Товариству польської культури Здолбунівщини виповнилося 20 років (фото)

0 283

Вчора, 2 травня,  Товариство польської культури Здолбунівщини відзначило 20-річчя своєї діяльності. 

Урочистості розпочалися Службою Божою в костелі св.Апостолів Петра і Павла, яку очолив настоятель храму о.Андрій Щіслович. 

Після цього на території храму розпочалася святкова програма, на яку завітали керівники міста та району, представники обласної влади та Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, члени національно-культурних товариств Рівненщини, Острожчини, Дубнівщини, Рокитнівщини.

Свято розпочалося з виконання Гімнів України та Польщі. На сцену були винесені  два Штандарти, які були віднайдені на вежі костелу у 1992 р. Один з них 1928-1939 р. належав працівникам залізниці Здолбунова,  а інший – 1914-1921 р. військовому загону польської армії у Здолбунові. Короткий екскурс в історію заснування Товариства польської культури Здолбунівщина зробила голова товариства Софія Михалевич.

 Організатори заходу мали на меті підкреслити єдність спільної історичної долі Польщі та України, а також те, що товариство  намагається зберегти культурні надбання обох народів.

Святковий концерт для гостей заходу підготували вихованці школи польської мови, яка діє при  Товаристві польської культури Здолбунівщини. Молодші учні виконали рухливу пісеньку, яка розповідала про відомих особистостей Польщі, а старші подарували усім присутнім танець “Полонез”.

Про єднійсть двох держав України  і Польщі заспівала вихованка школи польської мови Діана Матвійчук, виконавши пісню гурту Taraka – Подай руку Україні. Родзинкою свята став виступ Анни Хоменко, яка продемонструвала блискучу гру на скрипці.

Дійство зворушило присутніх до глибини душі. Варто було б подивитися на вирази обличчя присутніх, які щиро то переживали, то посміхалися, плескали, а то й намагалися підспівувати виконавцям.

Багато теплих вітань та приємних слів побажань лунали в цей день на адресу Товариства. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися заступник відділу регіональної політики у сфері культури та релігії Рівненської ОДА Ігор Соколовський, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, заступник міського голови Володимир Кондратюк, консул Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку Кшиштоф Савіцкі.

Грамотами Рівненської обласної державної адміністрації та Здолбунівської районої ради було відзначено вагомий внесок Товариства у розвиток, підтримку міжнаціональних і міжкультурних зв’язків міста Здолбунів з польськими містами-побратимами,  збереження та шану українських традицій, а також популяризацію польської культури та традицій.

У подарунок від Здолбунівського відділу культури та туризму  Товариству польської культури Здолбунівщини було презентовано картину з зображенням  костелу св. Апостолів Петра і Павла у м.Здолбунів.

Не забули у цей день і за осіб, як істворювали Товариство  і стояли у його витоків. Всіх причетних було запрошено на сцену, де вони спільно виконали пісню та отримали подарунки.

Несподіванкою для всіх присутніх виявився виступ танцювально-вокального ансамблю “Волинські соловейки”, який діє при Товаристві Польської Культури ім.Т.Костюшка у Луцьку. Колектив цей добре знають і у нас, і в Польщі, і всюди виступи юних артистів викликають захоплення. Гості заходу зустрічали і проводжали юних артистів шаленими оплесками.

[youtube]CGgDHyHY7O8[/youtube]

Слід зазначити, що під час святкування було проведено благодійну акцію по збору коштів для солдатів-земляків, які наразі захищають на державу на Сході України.

Завершилося святкування, як годиться, частуванням. За традицією гостей святкування  пригощали польским супчиком , смаженими ковбасками та тушкованою капустою.

 

Коментарі
Завантажується...