У вирі політичних пристрастей або спроба звільнити з посади секретаря Здолбунівської міської ради Валентину Капітулу

0 273

Завтра Здолбунів знову може опинитися у вирі політичних пристрастей. Очікується, що сесія міської ради розпочне процес передвиборчих маневрів, спробувавши звільнити з посади секретаря Валентину Капітулу. Так-так, саме ту Капітулу, яка ніколи не була навіть запідозрена в корупції чи в сприянні чиїмось інтересам. Саме ту Капітулу, яка три роки тому стала натхненницею волонтерської групи.

За що?! – запитаєте ви. А просто так. Бо «йде політичний процес», як сказав мені один депутат.

Здебільшого ми нарікаємо на київських депутатів, яким байдуже до народу, якому вони мають служити. А тут нашими провінційними вуличками поруч з нами ходять люди, що готові вчинити підлість за партійною вказівкою.

То що ж усе-таки не так у міській раді? Це питання я ставила багатьом прихильникам ідеї звільнення Капітули. «Треба щось міняти». Що саме і для чого? І тут починаються розлогі пояснення депутатів, яких «не чує» апарат міської ради. Найтиповіша претензія: «Ми просто даємо згоду на те, що запропонували до нас. Ми ні на що не впливаємо». Тут треба дещо пояснити. Той, хто мав справи з міською радою, знає, що є план, і його дотримуються. Якщо ви мешканець вулиці, скажімо, Василя Стуса, то ви давним-давно знали, що асфальтуватимуть її саме в цьому 2017 році. Депутатам це не подобається. Вони хочуть «на щось впливати», тобто повернути хаос у питання благоустрою і ремонту в місті. Бо тоді можна прийти до виборця і сказати «я вибив», « я добився». Зараз же ж ніхто нічого не вибиває,просто йде поступовий прозорий процес. Так, депутати мають право вносити зміни в програми, і вони це роблять. Але все одно звучить «нас ніхто не чує». Як вдалося зрозуміти з розмов з депутатами, говорять вони якраз про проекти рішень, які вони не вносять, бо… не вміють. Тому тих проектів ніхто й не приймає. Не навчили? Знову винна міська рада – не провела семінари й тренінги? Та провела , але не всі тоді на них прийшли. Ну й є другий дуже прикрий нюанс. Депутати добровільно давали згоду на цю свою громадську роботу. Вони не діти, вони знали, на що йшли. Мають вчитися самі, раз уже взяли на себе такі зобов’язання.

Оце і все… Інших претензій до Валентини Капітули немає. Там й ці не до неї…

То чому ж і за що?

Як сказав депутат обласної ради Володимир Ковальчук, «хай Дацюк і Ольшевський перестануть дерибанити місто». У чому дерибан? – А вся влада в місті належить «Батьківщині». Добре, припустімо, що так і є. Я ставила депутатам одні й ті ж питання. Перше: що не так робить у місті міська влада? Не для вас, депутатів, тут усе ясно – «ні на що не впливаємо» і так далі. Ні, я по інше. З точки зору звичайного мешканця – що для мене не так робить міська рада? І що для мене ж, мешканця, зміниться, коли буде інший секретар? Для вас ясно – отримаєте можливість цілодобової війни з Ольшевським і майданчик для підготовки до майбутніх виборів. Що зміниться для двох десятків тисяч здолбунівчан? Думаю, ніхто й не сумнівається, що відповіді не було. А один депутат після паузи видав: «А ви з Орловим говорили?» – «Ні» – «То спитайте його, він вам десяток аргументів наведе».

І тут справді відповідь на всі питання. Група у складі Микола Орлов – Володимир Ковальчук – Василь Тимощук – Сергій Кондрачук продовжує сіяти конфлікти і розбрат у районі. Для них всі, хто не з нами, – проти нас. Перечитали деякі матеріали Миколи Орлова 2014 року. Там поганий головний лікар Владислав Сухляк, контракт з яким «протягує» районна адміністрація (тоді головою був Олександр Бухало). Тепер Сухляк – найкращий головний лікар і чудовий депутат. Бо змінилась конфігурація.

Ця група претендує на всю владу в районі, і в певні періоди вона її й мала. Але місто і справді непідконтрольне, а незалежна й спокійна позиція Ігоря Ольшевського досі не давала можливості втягнути міську владу в усі ці політичні ігрища, які буйним цвітом цвітуть на районному рівні. Та й вибори ж на носі. А голова територіальної міської громади справді матиме немалі повноваження і можливості. Кандидат у групи є, і щоб було легше перемагати, потрібен «свій» секретар. Під чуйним керівництвом найдосвідченішого критика міської ради він влаштує цілу викривальну кампанію уявних злодіянь міського голови. Адже якщо вже десять років доволі достовірно товкти міську раду за будівництво гідропарку, то можна з будь-якого успіху зробити ганьбу.

Скажете, до чого тут місто і всі ми, мешканці? А ні до чого. Просто бій за посади, в якому Валентина Капітула стала першою запланованою жертвою. Низько й підло, особливо враховуючи, що з одним із організаторів звільнення Валентину пов’язували тривалі майже робочі стосунки – свого часу Володимир Ковальчук працював у приміщенні міського будинку культури в букмекерській конторі, і Капітула, працюючи в РБК, як мама опікувалась юним хлопчиком, буквально годувала його і допомагала дитині. Та й він неодноразово говорив, що вона була для нього таким собі ангелом-охоронцем. Ну що ж, вдячність не забарилась.

А секретарем має стати якраз ставленик Володимира Ковальчука, Дмитро Терепенчук. І ось тут вже вибачте, але про «цінності Майдану». Що ж це в нас у країні таке відбувається – не десь далеко, а тут, прямо під носом. Валентину Капітулу, активну учасницю революції гідності, волонтерку, патріотку, хочуть звільнити з посади, де до неї претензій не мають навіть самі організатори «заколоту». Натомість молодих «реформаторів» ніхто не бачив ні на барикадах, ні на фронті, ні хоча б з коробочкою соку, переданою бійцям. Та навіть і тоді, коли треба було в рідному місті виганяти з кабінетів регіоналів, це робили зовсім інші люди. Скажете, можна не бути революціонером, але бути чудовим чиновником? Ой та давайте не будемо дурити одне одного. Йдеться не про революційність, а про принаймні громадянську позицію, якої в багатьох теперішніх претендентів на владу ніколи не було. Не перемігши на округах, завдяки чудернацькому закону про вибори ставши депутатами, вони зобов’язані своїм депутатством не виборцям, а партійним босам, що взяли їх у списки. І тому голосувати будуть за все, що ті боси скажуть. Немає дискусій, немає обговорень. Не мають значення слова і дії. Має значення партійна дисципліна. Ну й традиційне для України питання: за це загинула «Небесна сотня»? Якщо завтра у Здолбунівській міській раді відбудеться запланована брудна гра, це означатиме перемогу кулуарщини і цинізму над совістю і здоровим глуздом.

Щоб звільнити секретаря міської ради, зараз за регламентом треба дві третини голосів. Тому завтра все розпочнеться зі змін до регламенту. Вистачить голосів на те, щоб секретаря звільняти половиною голосів, – вистачить і на звільнення. Що ж, шоу триває. Тільки при чому тут міські проблеми і кому тут цікаві здолбунівчани?

Коментарі
Завантажується...