У Здолбунові директора школи можуть судити через безалаберність районної влади

0 227
У Здолбунові директора школи можуть судити через безалаберність районної влади
У Здолбунові директора школи можуть судити через безалаберність районної влади

Під час останньої сесії Здолбунівської районної ради її голова Василь Тимощук озвучив депутатське звернення Володимира Карпетченка. Звісно, більшість присутніх на сесії неуважно слухала текст, тому що всі очікували голосування за недовіру голові адміністрації Віталію Шулю. Тому, як і обіцяли, повертаємося до цієї теми окремо.

Почалась ця історія ще в січні 2011 року, коли до директора ЗОШ №4 Людмили Панасюк звернулися батьківські комітети початкових класів з доволі категоричною вимогою щось вирішити з системою опалення, оскільки температура в класах не перевищувала 6 – 11 градусів. Керівник закладу негайно звернулася з відповідними листами до тих, хто й фінансує будь – які роботи в школах: до тодішнього голови адміністрації Миколи Євчука, голови ради Василя Тимощука, начальника відділу освіти Валентини Бондарчук. Розроблений кошторис поточного ремонту мережі системи опалення склав 27 949 гривень. Договір на виконання робіт уклали між ЗОШ №4 і ДП «Макробудкомфорт». Проте в 2011 році підприємству заплатили лише 10 159 гривень. Логічно було б, щоб решту віддали в наступному році, проте цього зроблено не було. В 2013 році директор школи Людмила Панасюк чотири рази зверталася до відділу освіти з бюджетними запитами, однак жодної реакції централізованої бухгалтерії відділу освіти не було.

І ось ДП «Макробудкомфорт» втомилося чекати розрахунку й виставило претензію відділу освіти щодо невиконання договору. Відділ освіти переадресував цю претензію дирекції школи, ніби не зрозуміло, що саме відділ освіти є головним розпорядником коштів, а школи самостійно нічого не фінансують.

Результатом такого багатоходового відфутболення стало те, що підприємство направило позовну заяву до Господарського суду Рівненської області про стягнення заборгованості за виконані роботи по ремонту системи опалення. Тепер кошти в сумі 15 494 гривні в разі позитивного для підприємства рішення суду (а що воно таким буде, сумнівів немає) будуть стягнені або шляхом арешту всіх рахунків школи, або навіть через порушення кримінальної справи проти директора.

От і виходить, що наші чиновники під мудрим керівництвом районної влади просто підставили Людмилу Панасюк і всю школу. Причому відповідати за їх безгосподарність буде саме вона, бо формально договір укладено зі школою. Побачимо, якою буде відповідь районного керівництва на депутатське звернення Володимира Карпетченка і чи буде хоч хтось відповідати за бездарні управлінські рішення.

За наявною інформацією, таких ситуацій, коли роботи виконані, а проплати не здійснені, в освіти району немало. Якщо тенденція судових позовів набуде масового характеру, що не виключено, то винними будуть керівники закладів освіти, які вирішували проблеми попри всі труднощі. Отже, система вже дійшла до абсурду. Так що всі останні події в Україні і в районі цілком логічні і необхідні.

Коментарі
Завантажується...