Нещодавно здолбунівчанин Дмитро Хомицький розмістив у одній з груп у соціальних мережах фото зламаних гойдалок у міському сквері. Звичайно, з властивим йому оптимізмом Дмитро запевнив, що гойдалки на дитячому майданчику обов’язково відремонтують. Звісно, так і буде, але от сьогодні нове фото Олександри Соколової лише підтвердило, що ламаються гойдалки не через неправильну конструкцію, а через те, що їх цілком свідомо ламають зовсім не «садочкового» віку діти. Подивіться фото, може, хтось впізнає хлопчаків.

З іншого боку, останнім часом Здолбунів справді став містом, приязним до дітей. Для малюків з’являються щораз нову дитячі майданчики в усіх куточках міста, про що турбуються батьки, які й добиваються від міської ради таких майданчиків.

Але діти ростуть, і зовсім скоро стають непідконтрольними батькам підлітками. І про їх інтереси батьки вже так не дбають. Дітям ніде кататися на роликах, немає скейт-парку, а навіть там, де територія дитячих майданчиків дозволяє розмістити хоча б баскетбольне кільце, цього ніхто не робить. Говорю з власного досвіду, бо була така пропозиція щодо майданчика по вулиці Грушевського. Спортивні майданчики від фонду Кличків, що є в двох міських школах, теж розраховані на менших діток. Єдиним місцем, де є хоч щось (тренажери і майданчики для занять спортом), залишається гідропарк.

Скажете, скоро добудують спортзал? Ну не знаю, чи скоро, але це буде лише для учасників різних секцій. Ми ж говоримо про всіх підлітків, до яких наразі Здолбунів дуже неприязний. І навіть якщо ми скрізь усе прикуємо ланцюгами і почіпляємо таблички з заборонами, вчорашні малюки, для яких своїм весь міський простір, все одно шукатимуть місце застосування сили і енергії.

 

X