У здолбунівських маршрутках несподівано подешевшав проїзд

0 267

1423585333-3803Відучора проїзд у автобусах по місту Здолбунів коштує три гривні… Несподіване рішення, нічим не вмотивоване – як і всі рішення наших перевізників. Звісно, окремі представники нашої влади подали це як «нашу чергову маленьку перемогу». Поговорили, натиснули чи домовились з перевізниками – хто знає. Але, хоч людям і справді дуже важлива ця буквально «кожна гривня», суть у дещо іншому. І проблема в іншому.

Як справедливо зауважив у Фейсбуці депутат районної ради Юрій Шадий, «тариф має прозоро формуватися згідно розрахунків, а не з барського плеча, бо провели переговори». А то ми так і будемо чи не щопівроку мітингувати з приводу чергового підвищення вартості проїзду, а потім сприймати незначне зниження як ледве не привід для вдячності . Знову ж, як прокоментував цю ситуацію громадський активіст, мешканець Квасилова Дмитро Сільман, «зроби погано, а потім зроби, як було – і ти улюбленець публіки!»

Тариф не може бути забаганкою перевізника, він має включати певні складові. Ми маємо розуміти, скільки в тарифі вартості пального, скільки амортизації, скільки зарплати. Бо вчора чотири гривні, а інакше перевізник просто піде з торбами по світу, а сьогодні вже три, і нічого, не зупинився транспорт. То так завтра можна сказати, що має бути п’ять гривень, чи сім, чи одна… А хто знає, скільки, якщо це все одно «зі стелі»? А ще ми маємо отримувати квитки з актуальною ціною проїзду. І знати, який саме пасажиропотік реально перевозять автобуси на різних рейсах.

І також ми маємо право на чисті автобуси, на адекватних водіїв, на відсутність російської музики і дурнуватого шансону. А ще хотілось би знати, чи саме ці автобуси, які зараз їздять, були представлені на тендер. Бо частина з них розвалюється на ходу, і навіть наша… скажемо так, прихильна до перевізників, тендерна комісія в Рівному ніколи б не віддала цьому мотлоху перемогу.

І потрібен ще хоча б один міський маршрут, який би з’єднав мікрорайон цементників (селище) з віддаленими, але потрібними мешканцям міста місцями – те ж управління газового господарства.

Все це – необхідність. А інакше вся ця метушня триватиме вічно.

Тому група активних пасажирів запропонувала міському голові ініціювати нараду за участю керівників міста і району, перевізників, депутатів і бажаючих громадян. Так, можливо, ця нарада буде непростою і гарячою. Але публічною і відкритою. Ми ж саме про це говорили три роки тому? Про активне залучення громадян до розгляду питань, що їх стосуються. Про відкритість влади.

І ще залишається сподіватися, що електронні квитки, які вже пройшли законодавче схвалення, таки будуть запроваджені в Україні. Це не панацея, але точно суттєвий крок вперед.

Коментарі
Завантажується...