У Здолбунові можуть встановити пам’ятник Шевченку

0 310
Перший варіант пам'ятника Тарасу Шевченку
Перший варіант пам’ятника Тарасу Шевченку

Вже менше року залишилось до двохсотріччя від дня народження найвідомішого у світі українця — Тараса Шевченка. Так склалося, що саме пам’ятник цьому поету є невід’ємним атрибутом будь-якого західноукраїнського міста чи селища. У Здолбунові теж є невеличке “штамповане” погруддя Кобзаря, проте на думку багатьох жителів, громадських діячів та істориків краю, цього для нашого міста недостатньо. Першочерговою причиною необхідності зведення повноцінного пам’ятника Тарасу Шевченку є те, що він відвідував Здолбунівщину у 1846 році з Київською археографічною комісією як художник і збирач фольклорно-етнографічних матеріалів. Про цю його мандрівку відомо насправді доволі- таки мало, але швидше за все, що Шевченко навіть зупинявся у селі Гульча (тепер Гільча), де напився води із цілющого джерела.

Ще одним фактором, що вказує на необхідність спорудження цього пам’ятника, є фактично повна відсутність у Здолбунові місця, де можна було б розпочинати чи завершувати різні марші та мітинги, адже наразі у нас є лише пам’ятний знак Степану Бандері та пам’ятник Уласу Самчуку.

Другий варіант пам'ятника Тарасу Шевченку
Другий варіант пам’ятника Тарасу Шевченку

Проте сквер біля погруддя одного із лідерів ОУН є надто малим та й постать самого Бандери досі не викликає однозначної реакції у населення. В разі ж спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку з’явиться місце, де можна буде проводити і святкування Дня Незалежності, і вшановувати героїв України.

Кілька днів тому до редакції нашого сайту потрапили проекти можливого пам’ятника Тарасу Шевченку у Здолбунові, адже його спорудження заплановане програмою підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка ще кілька років тому. Авторами цього проекту є група рівненських скульпторів. Головною його ідеєю було зобразити Кобзаря молодим – таким, яким він був у часи мандрівки Волинню. Як ми вже писали, основною місією Шевченка тоді було малювання, тому й елементом пам’ятника є палітра художника. В одному з варіантів цю палітру обрамлено постатями видатних діячів нашого краю. Проекти, звісно, не остаточні і ще будуть обговорюватися.

Ми пропонуємо висловити свою думку щодо спорудження пам’ятника нашим читачам та взяти участь в опитуваннях нижче:

[poll id=”12″] [poll id=”13″] [poll id=”14″]
Коментарі
Завантажується...