мінімальний – за інформацією деяких депутатів районної ради, всього п’ять років. Хоча, якщо судити за біографічною довідкою, розміщеною на сайті адміністрації, працював він лише у 2012-2013 роках – це якщо не рахувати роботи санітаром десь у далекому 2000 році. Достеменно відомо, що останнім часом він працював завідувачем інформаційно-аналітичного відділу управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому, а також був помічником керівника обласного УМВС з медичного забезпечення. Наскільки ці посади, особливо остання, могли забезпечити досвід, необхідний для керівництва районною лікарнею, сказати складно.

Також нам вдалося дізнатися, що Владислав Сухляк обраний депутатом Білокриницької сільської ради, причому як позапартійний кандидат, але за даними Державної реєстраційної служби України є керівником осередку Соціалістичної партії у селі Біла Криниця. Вочевидь, прагнення зробити кар’єру чиновника переслідувало нашого героя завжди, бо він також навчався у Львівському Національному медичному університеті, де здобув фах «організація та управління охороною здоров’я».

Здавалось би, чудова біографія, якби лікарня була установою на кшталт управління охорони здоров’я. Але головне призначення лікарні – лікувати людей, а посада керівника називається таки головний лікар, а не директор. Це складний і різноплановий механізм, де треба бути не тільки дипломованим чиновником, а й господарем, і лікарем, і розуміти там треба дуже багато різних проблем. Тому сумніви в компетентності молодого обдарування існують у багатьох депутатів районної ради, з якими довелося поспілкуватися. Сподіваємося, що на сесії районної ради, яка має затвердити призначення головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ , голова адміністрації Віталій Шуль знайде логічні пояснення, чому на одну з найважливіших для мешканців району посад призначено людину, яка не має достатнього досвіду ні лікарської, ні управлінської роботи та зовсім не знає району, за здоров’я жителів якого має відповідати.

 • Здолбунівчанин

  Нафіг він нам??? Цікаво скільки шулю на лапу поклав цей “стоматолог”

 • Саша

  наша лікарня в такому запущеному стані..Халатність просто вражає!!!Чомусь попередній головний лікар не зміг нічого змінити в ній на краще.  Те,що лікар без досвіду – нічого не значить!  Багато хто сидить на своїх місцях десятиліттями і ніц не робить.  А можливо новий і змінить все ??  Час покаже…

  • Ну при сучасному стані фінансування галузі взагалі будь-кому будь-що важко змінити… Тут потрібна реформа всієї галузі. Але 30-річний пацан без досвіду роботи лікарем точно нічого не зробить.

  • маруська

   молодець))

 • Небайдужа

  Як на мене, то вік тут не головне – він не дитина, йому тридцять. Але те, що ну буквально ніде не працював – це цирк! ну от що значить “помічник з медичного забезпечення”? Він що, таблетки начальнику міліції купував? Та хоч би вже стоматологом працював, і то було б добре. А так на якісь нехороші думки наштовхує те призначення…
   
   

 • уважний

  став головним лікарем Здолбунівщини:) може Здолбунівської ЦРЛ, чи вже всім потрібно по палатам в районі розійтись?

  • Центральна РАЙОННА лікарня. Район – Здолбунівський. Здолбунівський район – ЗДОЛБУНІВЩИНА. Не уважний ви якийсь…

 • Яна

  Якщо справді за хабар взяли, то, сподіваюся, саме він «лікуватиме» зуби у голові голови адміністрації.

 • Опонент

  Стоматолог не може керувати навіть амбулаторією!!!
  Згідно роз’яснення Міністерства охорони здоров’я,- Відповіді на питання з реформування медичного обслуговування    http://www.moz.gov.ua/ua/portal/reform_answers.html

  Відповідно до пункту 4.1. вищезгаданого Положення про амбулаторію (Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 04.11.2011 №755) її очолює завідувач, до обов’язків якого, зокрема входить організація надання якісної та безпечної медичної допомоги прикріпленому населенню, впровадження сучасних методів діагностики та лікування, аналізує показників роботи амбулаторії, вжиття заходів щодо їх покращення, здійснення контролю за якістю надання медичної допомоги. Здійснювати вказані функції у закладі, що надає первинну медичну допомогу та керувати його персоналом можуть лікарі відповідної спеціалізації – лікарі загальної практики-сімейні лікарі та, на  перехідному етапі, тимчасово також лікарі-терапевти або педіатри, але не лікарі-стоматологи.
   

X