Цементний завод у Здолбунові шукає альтернативу рівненському сміттю для палива

Цементний завод у Здолбунові шукає альтернативу рівненському сміттю для палива

Німецька компанія “Дікерхофф”, яка є власником ПАТ “Волинь-Цемент”, поки не збирається висувати фінансових претензій Рівненському сміттєпереробному заводу, який мав постачати альтернативне паливо на підприємство. Ця угода не виконується, бо у грудні сміттєпереробний зупинився через суперечності в українському законодавстві — зокрема, досі в державі не визначено тариф на переробку побутових відходів.

Євген Щербаков, комерційний директор ПАТ “Волинь-Цемент”:

— Компанія “Дікерхофф” витратила 5 мільйонів євро на переобладнання своєї лінії для прийому альтернативного палива на заводі “Волинь-Цемент”. Це немалі гроші. Втім, мені невідомо, щоб нині компанія “Дікерхофф” вела роботу з формування фінансових претензій до сміттєпереробного заводу.

Я не вважаю, що в нинішній ситуації висувати якісь санкції було б доцільно. Ми, навпаки, хочемо налагодити тісну співпрацю. Наприклад, у Польщі подібні проекти досить успішно працюють. Сподіваюсь, що з часом і в нас він буде ефективним. Наразі наша лінія з прийому альтернативного палива перебуває на плановому щорічному ремонті. Плануємо запустити її не раніше весни.

Окрім Рівненського сміттєпереробного заводу, у нас були й інші постачальники альтернативного палива. Щоправда, їх не дуже багато було. Тому нині працюємо над розширенням кола таких постачальників, аби не залежати від ситуації на сміттєпереробному заводі.

Влад ІСАЄВ для rivnepost.rv.ua

X