Перший варіант пам'ятника Тарасу Шевченку

Перший варіант пам’ятника Тарасу Шевченку

Вже менше року залишилось до двохсотріччя від дня народження найвідомішого у світі українця — Тараса Шевченка. Так склалося, що саме пам’ятник цьому поету є невід’ємним атрибутом будь-якого західноукраїнського міста чи селища. У Здолбунові теж є невеличке “штамповане” погруддя Кобзаря, проте на думку багатьох жителів, громадських діячів та істориків краю, цього для нашого міста недостатньо. Першочерговою причиною необхідності зведення повноцінного пам’ятника Тарасу Шевченку є те, що він відвідував Здолбунівщину у 1846 році з Київською археографічною комісією як художник і збирач фольклорно-етнографічних матеріалів. Про цю його мандрівку відомо насправді доволі- таки мало, але швидше за все, що Шевченко навіть зупинявся у селі Гульча (тепер Гільча), де напився води із цілющого джерела.

Ще одним фактором, що вказує на необхідність спорудження цього пам’ятника, є фактично повна відсутність у Здолбунові місця, де можна було б розпочинати чи завершувати різні марші та мітинги, адже наразі у нас є лише пам’ятний знак Степану Бандері та пам’ятник Уласу Самчуку.

Другий варіант пам'ятника Тарасу Шевченку

Другий варіант пам’ятника Тарасу Шевченку

Проте сквер біля погруддя одного із лідерів ОУН є надто малим та й постать самого Бандери досі не викликає однозначної реакції у населення. В разі ж спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку з’явиться місце, де можна буде проводити і святкування Дня Незалежності, і вшановувати героїв України.

Кілька днів тому до редакції нашого сайту потрапили проекти можливого пам’ятника Тарасу Шевченку у Здолбунові, адже його спорудження заплановане програмою підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка ще кілька років тому. Авторами цього проекту є група рівненських скульпторів. Головною його ідеєю було зобразити Кобзаря молодим – таким, яким він був у часи мандрівки Волинню. Як ми вже писали, основною місією Шевченка тоді було малювання, тому й елементом пам’ятника є палітра художника. В одному з варіантів цю палітру обрамлено постатями видатних діячів нашого краю. Проекти, звісно, не остаточні і ще будуть обговорюватися.

Ми пропонуємо висловити свою думку щодо спорудження пам’ятника нашим читачам та взяти участь в опитуваннях нижче:

Sorry, there are no polls available at the moment. Sorry, there are no polls available at the moment. Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Бильбо

  не погано якщо буде, головне не робити з нього iдола з поклонiннями та молитвами, хороший був чоловiк, талановитий, чуйний та добрий але не святий та в ранги iдолiв себе не подавав, дуже достойна поваги людина та не Ленiн, певен вiн би боровся зi своiм статусом тепер. Але людям завжди потрiбнi iдоли для поклонiння, та маемо в бiблii простi слова “не створюйте собi iдолiв”. Шевченко це наш герой наша iсторiя та слава, але не бiльше того. 

 • Юнат

  Дайош Шевченка в кожну хату, село і місто. Я думав тут тільки орнітологи і зоологи тусуються, а тут ще і ідолів шукають. історія не має героїв чи антигероїв. Вона на те і історія. 

 • Бильбо

  ЮНАТ  Я НАВIТЬ БАЧИВ ШЕВЧЕНКА В IКОНАХ НА СТIНI, ТАМ КIЛЬКА IКОН БУЛО для молитв типу миколая, людина ставить свiчку та молиться до цього. Менi не то що не зрозумiло але не прийнятно.
  Що до iсторii то менi здаеться що кожнiй державi мае бути ким гордитись, хоча би тими людьми що робили та не жалiли життя та здоровья свого без облатно для батькiвщини. Тих хто зараз керуе заради свого портмоне та рахункiв в банку, жодного iменi iсторiя не запамятае та забуде через рокiв 20-50.

 • Світлана Ніколіна

  От юнат так юнат – нічого йому не подобається: ні тваринки, ні рослинки, ні Шевченко. Вашу б злість та цинізм використовувати як паливо – був би вічний двигун. До речі, Шевченко в кожній хаті був задовго до ваших насмішок. От тільки щоб це зрозуміти, хата має бути українською. А ви собі вішайте хоч Путіна, хоч бригаду. Тільки не заважайте іншим при цьому бути людьми і українцями.
   

  • Юнат

   Та ні ні злості ні цинізму в мене немає, є сарказм. До того що люди пишуть про те в чому не розбираються замість того, щоб взяти коментарі у фахівців. То нехай би вели блог і всі б розуміли, що то власна думка автора, а то некомпетентні матеріали видаються за міський сайт новин незважаючи навіть на зауваження і коменти під ними. А щодо Шевченка, то те саме 70 років назад людям говорили про Леніна, перед тим про імператора і всі памятники робили і в хатах офісах вішали. Для чого, щоб потім палити і нищити? БО “відкрились нові сторінки історії” і тепер інші герої. Я проти того щоб У ВСІХ був один герой! Хай кожен обирає собі сам. Памятає усі сорінки історії. А то якось шаблонно усе виходить. Кожен йде в церкву чи молитовний будинок той який хоче і за свої ж гроші його будеє. То чому героїв багато, а ідолів нових будемо ставити за спільні кошти громади. Для мене Шевченко не ідол. Я не люблю українських пісень сповнених песимізму, рабського тексту і вічної боротьби. Вся суть їх зводиться до перших рядків гімну “Ще не вмерла…” Я ЗА оптимізм і віру, память про історію, не ідолопоклоніння, свободу вибору. А сайт юних орнітологів добре що є, може колись стане і загальноміським, а не вузькоспеціалізовним блогом.

   • Юнате, ви можете говорити скільки завгодно і що завгодно. Показник нашої роботи у тому, що ми хоч щось робимо, що нас читають. І за три місяці після відкриття у нас середня відвідуваність за останній тиждень 250-300 людей в день які залишають десятки коментарів. Як кажуть у народі “собаки гавкають а караван іде далі”. Всього вам хорошого, і не сподівайтесь що на ваш тролінг тут будуть відповіді:)

 • Бильбо

  у тому то рiч що свiт зомбований та змiнився, змiнились цiнностi та мораль, багато людей стали моральними iнвалiдами котрим цiннiша порнуха, тролiнг, провокацii, мило та iгри, пиятство та наркоманiя, а кумирами стали рокери спiваючi сатанинських пiсень. Жаль, але вплив системи на людей великий та тiльки сильнi та розумнi можуть футболити той вплив як футбольний мяч, от вони будуть далi будувати державу та вiрно виховувати дiтей, а смiття буде щось бовкати та чинити перепони але воно вимре помалу, але кровi попье.

 • ВладеК

  Насправді у Здолбунові немає нормального місця для встановлення пам’ятника Шевченку (бо навколо пам’ятника має бути певний простір і фоном не повинна бути стіна якогось житлового будинку), водночас це має бути десь у старій частині міста. Можливо, на місці того скверика, що між парком і райдержадміністрацією або скверик навпроти міської ради, біля Петропавловської церкви. Краще, звичайно, щоб свою думку з цього приводу у контексті реальних ландшафтів висловив спеціаліст – архітектор, культуролог… 

 • Бильбо

  або там де був Ленiн, або в гiдропарку, або де ставлять ялинку бiля бкц зробити бульвар та перекрити проiзжу там частину.

 • Саша

  Навряд чи можливо поставити памятник на площі біля БКЦ. Площа і так тісна, а з памятником то й ще менше місця буде.
  Був чудовий шанс створити нову простору площу у Здолбунові поблизу Будинку побуту якраз там, де зараз фонтан і алеї з квітами. Так же можна було б поставити пямтник Шевченку, по боках лавочки вздовж площі. Було б і де на мітинг забратися, і на концерт якоїсь групи сходити. А так площу біля БКЦ треба перекривати від транспорту, вона тісна. Інший варіант це гідропарк, але там зараз більше незаасфальтованих ділянок ніж заасфальтованих.
  Так що чудове місце у густонаселеному районі міста було втрачене, навіть важко сказати, куди було б доцільно саме “притулити” памятника.

 • Катя

  Мені здається,зо басейн з лавочками, ліхтариками  біля Будинку побуту є недоречним саме в тому місці.Була там 1 раз на День міста. Так, гарно…, але з дитиною туди нема чого потикатись, бо рух шалений!!!    А навіть спокійно посидіти на лавці не вийде, бо то неприємно,коли автомобілі туди-сюди котяться…    А щодо пам”ятника,то  думаю в парку місце в самий раз!

 • Солодка Даруся

  Такий цікавий матеріал і коментарі хороші! Можна збагатитись емоціями не виходячи з дому! Чим більше пам*ятників буде в нашому місті, тим воно буде красивішим, приємнішим для нас, мешканців! От те, що це дуже дороге задоволення, це вже окреме питання. Дійсно, до особи С. Бандери ставлення не однозначне, але ж наскільки приємніше виглядає нинішній варіант пам*ятного знаку за попередній (дітки питали у мам, хто там похований)! Згадую, як спершу відгуки про пам*ятник У. Самчуку серед більшості населення були не дуже схвальні (ми ж усі такі естети), проте всім сподобався в м.Рівне. Щоб щось говорити на цю тему, слід знати вартість обох робіт, ну і звичайно ж прочитати роман “Марія”. Щось схоже і з Шевченком. Зовсім він не ідол, просто на думку більшості українців та і не тільки, це найкращий поет нашої держави. Нам прищеплюють любов до його творчості зі шкільних років, кожен знає хоч кілька рядків на пам*ять. Хай буде в місті на один твір мистецтва більше, збагатимось ще на одну окрасу. Чому б не з*явитись йому за державні кошти, хоч буде видно де вони! Прекрасно, що нам продемонстровані можливі варіанти, те, що поет молодий, теж мені імпонує. Особисто мені більш припав до душі другий варіант. А як місце для встановлення, найдоречнішим видається парк біля БКЦ. Наприклад, в такому як зараз є гідропарку, Шевченко не доречний. Влаштували б конкурс на ідеї для окрас гідропарку, там так багато місця для польоту фантазії!!!

X