У Здолбунові на заході з нагоди Дня Соборності владу не пустили на сцену

У Здолбунові на заході з нагоди Дня Соборності владу не пустили на сцену

Заходи з нагоди Дня Соборності, який досі був однією зі священних для кожного українця дат, заплановані на сьогодні були і в Здолбунові. Однак вбивства українців у Києві озвірілою бандою, яка вважає себе владою, внесли свої корективи. Районна громадська організація «Майдан» ще вчора підготувала листівки, які закликають їхати на Майдан, підтримувати революційні події в Україні. Сьогодні ж було прийнято рішення кардинально змінити сценарій свята, адже представники влади не мають жодного права вітати українців з Днем Соборності у той час, коли та сама влада вбиває своїх громадян.

Тому відразу після гімну, яким розпочався захід, на сцену без будь-яких оголошень піднялися представники опозиції. Заступника голови райдержадміністрації Олександра Федорука і заступника голови районної ради Якова Мельника на сцену взагалі не пустили. Депутат Рівненської обласної ради Ніна Путіліна сказала про те, що сьогодні, в кривавий день, немає підстав співати і танцювати, тому запропонувала заспівати дві пісні разом і розійтися. Також вона закликала присутніх вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Їі палкі слова про вбитих владою громадян України викликали у багатьох присутніх у залі сльози. Світлана Ніколіна закликала всіх бути єдиними у боротьбі з бандитами при владі, нагадавши, що на Майдані зараз багато здолбунівчан, кожному з яких загрожує небезпека. Депутат Здолбунівської районної ради Олександр Бухало закликав присутніх залишити зал відразу після двох оголошених пісень. Одну з них, «Не спи, моя рідна земля», виконав заслужений працівник культури України Олександр Стельмашук. Також він сказав, що працівники культури всі підтримують Майдан і готові все зробити, щоб боротьба українців у Києві не була марною. Коли Олександр почав співати, на сцену піднялася переважна більшість присутніх у залі працівників культури району. Співали разом, у багатьох в очах стояли сльози. Ще одну пісню-молитву виконала Ірина Мельник. Співати їй було важко – Ірина плакала. З нею плакав майже весь зал. А коли всі разом заспівали «Ой у лузі червона калина», стало ясно, що це не сльози розпачу, а сльози гніву.

Здолбунівська громада сьогодні засвідчила свою підтримку революції і зневагу до влади, яка здатна вбивати, але не хоче за ці вбивства відповідати.

 • Олександр

  Браво, дуже зворушливо.

 • Сергій

  Ні Ну не придурки. Люди ж готувалися до заходу. І як так можна владу району не пустити на сцену, а депутат обласної ради сама вибігла на сцену. Читаю і дивуюсь – що це за дурой…би у вас в Здолбунові? То ця Путиліна точно з Острога втікла з лікарні.

  • По рівню вашого коментаря не буду навіть припускати звідки втекли ви, шановний.

  • Світлана

   Взагалі-то до заходу готувалися явно не Федорук з Мельником, а місцеві колективи. І, якщо ви читали матеріал, то вони якраз солідарні з точкою зору тієї ж Путіліної. Хіба що Федорук мав співати, а Мельник йому акомпонувати – тоді так, готувалися. А кілька стандартних фраз про любов до України були недоречні в день, коли в Києві за ту Україну гинули люди.

X