У Здолбунові майже пів сотні людей прибирали гідропарк

У Здолбунові майже пів сотні людей прибирали гідропарк

Сьогодні в Здолбунові відбулась акція “Зробимо Здолбунів чистим” у рамках всеукраїнського проекту “Зробимо Україну чистою”. Загалом у цей день до прибирання організованого редакцією zdolbuniv.com долучились 46 активістів із нашого міста, якими було очищено велику територію гідропарку та зібрано близько півтори сотні 120-и літрових пакетів зі сміттям. На жаль за браком часом не вдалось прибрати другу заплановану точку, проте і так обсяг роботи був виконаний феноменальний. Мабуть вперше за останні кілька років берег міського гідропарку та вода очищені від всього пластику, металу та іншого сміття. Ми висловлюємо подяку всім хто долучився до акції, зокрема Здолбунівській міській раді, а саме міському голові Ігорю Ольшевському, секретарю Валентині Капітулі за наданий для вивезення сміття транспорт. Не стояв осторонь Здолбунівський районний відділ освіти, оскільки до акції були залучені учні ЗОШ №6, №4, №1, Здолбунівської гімназії.

Наймолодший учасник акції "Зробимо Здолбунів чистим"

Наймолодший учасник акції “Зробимо Здолбунів чистим”

Думаємо, що прибравши сміття, діти й самі не смітитимуть, і будуть застерігати від цього інших. Та й сьогодні вихованці класного керівника ЗОШ №6 Галини Мірковець (а їх було одинадцятеро!), не лише активно прибирали, а й відразу просили відпочивальників прибрати за собою. Щоправда, в гідропарку немає контейнерів для сміття, про що відразу ж попросили потурбуватися активного учасника акції, директора ТзОВ “Добробут” та члена міськвиконкому Ярослава Бляшина.

Результат акції

Результат акції

Приємно й те, що до акції долучилися мами з дітьми різного віку, бо це чи не найкращий виховний момент. Також допомогли учасникам рибалки, які відразу ж попросили дати їм сміттєві пакети, а ще було дуже приємно, що до прибирання долучалися просто випадкові люди, що йшли через гідропарк.

Сьогоднішня акція довела, що не мають рації люди, які стверджують, що українці до всього байдужі, недружні й взагалі ні на що не здатні. Люди різного віку та соціального статусу працювали разом і добровільно для свого міста — тому, що громадяни своєї країни і мешкають в одному місті. І це чудовий зразок спільної праці для вирішення життєвих проблем. Ще раз дякуємо кожному, хто зробив наше місто хоч на краплину чистішим.
 • Іра

  ЦЕ БУЛА ЧУДОВА АКЦІЯ!!!!БРАВО ОРГАНІЗАТОРАМ,ЩО ТАК УМІЛО ЗІБРАЛИ НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ. ВЕЛИКЕ СПАСИБІ УСІМ,ХТО ПРИЙМАВ УЧАСТЬ. ДІЙСНО ЗРОБЛЕНО БАГАТО.ТЕПЕР МОЖНА СМІЛО ЙТИ ВІДПОЧИВАТИ В ГІДРОПАРК.

 • Було справді дуже приємно відчувати, що ти зробив щось хороше. Це був чудовий день! А ще дуже приємно те, що під час акції ми познайомились з цікавими людьми. 
  Дуже класні фото, але останні дві, по-моєму, однакові.

 • Міра

  Добрі діла гуртують людей. І в цьому велика сила!!!

 • Бильбо

  вдячний молодi за те та всiм хто прибирав мiсто, моя малеча теж там була. Але не можу не сказати що проблема смiття в мiстi величезна. Люди приватного сектора викидають його в торбах на вулицю яке потiм собакени розгризають в пошуках попоiсти. Також деякi елементи виносять с квартир та кидають на дорогу скажiмо вул. Незалежностi. Срач ще той але чи то люди бидло як то кажуть, чи не працюе належно комунальна служба.
  Подивiться в Рiвному на фiрму “Санком” вони знайшли мiсця де встановили контейнери с кришками навiть в приватному секторi, кожного дня вони iздять забирають смiття, контейнери чистi, бiля них також чисто, люди викидають культурно а смiття вчасно забираеться. Все це працюе як часовий механiзм.
  Як у нас? приватний сектор, один день на тиждень людина мае покинути роботу, витягнути мусор на дорогу та чекати кiлька годин щоби не прогавити того звонаря та советского лаха (трактора чи машину) бо як прогавиш то попреш свiй мусор назад в хату а нi то кинуть на дорозi собакам.
  Я пiднiмав шум в комунальному госп.твi та у них нема грошей щоб впорядкувати контейнерами мiсто особливо приватний сектор, парк машин старий та другi вiдмовки. Але пiдприемцi платять великi кошти за вивiз смiття, та другi послуги вони надають, то де кошти? якщо не може тягнути проблему державне пiдприемство то вiддайте в приватнi руки. Менi сказали що люди завалять контейнери з верхом та буде срач, то я вiдповiм що частiше теба вибирати. Рiвне не завалене смiттям бо санком працюе належним чином, а за що платимо ми? Вiд неналежноi роботи комуналки в Здолбуновi буде завжди проблема смiття.

  • Катя

   Це проблема в головах людей. Ось такий у нас менталітет,кидати різну непотріб подалі від своєї хати. Вчора нагребла 4 зелених мішка гидоти….(((   Напевно якби усіх заставити прибирати місто,то у тих хто швиряє сміття на вулиці, відпало б бажання це робити раз і назавжди!!!!!  Також дивує комунальне господарство.  Чекаєш “дядька-калакольчика”,задзвенить і біжиш,тягнеш сміття в торбах…..а не вспів…доганяєш))))    А влада…Невже не може виділити кошти на придбання сміттєвих баків.Ото висять мішки біля води.Влітку вони переповнені,мухи купчаться.     Я живу по іншу сторону залізничної дороги.Неодноразово спостерігаю,коли в темну пору дня з вікон пасажирських потягів викидають провідники сміття!!!!!!!!

 • Бильбо

  ЛЮДЯМ ПРОСТО НIКУДИ ДIТИ СМIТТЯ, тепер такий час що все що купують люди все в пакетиках полiетилену, багато вiдходiв упаковок та пляшок з пластику. Тим бiльше що так як ми будемо дихати канцерогенами заводу цементного що спалюватиме смiття в печах то нам повинi смiття з квартир забирати та дякувати бо то нашi дiти будуть не вилазити з лiкарень нахватавшись канцерогенних газiв та формальдегiдiв.
  будуть спiвати що то не шкiдливо, та маемо фiльтри, але вiдомо що у нас як завжди хотiли як краще а вишло через ж..пу та аукнулось здоровьям людей. Тi фiльтри цемент мають не пропускати та якщо глянути чим дихають новоздолбунiвцi та квасилiвчани, то там зрозумiло як воно робиться.
  То я до того що нам те смiття золоте, а умов його утилiзацii ще с советскiх времён не змiнено.

 • Світлана Ніколіна

  Справді, дуже багато питань з приводу вивезення сміття – живу поруч зі смітником у дев’ятиповерхівці на Коперника, тому все це бачу. Якщо сміття не вивозити вчасно. то не треба ніяких загроз (уявних чи справжніх) від спалення сміття на ЦШК – все буде прямо під носом. Але одна справа – наведення ладу у вивезенні сміття комунальниками, а інша – сміття де попало, яке викидаємо ми самі. Не ходжу на гідропарк, але те, що вчора побачила – жах! І не Янукович чи Ольшевський це все там покидали. Тому, мабуть, треба таки починати з себе. Ну не можуть нормально жити люди, які гадять за собою скрізь, де з’являються! 
   

 • Бильбо

  то правда що люди викидають але, я думаю що культура людей знайдеться якщо iм буде куди викидати, але часто в гiдропарку бiля лавочок урни не вмiщують ту кiлькiсть що збираеться на вихiдних чи свята, вони переповненi та вiтер з собаками роблять бардак. Там повинно бути розмiщено бiльшi урни та кiлька контейнерiв з кришками. Люди у нас мають звичай шашлик-пiкнiк там влаштовувати, випивають та закусують, будь нормальнi спец.контейнери то думаю усi носили би вiдходи до них. Але будуть i такi що будуть гадити пiд себе, жаль але думаю що тi хто здаватиме гiдропарк для комерцiйних цiлей в сезон вiдпочинку, мають видiляти частину доходiв  двiрнику який там прибиратиме, тим бiльше двiрникам нашим багато не платять але вони працюють порядно.

 • Бильбо

  добавлю ще, можливе чи на базi сайту Здолбунiв com, створення благодiйного еко фонду де можливий збiр коштiв на закупку спец урн, на такi акцii по збору смiття та т.д.
  Що можна зробити на базi экобренду Здолбунiв Еко Com, можемо закупити та встановити еко урни для збору сгорiвших люмок, акумуляторiв вiд мобiлок та батарейок якi вiдпрацювали, готовий збирати екоурни та вивозити вiдходи в пункт утилiзацii на авто безкоштовно.
  Можемо збирати кошти на кастрацiю собак та iнше, бо якщо чекати вiд держави того то прийдеться ще дуже довго. Але як знайдеться в мiстi лiдер який навiть поза пiаром, кабiнетом та партiйним красномовством буде робити для мiста хоть щось, думаю такого лiдера ми пiдтримаемо як силою так i повагою. То буде робота а не балачки, а контроль буде просто прозорiсть та результат.
  Я сам бы створив таку органiзацiю та деякi пункти створення менi зараз не пробити.
  прошу не перейматись якщо викладене не реальне, я часом фантазую на межах реального та не зовсiм :)

  • Чому ж, ці фантазії абсолютно реальні. Проте наразі наш сайт є просто сайтом і створювати благодійні фонди ми, нажаль, не можемо. Хоча відкрию секрет і повідомлю, що незабаром ми збираємось створювати громадську організацію, яка матиме більші можливості. Тоді ваші думки цілком можуть стати реальністю, адже пропозиція справді раціональна. Також хочу додати що завтра ми розмістимо матеріал про те, де у Здолбунові можна здати відпрацьовані батарейки на утилізацію. (ця точка відкриється уже на цьому тижні і відкриє її всеукраїнська компанія на базі свого бізнесу). Щодо сміттєвих баків у гідропарку то з його розбудовником Ярославом Бляшиним ми про це говорили і думаємо що урни таки будуть встановлені. Принаймні ми про це у нього дуже проситимемо. 
   А загалом вдячний вам за раціональні пропозиції та радий що ми перебороли наші певні непорозуміння:) Сподіваюсь що спільно зробимо не одну корисну для міста справу:)

 • Бильбо

  я казав що ми робимо одне дiло та болiемо за свое мiсто однаково, просто у мене характер западеньський та свободiвський :) не усiм вiдразу зрозумiло але тiльки так тепер потрiбно рухатись, щось робити а не чекати коли перстом укаже цар та кланятись йому.
  Думаю в мiстi е розумнi люди, молодь яка не байдужа до стану пролем в мiстi, мало того думаю можливо потрiбен форум для того щоб люди могли без купюр та жорсткоi модерацii висловлювати проблеми, наболiле та iнш. то знайдуться добрi люди, юристи, чиновники якi зможуть дякуючи форуму тi проблеми допомагати вирiшити.
  Що на форумi? стан хабарництва, проблеми в судi, проблеми в охоронi здоровья, правоохоронних органах, вiдмови в допомозi чиновниками та iнше. Форум можна створити на базi хосттiнджера, але це так штрихи на майбутьне. 

 • Всього рік пройшов, а скільки подій вже відбулося…

  • Світлана

   Ми змінились… Все змінилось…

X