То хто ж винен у холодних радіаторах здолбунівських шкіл?

0 373
То хто ж винен у холодних радіаторах здолбунівських шкіл?
То хто ж винен у холодних радіаторах здолбунівських шкіл?

Я рідко коментую матеріали, розміщені на інших сайтах Здолбунівщини. Переконана, що краще висловити свою позицію, не порушуючи права опонента на власну думку. Але один з коментарів до матеріалу з назвою «Чому у школі холодні радіатори?» на «дружньому» сайті змусив відреагувати.

Сам текст – це пояснення директора Здолбунівської гімназії Івана Гнатюка, чому в школі вимкнули опалення до офіційного завершення опалювального сезону. Пояснення, як на мене, страшні. Бо з них випливає, що восени ввімкнути це саме опалення буде ні за що. Ну, може, на тиждень-другий грошей і вистачить, але не більше. Погано те, що ситуацію коментує лише директор, бо він і справді ніяк не вплине на збільшення виділених школі коштів. Було б куди краще, аби можна було почути думку «козака-реформатора» (як він сам себе назвав у одному з коментарів у Фейсбуці) Сергія Кондрачука. Бо опалення вимкнули не лише в гімназії, проблема катастрофічної нестачі грошей в освіті вже всіх дістала, а про жодне її вирішення ми наразі не чуємо. Тобто це не питання компетенції директора. Але це таке – хай уже, в нас тепер директори звикли виправдовуватися за всяку всячину.

Проте невдовзі під матеріалом з’явився коментар модератора. Якщо я не помиляюсь, то ним є власне Микола Орлов, який дуже скоро стане заступником голови адміністрації. Коментар починається такими словами (орфографію збережено): «Зрозуміло, що батькам все рівно як рахується дотація і їм важливий комфорт учнів, зрозуміло, що учителям важливий комфорт учнів, але своя надбавка важливіша…». І тут мені стало зрозуміло, що промовчати я не зможу.

Бо ось це «своя надбавка важливіша» є приниженням вчителів перед  учнями та батьками. Бо кожен, хто це прочитав, може зробити висновок, що якби не вчительські надбавки (які важливіші за комфорт учнів), то все було б з опаленням не так і погано. Тобто виходить, що егоїсти-вчителі своєю любов’ю до грошей  (до речі, зароблених) позбавили учнів тепла. Проте ніяких надбавок у вчителів немає, і пан Орлов про це добре знає. То для чого маніпулювати словами, переводячи стрілки на цілком непричетних до цієї проблеми вчителів?! І, зрештою, хіба вчителі не мерзнуть разом з учнями в холодних класах? Протиставляти їх інтереси інтересам учнів як мінімум неетично.

Зрештою, уже очевидно, що для пана Орлова проблеми шкіл починаються з завеликої (на його думку) кількості вчителів. Бо ж, бачите, учнів на 20% зменшилось, а вчителі лишились ті самі. А рахують же на дитину. Воно-то так, але знову трошки не так. Бо є гранична наповнюваність класів, є відповідно передбачена кількість навчальних годин – і більшою вона бути не може. Тобто справді – класів стало менше, але й кількість годин відповідно зменшилась. Тому, навіть якщо кількість вчителів не зменшилась, то кількість годин у них зменшилась. Їм же платять не за присутність у школі, а за проведені уроки. Наприклад, свого часу в ЗОШ №6 було й по сім – вісім паралельних класів, а тепер три – чотири паралелі. Тому зменшилась кількість годин. Якщо вчитель погоджується працювати з неповним навантаженням, то він собі й працює – але не на ставку. Так що нікого вчителі не об’їдають, і діти мерзнуть не через завелику кількість своїх педагогів і їх зарплати.

А якщо майбутній представник районної влади, ще ним не ставши, вже відгороджується від проблем, які буде зобов’язаний вирішувати після призначення, це не дуже гарний початок. На жаль і для вчителів, і для учнів у холодних класах…

Коментарі
Завантажується...