На фото: випадковий проект храму. Немає жодного відношення до Здолбунова

На фото: випадковий проект храму. Немає жодного відношення до Здолбунова

У Здолбунові може з’явитися ще одна церква УПЦ Московського патріархату. Про це zdolbuniv.com дізнався із рішення Здолбунівської міської ради  №762 в якому йдеться про те, що керуючись статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статтями 12,92,123 Земельного кодексу України та розглянувши клопотання Української православної церкви Рівненської єпархії Свято-Георгіївської парафії про надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва і обслуговування церкви по вулиці Котляревського, міська рада вирішила:

 1. Дати дозвіл Українській православній церкві Рівненської єпархії Свято-Георгіївської парафії на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування орієнтовною площею 0,60 гектара, для будівництва і обслуговування церкви по вулиці Котляревського, за рахунок земель запасу Здолбунівської міської ради
 2. Проект із землеустрою замовити в одній із землевпорядних організацій, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт та представити на розгляд та затвердження чергової сесії міської ради до 01.01. 2014.
 3. При невиконанні умов зазначених в п. 2 даного рішення, рішення вважається таким що втратило чинність.
 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища (голова Мельничук І.Є.), та заступника міського голови Палія О.О.
 5. Хід виконання перевірити в грудні 2013 року.

Окрім цього, рішенням №765 було вирішено передати у постійне користування земельну ділянку релігійній громаді Свято-Казанської парафії Рівненської єпархії Української православної церкви.
Нагадаємо, що в разі побудови ще однієї церкви Московського патріархату, це буде вже третій храм даної релігійної громади у Здолбунові.

 • Мешканець

  Я вражений! Я прихожанин недобудованої церкви Петра і Павла. Не можу дочекатися, коли вистачить коштів на її повне закінчення.А московські церкви ростуть як гриби!!!!

  • Це є пріоритет місцевої влади, очевидно… Як це не прикро…

   • hex

    Будьте ласкаві, деталізуйте свій закид місцевій владі. Має бути гарний матеріал. Мабуть.

    • не зовсім розумію, що тут деталізовувати… Є рішення, є УПЦ МП… Все й так зрозуміло. Робити матеріал про те, що влада підіграє одній із церковних общин? Це всім очевидно. Детальніше на цю тему висловилась Світлана Ніколіна на наших блогах – http://nikolina.zdolbuniv.com/?p=18

     • українець

      дуже шкода, що в Україні є багато таких “патріотів”, як ти! що ти зробив, для того, щоб мослальських церков стало менше! Почни з себе! Не робиш сам – не заважай іншим! Ганьба!!!

 • Шелдон Купер

  Побудувати то планують, але ж не за кошти місцевого бюджету, міська раді дала дозвіл тільки на виділення земельної ділянки. Я то не прихильник побудови в Здолбунові ще однієї церкви московського патріархату, але мене цікавить питання, чи протягом року Київський патріархат звертався до міської ради про виділення земельної ділянки? А для того, мабуть, щоб добудували в центрі міста церкву потрібно залучати як звичайних мешканців міста, так і місцевих підприємців. Вважаю, що в Україні повинна були лише українська церква, місцеву владу не виправдовую, можливо, були якісь колуарні домовленості про виділення земельної ділянки

  • тут є нюанс невеличкий… Справді УПЦ КП не просила про землю. Храмів цієї парафії і так достатньо. Проблема тут у якості тих ділянок, які виділяють. Наприклад для УПЦ МП спокійно дають гектар в центрі міста, біля нових скверів і там, де проводиться День Здолбунова. Для УПЦ КП дали ж ділянку на “куркулевому полі”, де храм не було б взагалі видно якби не його висота. На Селищі храм КП також знаходиться невідомо де – на цвинтарі фактично. Зате для МП всі привілегії… Чому так, і чому греко-католикамм виділяють кілька соток, а УПЦ МП найкращі ділянки по гектару – мені не зрозуміло…

 • Шелдон Купер

  Мабуть, тобі існують певні колуарні домовленості…

  • Гість

    Московська церква також виконує функції розвідки (ще з радянських часів), тому їй ділянка десь на околиці погано підходить для роботи.
    

    

    

    

 • українець

  Я лише за церкву, де правиться на рідній мові. Але, що стосується цього випадку – це найкращий вихід з даної ситуації (запитайте у прихожан селища української церкви). Я навіть сприяв, щоб сталося саме так! А якщо не знаєте, то краще мовчіть! Не кажіть, що ви самі розумні не повірять, не кажіть, що дурні…і так знають. СЛАВА УКРАЇНІ!

X