У Здолбунові презентували сьомий том видання “Реабілітовані історією”

0 341

Із нагоди всесвітнього Дня музеїв вперше в наших приміщеннях відбулася презентація VІІ-го тому “Реабілітованих історією” – багатотомного видання, присвяченого жертвам політичних репресій,. дослідження долі яких веде робоча група рівненських істориків під керівництвом Андрія Жив’юка, повідомляє спільнота Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Саме 18-го травня напередодні дати вшанування усіх переслідуваних,і вбитих та закатованих в Україні через інші погляди і роковин масової депортації кримських татар – в підземному приміщенні тепер музею (а наприкінці 40-х – жіночої камери колишнього слідчого ізолятору НКВС), присутні говорили про вбитих і вцілілих; про тих, хто вже наприкінці 1940-х під абсолютним пресом СРСР мріяли про Україну..
На презентації з вітальним словом виступили голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, заступник голови райради Олександр Бухало, кандидат історичних наук професор РДГУ Велерій Шеретюк, член Національної спілки краєзнавців Микола Ужвін, провідні архівісти області, серед яких – Тетяна Самсонюк, які прибути на подію, а до слова – увесь особовий склад нашого районного архіву й інші.
Присутні члени НСКУ отримали також ХV-й том Наукових записок РОКМ, присвячених 100-річчю Української революції.
Загалом – презентація перетворилася на справжню зустріч тих, для кого Історія – не лише слова. Вже по закінченню роботи “в камері”, ознайомленню з роботою в музеї – місцеві краєзнавці довго спілкувалися між собою, не відпускаючи Андрія Живюка. А він вперше ознайомив присутніх із листом із кримінальної справи завербованого агента гітлерівської СД й водночас – керівника здолбунівського більшовицького підпілля – Дмитра Красноголовця. Не оминули учасники заходу й розмови про Миколу Приходька й спробу перенесення йому пам’ятника. Та про це – в інших музейних матеріалах…

Коментарі
Завантажується...