Табачник змусить школярів Здолбунівщини плавати в холодних калюжах

0 297
Табачник змусить школярів Здолбунівщини плавати в холодних калюжах
Табачник змусить школярів Здолбунівщини плавати в холодних калюжах

25 лютого під час прес-конференції міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що з 2013 року очолюване ним міністерство ініціює у всіх школах та в усіх класах України уроки… плавання! Роз’яснив міністр-українофоб і те, де плаватимуть школярі: “У тих містах чи селах, де є матеріальна база, ми її будемо максимально використовувати. Там де немає матеріальної бази, будемо чекати травня-червня, і тоді організовувати ці заняття на найближчих водоймах”, – сказав Табачник. Дану ініціативу міністр прикрив благими помислами: “Кількість дітей, які щорічно тонуть чи травмуються на воді, шокує. Тому цей урок є необхідним”. Zdolbuniv.com вирішив детальніше висвітлити цю тему та спробувати зрозуміти, на яких водоймах пропонує плавати дітям Здолбунівщини міністр в травні.

Басейни на Здолбунівщині:

На цей момент у Здолбунівському районі немає жодного шкільного басейну. Якщо бути відвертим то басейнів на Здолбунівщині немає взагалі. Колись планувалось спорудження аж двох: одного – у споруді відразу за заправкою “ОККО” (Lux), іншого – у складі спортивного комплексу “Колос”. Щодо останнього то там вже немає навіть жодної цеглини, а щодо міфічного басейну біля “ОККО”, то розмови щодо нього безрезультатно тривають напевне років з 10, якщо не більше. Отже всі школярі Здолбунівського району підпадають під слова Табачника “Там де немає матеріальної бази, будемо чекати травня-червня, і тоді організовувати ці заняття на найближчих водоймах”.

Водойми на Здолбунівщині:

Тут у нас в порівнянні з минулим параграфом “все добре”. Водойми на відміну від басейнів є, і їх чимало. Щоправда 99% із них для купання не придатні, але це Табачнику очевидно не зрозуміти… Зокрема, кабінки для переодягання, піщаний берег та сітка у воді для запобігання попадання на глибину дітей є всього на трьох водоймах — Здолбунівській “вісімці”, ставку в районі “селища” та Старомильському ставку. Про стан всього цього на Старомильську я навіть не буду говорити, адже із сітки там насправді не залишилось нічого. Про кабінки для переодягання, які часто використовуються в ролі громадських туалетів на всіх трьох водоймах теж краще мовчати. Щодо піску на березі та на дні, то тут в усіх водойм все ще більш-менш нормально. Окрім цих озер є кілька відносно чистих — наприклад, в селі Святе, але там немає жодної необхідної інфраструктури для проведення уроків плавання. Решта ж озер Здолбунова та Здолбунівського району по-перше не мають дозволів санепідемстанції для проведення на них купального сезону, а по-друге 90% цих водойм є у руках приватних власників і в них розводять рибу. Отже, наразі відносно готові для проведення таких уроків від сили три водойми, і всі вони знаходяться у Здолбунові.

Дорога до водойм:

Жодна із шкіл Здолбунова не знаходиться на березі водойми. Навіть з четвертої школи до гідропарку іти 10-15 хвилин. Як відомо урок триває 45, тому на плавання залишається 15 хвилин від сили. І то, якщо діти навчаться роздягатись до плавок за армійськими нормативами. З інших шкіл похід до водойми та назад становитиме якраз 40-45 хвилин. Тобто часу на “урок плавання” не залишиться в будь-якому випадку. Щодо сіл Здолбунівського району то тут все ще гірше — оскільки плавати на непристосованих для цього водоймах їм ніхто не дозволить (батьки першочергово), то їм прийдеться “організовувати ці заняття на найближчих водоймах”, себто у Здолбунові. Яким чином учні мають діставатися кілька разів в місяць у Здолбунів Табачник не розказав. Про ситуацію з шкільними автобусами я думаю не варто розповідати — там фінансування ледве вистачає на збір учнів (там де такі автобуси є взагалі, а є вони далеко не в кожної школи).

Травневі запливи:

Я не знаю, чим думав міністр освіти коли видав феноменальну фразу “будемо чекати травня-червня”. Можливо його помічники або ж і він сам не знає, що середня травнева температура повітря на Рівненщині становить 12-13 градусів (по Україні +15.2), тимпаче я впевнений, що міністр навіть не здогадується, що у Межигірському районі (Карпати) ця температура буде градусів 7-8 середня, але я б понад усе хотів би, щоб діти Табачника цілодобово вчилися плавати при температурі води у максимум 9 градусів.

Коментарі
Завантажується...