У Здолбунові ліцеїсти організували справжні “Андріївські вечорниці”

0 174
У Здолбунові ліцеїсти організували справжні "Андріївські вечорниці"
У Здолбунові ліцеїсти організували справжні “Андріївські вечорниці”

З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища.

Власне, саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем української церкви, а й шанують як засновника Києва.

3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція — прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Повернули йому життя у Здолбунівському ліцеї учениці групи №1, які 12 грудня разом із хлопцями групи №13 організували справжні українські вечорниці. Дівчата ворожили на судженого, співали та вишивали в очікуванні хлопців, а разом з ними — жартували та веселилися. Цікавим моментом дійства були конкурси, які проводилися разом із глядачами.

А які ж вечорниці без калити? Згадайте:”Я буду калиту кусати! — А я буду по губах писати!” І хоча майже всім дісталося на горіхи від пана Калитинського, та козаків скуштувати калиту не бракувало. Наостанок господиня вечорниць Наталія Коваль разом із дівчатами частували всіх варениками.

… Шана і пам’ять нашим бабусям, мамам, сусідам та й усьому нашому невмирущому народові за той безцінний скарб, що залишили для нас та наших нащадків. А нашим учням — за те, що повернули до життя один із таких чудових звичаїв та обрядів.

Джерело zplzt.com

Коментарі
Завантажується...