У підземеллях Здолбунівського музею тепер молитимуться за душі закатованих українців

0 290
У підземеллях Здолбунівського музею тепер молитимуться за душі закатованих українців

Здолбунівський краєзнавчий музей був особливим від самого дня свого створення. І тому, що досі значною мірою існує і розвивається завдяки спонсорам, меценатам і волонтерам. І через те, що це особливе приміщення. Там у підземеллях за часів радянської окупації катували і вбивали наших дідів і прадідів. Тож не дивно, що якраз на день пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні громада міста не лише вчергове провела панахиду за душами закатованих, а й відкрила каплицю-крипту в підземеллях музею.
За словами директора музею Олега Тищенка, особлива подяка о. Віталію Петрюку, настоятелю Святопетропавлівської церкви УПЦ Київського патріархату – за ідею каплиці і допомогу в її втіленні. Як завжди, нічого б не відбулось без волонтерів Дмитра Лютікова, Олександра Ясинського, Сашка Дмитрука і завфондами музею Віти Шевченко! Тепер подарована депутатом Рівненської обласної ради Владиславом Сухляком під час «Буща-фесту» ікона “Таємна вечеря” – в каплиці музею. Як і дві унікальні – “Матір Божа Сумуюча” й “Ісус Страждотерпець у путах»
На службі Божій були й чиновники, й активісти, й небайдужі, й постійні помічники… І навіть родичі тих, кого тут катували у 1940-х – на одній з фотографій якраз родина Федоруків зі Здовбиці.

Від особливого символізму цієї події надзвичайно тепло було в холодних казематах колишньої в’язниці… Дай Боже щоб пам’ять про ті часи відтепер була з нами завжди. Не заради загиблих – заради майбутніх українців.

Коментарі
Завантажується...