Святкування повстанського дня здолбунівській владі нецікаве (фото)

0 345
Святкування повстанського дня здолбунівській владі нецікаве
Святкування повстанського дня здолбунівській владі нецікаве

Покрова цього року прийшла на Здолбунівщину тепла, сонячна, в барвах золотої осені. А свято це – традиційно потрійне: по-перше, православне свято Покрови Пресвятої Богородиці; по-друге, свято українського козацтва; по-третє, день створення Української Повстанської Армії. Наш район традиційно широко відзначає ці свята, проте цього року пересічний мешканець міста їх особливо й не відчув.

Святкування в місті розпочалося о 12годині 30 хвилин на місці масових розстрілів українців у районі 142 км. Там, на місці, яке ще кілька десятиліть тому містяни називали «стрільбище», працівники НКВД розстрілювали й закопували в’язнів Здолбунівської тюрми. Туди ж привозили тих, хто помер у в’язниці. Зараз там символічна могила, хрест, навколо ростуть берізки. Місце особливе, священне й святе. Саме туди прийшла хресна хода зі Свято-Успенського собору на чолі з отцем Ігорем. Там же зібралися нечисленні мешканці міста. Відбулася літія за душами загиблих, виступив заступник голови адміністрації О.Федорук. І все б добре, але жодного слова про те, що ж це за місце таке, чому ми там зібралися, ніхто не сказав. Скажете, всі знають? Ні, не всі. Бо основну масу людей складали працівники районної лікарні. Ми розмовляли з ними – переважна більшість не мала уявлення, що ж відбувалося тут, чому там хрест і могила. Вочевидь, виступ історика був би не зайвим. Бо якщо просто привели людей, щоб відбути захід, то це кричуща неповага до пам’яті наших же загиблих земляків.

Далі відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері. Минулого року, перед виборами, на відкритті один поперед одного розповідали про любов до України численні промовці. Цього року прийшло зо двадцятеро ветеранів УПА, поспівали повстанських пісень. Були лише представники міської ради, які й минулого року просто скромно робили свою справу, й цьогоріч не влаштовували шоу з поваги до героїв. Не було жодного депутата районної чи міської ради, від жодної з тих сил, що називають себе патріотичними. Ну що ж, вибори не скоро. Побачимо, як будуть носити квіти наступного, передвиборчого року.

Не було представників депутатського корпусу і на святкуванні в районному будинку культури. На жаль, свято «Воля – 2013» відбувалося не надворі, не було й колись традиційних уже козацьких розваг і різних конкурсів. Проте колективи, які виступали на сцені районного будинку культури, все ж таки влаштували непоганий патріотичний концерт. Шкода лише, що представники влади показали поганий приклад деяким присутнім, пішовши (за традицією) посеред концерту. Звісно, можна послатися на зайнятість, але навряд чи вони б так само побігли з наради в обласній адміністрації, скільки б вона не тривала. А концерт же був лише дві години! При цьому наші керівники говорять про виховання молоді на патріотичних традиціях! Гарне виховання, якщо самі ж і показують зневагу до тих традицій!

Звісно, наша думка суб’єктивна, і вдячності заслуговують всі учасники концерту, проте назвемо тих, хто сподобався особливо. Звісно, традиційно це тріо «Мірина» – «Стрілецький романс» у їхньому виконанні проймав душу, а слова «тільки щоб Україна нас усіх прийняла» нагадували кожному про відповідальність перед рідною землею. Щиру, а не напоказ. Ольга Максимюк чудово виконала стрілецьку пісню «Подай, дівчино, руку на прощання» . Її здебільшого виконують чоловіки як маршову, але жіночий варіант однозначно вдався. Вокальний жіночий колектив «Гільчанське джерело» дуже гарно виконав стрілецьку пісню «Заквітчали дівчатонька». Здовбицький колектив «Любисток» не міг не сподобатися з шевченковою піснею «Стоїть явір над водою». А коли на сцені з’явилися «Спасівські гайдамаки» і заспівали «Гей на півночі на Волині зродилась армія УПА», зал вибухнув щирими емоціями й оплесками! Як завжди, на висоті були «Візерунки» – цього разу публіку вразили інтерпретацією знаменитої пісні «Гей, соколи», яка проходить як саундтрек не менш знаменитого фільму Єжи Гофмана «Вогнем і мечем». Молодці наші досвідчені співаки – чудово вміють підбирати репертуар і прекрасно його виконують!

Через рік на Покрову знову вшановуватимемо вояків УПА і славне українське козацтво. Хотілось би, щоб владі не було байдуже до свята. Бо поки що склалося враження, що глядачі і учасники концерту куди більше в ньому зацікавлені, ніж адміністрація і рада, які й відповідають за гуманітарну політику в районі.

Коментарі
Завантажується...