У міській раді вирішували, чи працюватиме завод у центрі Здолбунова

0 439

Як часто ми чуємо від вічно невдоволених українців фразу «поруйнували заводи, все стоїть, роботи немає!» Якась частка правди в тому є, але часто ми забуваємо, що ніде в світі не існує заводів, що працюють по двісті років. Є природні процеси, старі виробництва закриваються, натомість приходять нові. Хоча є цілі міста, де нічого нового натомість не прийшло, тому й стоять зруйновані занедбані заводи, як у колись славному американському Детройті.

Здолбунів певний час нагадував таке місто – все зупинилось, все завмерло. Проте за останні роки почали з’являтися більші й менші виробництва, які, схоже, повернуть місту славу промислового центру.

Півтора року тому компанія «Традекс Агрі» купила територію колишнього цементного заводу, що доти належала «Укрцемремонту». Здолбунівські власники нічого там не робили, тому майданчик став чудовою локацією для екстремалі, а заодно ще й для волоцюг і наркоманів. Натомість новий власник розчистив територію і активно готується до будівництва нового підприємства.

Звичайно, всіх цікавить, що ж це буде? Чи буде воно шкідливим для здолбунівчан? Який внесок підприємство готове зробити в соціальну інфраструктуру міста?

Сьогодні вже вдруге в Здолбунівській міській раді зібрались представники підприємства, мешканці міста, працівники міської ради і різних причетних структур. Попередня розмова була дуже важкою, жодного компромісу не знайшли, всі звинувачували всіх. Сьогодні конструктиву було більше.

Отже, по-перше, приїхав власник підприємства, Володимир Меткий. Його вступне слово задало тон розмові. Власник пояснив, що підприємство спеціалізується на експорті зерна. Саме це і буде головним у його діяльності в Здолбунові: зерно доставлятимуть на територію та готуватимуть до перевантаження у вагони. Працювати мають намір з фермерами Здолбунівщини. Планують працевлаштувати поки що до п’ятдесяти чоловік. Не могли не підкупити слова про те, що Україна не повинна бути лише постачальником сировини, а тому планується переробка. Можливо, виготовлення макаронів, може, випікання хліба. Це буде пізніше. А поки що Володимир Моцний сказав, що хоче бути відповідальним підприємцем і хорошим сусідом людям, що живуть поруч.

Проблеми, звісно, є. Найбільша з них – це доставка зерна. Бо так уже склалося, що підприємства Здолбунова розміщені в його центральній частині. Планується, що машини будуть рухатися вулицею 8 Березня від траси через переїзд, а далі повз колію вулицею Івана Гонти. Це дуже полегшить життя мешканцям вулиць Грушевського, Фабричної і Незалежності, але для жителів вулиці Гонти розвантаження центру – слабка втіха. Власник пообіцяв допомагати в ремонті дорожнього покриття, забезпечити дотримання автомобілями мінімальної швидкості руху. Поки що це найбільш проблемне питання. І вирішення проблеми, яке б задовольнило всіх, не видно. Йшла мова про необхідність відкрити переїзд на Вілах. Але це питання Укрзалізниці, їм той переїзд ні до чого. Та й на Мартинівці теж живуть люди, і вони теж були б незадоволені…

Є ще два будинки, що потрапили просто в найближчу зону впливу підприємства. Тут простіше: власник готовий допомагати з ремонтом покрівель, облаштуванням прибудинкової території, з вирішенням інших питань. Правда, будинки ці ще з позаминулого століття, тому зробити умови проживання в них цілком комфортними буде складно.

Зрештою, ще немає результатів експертизи щодо впливу роботи підприємства на навколишнє середовище. Тільки після отримання її результатів стане зрозуміло, чи здійсняться амбітні плани молодих підприємців. До речі, в бюджет міста вони обіцяють щорічно приблизно мільйон гривень податків. Якщо врахувати, що зараз весь міський бюджет десь до двадцяти мільйонів, то це дуже суттєва сума.

Наразі чекатимемо результатів експертизи і будемо сподіватися, що сьогоднішня розмова була корисною всім присутнім для розуміння того, як далі розвивати підприємство, щоб воно було справді гарним сусідом і гордістю міста.

Коментарі
Завантажується...