У Здолбунові розбили пам'ятник Приходьку

У Здолбунові розбили пам’ятник Приходьку

Не встигли відшуміти інформаційні матеріали щодо розбитої меморіальної дошки в честь Степана Бандери, як у Здолбунові відбулась, очевидно, акція помсти. Відразу біля відділку залізничної міліції, на привокзальній площі, невідомими особами було розбито лице на пам’ятнику Миколі Приходьку – радянському партизану, Герою Радянського Союзу, уродженцю міста Здолбунів. Про пошкоджений пам’ятник нам повідомили жителі району у якому його встановлено. За їхніми словами, ще 8 березня пам’ятник був цілим, а 13 березня вони помітили його пошкодження.

zdolbuniv.com нагадує, що 7 березня у місті було розбито меморіальну дошку Степану Бандері, а під нею було намальовано свастику.

Пошкоджений пам'ятник

Пошкоджений пам’ятник

Цілком логічним є припущення, що націоналісти міста не пробачили такого кроку прихильників радянської ідеології.

 • Користувач

  Браво тим ,хто це зробив! Наступним має бути “недопам’ятник” НКВДистам у парку!

  • KOL

   Я б вам за такий коментар декілька років виправних робіт дав би щоб остудити дуже гарячу голову і руки щоб зайняті були.

   • Шелдон

    Цікаво, а яке б покарання було за здійснення того, що у коментарі, якщо лише за коментар декілька років виправних робіт…совком попахує і то так добряче =) 

    • KOL

     До чого тут совок уважно почитайте коментар КОРИСТУВАЧА він хвалить тих хто це зробив а на додачу підбурює зламати ще один пам’ятник навіть не памятник а могилу солдат які воювали з фашистами, ви при своєму розумі? А як він завтра буде закликати розбити могили ваших предків ви теж це схвалите? 
     Я важаю це злочином за який повинне бути серйзне покарання.

     • Шелдон

      А скільки років виправних робіт ви готові дати тим, хто пошкодив пам’ятну дошку Степану Бандері? Це концептуальне питання =) Чи до тих, хто пошкодив пам’ятну дошку Бандері у вас інше ставлення? 

    • KOL

     в обох випадках однаково тут немає різниці кому пам’ятник 
     в нас в країні дуже багато таких випадків де знущаються з пам’ятників і в багатьох випадках ніхто за це не несе відповідальності тому вважаю що треба зловити і дати по декілька років виправних робіт щоб ні у кого навіть думки не виникало піти і пошкодити пам’ятник щоб знали що за це реально покарають.

 • BLITZ

  Всіх за яйця попідвішувать на гіляку треба!

 • Шелдон

  Мабуть, влада зацікавлена в підсиленні протистояння “Схід”-“Захід”. Знову на другорядний план вийдуть соціально-економічні проблеми, протестувати будуть не через погіршення якості життя, а через гуманітарні проблеми, проблеми різного бачення історії…Звісно, на це не можна не реагувати, але, якщо ми на цьому лише будемо акцентувати увагу, то “покращення” буде для нас ще більше болючим

 • BLITZ

  Постаэ питання, а чи взагалі треба щось будувати нове в Здолбунові якщо все трощать і ламають?
   

 • Українець

  Схаменіться, це ж наша історія. Руйнувати легко, а от побудувати…….

 • Сергій

  Руйнувати вночі, по злодійськи, не красить ні одну, ні іншу сторони. Так чинять боягузи. А стосовно “це наша історія”, то в період війни одна з площ нашого міста, яка зараз зветься “Базарна”, носила назву “площа імені Адольфа Гітлера”. То, може, так варто було лишити, це ж наша історія????
  Наша, чи наших окупантів? Як на мене, то окупантів. Коричневих, а потім червоних окупантів…. Але це нікому не дає права порушувати закон. Через десят, двадцять, пятдесят років люди вийдуть і серед білого дня знесуть ті памятники, які на їхню думку не потрібні. Бо вони це розумітимуть. Бо до цього дійде їхня свідомість. А розбитим памятником Приходьку їхня свідомість, якщо зміниться, то в гіршу сторону.

 • Отримавши повідомлення про те, що хтось пошкодив пам’ятник Миколі Приходьку у Здолбунові, радянському партизану, Герою Радянського Союзу, на місце події виїхала слідчо-оперативна група міліції.
   — Було встановлено, що на обличчі не було фрагменту матеріалу, з якого виготовлено пам’ятник, — повідомила Тамара Лисенко, начальник СЗГ УМВС України в Рівненській області. — Пам’ятник Приходьку ніхто не розбивав, ці пошкодження виникли майже рік тому, як зазначили експерти, “через зовнішні несприятливі природні фактори”.

  • Ми уточнювали цю інформацію – за коментарями місцевих жителів пам’ятник 8 березня був цілий. Причин не довіряти мешканцям міста ми не маємо. Тимпаче, що вони там живуть, і кожного дня там проходять.

  • І “про майже рік” – брехня. В липні 2012 року пам’ятник був цілий – доказ http://posterrr.livejournal.com/177778.html Таке враження, що міліція, через свою безсилість намагається “спихнути” вандалізм на погоду…

 • Clark

  провокація тих же самих, що розбили і меморіальну дошку!!!

  • BLITZ

   Взагалі то вся історія з памятниками починається з того моменту коли “свободівці” почали зносити памятникі Леніну.Як щось толкове зробить то рукі з жопу а як побуянить так професіонали.

   • Не забувайте про руйнування церков та пам’ятників послідовниками Леніна. Історія іде по спіралі, за що комуністи боролись – на те і напоролись. 

    • BLITZ

     Ну тоді навіщо знову і знову торкатися цих тем?Все тихо-тихо,і знову починається Бандера,Шухевич,Ленін,Сталін.А те що країна стоїть на краю “обрива” нікого не цікавить.

 • Світлана Ніколіна

  Так тому і стоїть на краю, що ми, як ніяка інша країна,не розібралися досі ні в своїй історії, ні в своїх героях. Німецький канцлер Бісмарк колись сказав, що якщо йому дадуть сто вчителів. він побудує нову Німеччину – і побудував. Японія після війни почала з освіти – і де тепер Японія? А ми весь час волаємо, що ми спершу наїмося, а тоді вже будемо думати. Так не наїмося ніколи, якщо не будемо людьми і нацією – це закони історії, а вона мудра пані.

  • BLITZ

   Проблема національних героїв у нас буде вічна тема.Якщо ми хочемо жити в кращих умовах, треба йти вперед а не виясняти хто наші герої. А то так сто,двісті років будемо кружляти над тими героями а країна занепадати.Думаю, треба на деякий час закрити на все це очі,і почати робити щось суттеве.
   Так вже розподілила нашу країну історія.В одному регіоні свої герої,в другому другі.Ну не будемо ж переписувати історію у тому напрямку в якому нам хочеться і які політичні ідеї ми підтримуємо.
   За рахунок Бісмарка,Японії.
   Такий у нас національний менталітет,ми далеко не німці,не японці і ніколи такими не станемо,давайте дивитись правді в очі.І не будемо брехатисобі та іншим що зможемо такими стати.Менталітет не викорінити.

   • Шелдон

    Пічалька…скажу, що якраз ці проблеми потрібно вирішити, бо їх не вирішення не дає нам рухатися вперед…для того, щоб бути такою нацією як німці чи японці потрібно просто всім пробачити і встановити історичну правду…якщо історична правда буде встановлена, то не буде проблем з різним баченням історії, героїв тощо…що стосується пробачення, то ми повинні просто один одному пробачити, бо хтось воював за одних, хтось за інших, хтось організовував голодомор, хтось став його жертвою…це складно, але цей етап потрібно пройти =)

    • BLITZ

     Ну тоді давайте будемо ше 50 років топтатись на одному місці,вирішувати їто герої, поки світ рухається вперед.Так незабаром і вступимо в “союз відсталих”

     • Шелдон

      А хто каже 50 років, але якщо навіть і 50, то це не дуже страшно. Тут головне результат, головне пройти цей етап. Коли на Заході і Сході буде спільне бачення історії, об’єктивне бачення, то тобі ми справді будемо нацією.
      Тому потрібно працювати, вести діалог і головне бажання дізнатися правду. В НДР після падіння берлінської стіни відкрили усі архіви, люди дізналися правду. Навіть відомі прізвища офіцерів Штазі (держбезпека), які вели прослуховування і кожен німець має доступ до цього архіву. Тепер порівняємо, що у нас…тому головне мати бажання дізнатися правду, якою б вона не була. 

    • KOL

      Історичної правди ви не дізнаєтесь ніколи тому що кожна сторона свое болото хвалить в архівах навіть не 1% інформації свідків майже незалишилось і свідчення їх дуже суб’єктивні.
     Окрім того дуже багато наклепів із одної і з другої сторони там тепер чорт ногу зломить де правда а де лапша 

   • Clark

    “Такий у нас національний менталітет,ми далеко не німці,не японці і ніколи такими не станемо,давайте дивитись правді в очі.І не будемо брехатисобі та іншим що зможемо такими стати.Менталітет не викорінити.” 
    На таких як Ви він і не викоріниться… головне не дивитись на інших, а почати з себе! 

 • Світлана Ніколіна

  Якщо ви про себе, то ради бога, не викорінюйте собі свій менталітет. Але не нав’язуйте його іншим.

  • BLITZ

   Я не навязую я говорю так як є!А якщо ви створили для себе образ “святого” українця то вірте в нього і надалі.У світі краще видно хто ми і які ми.

 • Солодка Даруся

  Правильно, кожна жаба своє болото хвалить, особливо та, яка живе за рахунок хвали:) Кінець протистояння не за горами. Адже 90% нинішніх школярів не цікавить історія, словниковий запас обмежений, нікому буде і дискутувати. Можливо і той і інший акт вандалізму вчинений був з “нічогонеробіння” підвипившими молодими людьми без ніякого ідейного підтексту. Культурні люди мають повагу до опонентів і в нічний час відпочивають після трудового дня.

X