У Здолбунівському районі розпочалася хресна хода УПЦ Московського Патріархату з нагоди святкування Дня хрещення України-Руси. Щоправда, в цій церкві свято називається Днем хрещення Русі, або Київської Русі. В церковних календарях це День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира. Сьогодні практично всі священики Київського Патріархату в Києві, де беруть участь разом зі своїми громадами в урочистостях з нагоди традиційних святкувань.

Натомість прихожани УПЦ МП влаштували хресну ходу територією чи не половини району. Вийшли зі Здолбунова від Катеринівської церкви, також від джерела Святого Миколая з Гільчі. Мають зустрітися в Здовбиці на перехресті, там приєднаються здовбичани, далі процесія рушить до Уїздців. За непідтвердженою інформацією, там мають освятити місце під церкву Московського Патріархату. Далі процесія рухатиметься до Кунина, і там у лісі поблизу джерела, що має назву Святка, хресна хода завершиться. За переказами, там нібито є стопа Божої матері.
Треба визнати, що багато прихожан Київського Патріархату бачать у цій хресній ході політичний підтекст. Проте самі священики московських церков це заперечують і стверджують, що хресна хода має лише релігійне забарвлення.

 • петро

  Ну чому всюди вбачається політика? Чому в свято не відвідати пішою ходою святі місця? А коли ідуть хресним ходом на Почаїв- не вбачається політика УПЦ???

  • Світлана

   Вбачається, бо в Почаєві й зараз перебувають російські бородаті “козаки”, які відстоюють навіть тут, на Західній Україні, “русскій мір”.

   • Вінні

    Якщо розпочнуться репресії УПЦ МП то ми нічим некращі будем за москалів.Прихожани МП також за УКРАЇНУ.А проросійські впливи з МП потрібно викорінити всім разом.

    • Світлана

     Цілком погоджуюся з тим, що прихожани Московського Патріархату в більшості своїй за Україну. Там багато справді чесних і щиро віруючих людей. І справді проросійські впливи треба викорінювати. Тільки вчора я в Мізочі на похороні Тараса почула від жінок – прихожанок Московського Патріархату, що він загинув “ні за що”. Та за Україну, а не ні за що! І від російської зброї! То, може, самі віруючі мали б викорінювати ті впливи, щоб московські батюшки на сході не благословляли вбивцю українців Гіркіна і не освячували “Гради”, з яких розстрілюють наших хлопців? Це політика, скажете ви? Так, звісно, політика. То чому ті батюшки відверто висловлюють свою антиукраїнську позицію, а наші, західні, мовчать? Не засуджують своїх колег, не вимагають від них невтручання в політику, а вимагають цього від нашої української церкви? Нещиро якось виходить…

     • Ольга

      Пані Світлано! А чому Ваш син не йде боронити Україну? Чому він не служив в армії? Мабуть по стану здоров’я…? :) Критикуєте завжди когось, забуваючи заглядати до себе.

     • Світлана

      Не судіть по собі… Ви поняття не маєте, хто куди йде і як Україну боронить. Не зобов’язана вам звітувати, але жодних “відмазок” для сина ніколи не добивалась – ні в армії, ні в школі, ніде. І, до речі, матеріал явно не про мого сина, а про ваших батюшок. Перейти на іншу тему, коли нічого відповісти, – немудро. Говорить лише про те, що аргументи закінчилися.

     • Кетрін

      От мене не дуже цікавить, чому син Ніколіної не на Сході? Значно більше мене цікавить питання: скільки пожертвували прихожани московсього патріархату на солдат -земляків??? Щось у звітах не бачила!!!! Хоча слухи дійшли, що коли священника попросили оголосити в церкві про збір коштів,то він сказав,що на війну збирати не будемо!!! Правильно, допомогти немає кому, зато бути спільниками вбивств – гаразд!!! Потім молебні над могилами читатимете,тим самим плюючи в обличчя загиблим за Україну солдатам .

     • Оксана
     • Олександр

      Я той самий священик про якого Ви, Кетрін, пишете! І грошу в церкві на бронежелети збирали – занесли в селищну раду і продукти несли і про все це з відразу оголошував в церкві. І ще будемо допомагати. А Ви розповсюджуєте плітки!

     • Олександр

      “гроші”, “все це я відразу” – вибачте за помилки.

     • Кетрін

      Ой,то ви самі визнали факт про те ,що не збаратимете кошти війну?? А я голову ламаю, чому ваших громад у звітах немає, виявляється не треба голову ламати – весь прибуток свому КГБісту Кирилу перераховуєте, який купує разом з соїм царьком установки” Град”, тим самим вбиваючи наших хлопців,яким ви плюєте в обличчя. Дякую за зізнання!!! Допомагайте далі!!!!! Платіть пожертви сусідній державі!! Я б вас заборонила на території України,як секту,яка не тільки не допомагає солдатам, а навпаки порджує війну в Україні і сприяє своїм лялькарям,які смикають вас за ниточки як в театрі((((

     • Александр Карпюк

      Завтра знову буду оголошуватив храмі про збір продуктів для Української Армії!

     • Таня

      А куди будете передавати і як, дозвольте поцікавитися?

     • Александр Карпюк

      В Мізоцьку селищну раду!

     • Надія

      Це Ви так себе рекламуєте? Про добрі справи не потрібно оголошувати, а тихенько зробити бо бали зараховує Бог, а не люди.

     • Александр Карпюк

      Себе не рекламую і про свої справи мовчу, а про Церкву – говорю всім і мовчати не маю права!

     • Тетяна Дмитрова

      А ви смілива пані:))))))))))))))))))))

     • Не служив, бо навчався в двох ВУЗах, в воєнкоматі є всі довідки. Та й чистити картоплю і будувати дачі для генералів не моє… Наразі вже більш як місяць записаний в добровольці батальйону Донбас, мій друг нещодавно записався в Азов. А ви закрийте рота і допомагайте, або не розводьте теревені на сайтах.

     • Ольга

      У Вашій відповіді відразу видно педагогічне виховання. Ще й неабияке. Доки Ви всього-на-всього записані, інші сини воюють більше як 3 місяці на Сході і не закривають рота, а боронять і допомагають….

     • Доки ви язиком ляпаєте інші гроші і продукти по районі збирають, щоб хлопці не гинули. Коли мене мобілізують – відразу піду. Добровольцем теж не так легко піти. Наступні повідомлення не по темі видалятиму.

     • Оксана

      Ви вважаєте, що наші хлопці гинуть від того що не мають продуктів і грошей. Дивно . . . А я думала,що вони гинуть від ворожих куль. І перша допомога яку ми можемо внести в перемогу це об’єднати молитву з духом єдності. А видаляти повідомлення ви мали б вже з пані Світлани. Бо тема була про Хресний хід і його мету. Все дуже просто Хресний хід іде – ад трясеться!

     • Олександр

      Оксана назвіть хоча б одну країну світу, де більшість церков підпорядковані патріархату ворожої держави? І Привести д влади і призначити-це дві великі різниці. Якщо Ви не чули що в церквах МП відкрито агітували за яника, то Ви або лицемірите або глуха. Іякщо Ви взялися мене коментувати, точому не коментуєте те, який у кіріла кортеж, чому лише його годинник вартує 40-60 млн доларів США, що 70% ТАБАЧНОГО ринку РФ належить родині кіріла- всім відомі факти. І тому МП керований Пут.. В україні має бути Єдина Помісна ПРАВОСЛАВНА Церква.

     • марина

      Повнiстю з вами згiдна.. Аби такi люди як Нiколыiа та in. позакривали роти то можливо i вiйни не було на сходi. А то вони лише патякають а як до дiла то маса причин щоб не бути там. Поганому танцору…. Щодо церкви згiдна з тим що священники що однi що другi не являються духовниками для прихожан. Вони гадають що люди приходять до них особисто або у iхню власнiсть, а не у власнiсть громади. У яку церкву ходити чи якiй церквы бути люди давно кожний вирiшив сам. И зовсим дурiсть це питання нагнiтати у такий важкий час для всiх час.

     • Олександр

      Шановна Ольга, те що добровольцем не просто піти воювати я знаю по собі і в батальйони чи то Азов чи то Дніпро можна попасти лише по відбору (конкурсу). Але в одному я впевнений, що якби не ваш МП не було би Янучара президентом і не було би війни. Ви і тільки ви привели сатану до влади, мета якого була розграбування України, а потім передача ЇЇ в рабство в 2015 році Путлеру. Майдан трішки перебив і змістив їх(янучаропутлера) плани. Вони готувались до 2015 року. БОГ має бути в серці кожного і перед БОГОМ ми будемо відповідати за свої справи, а не за те в яку церкву (МП чи КП) ходимо. І називати нас розкольниками чи ще якось-гріх. Вище так зване духовенство МП (окрім Володимира)вже давно гроші поставило вище Божих заповідей.Такого ескорту, як у Кіріла немає ні в одного президента світу (хіба що у скота Кадирова) Від кого він ховається?-торгаш цигарками. Дякуйте, що українці дуже толерантно відносяться до п”ятої колони у своїй державі, але терпець може урватись.Працюйте на Україну і все буде добре!

     • Оксана

      Цього Янучара призначили після виборів. Якщо ви не знали, то доводжу до вашого відома. Церква незалежна від держави і не має права призначати президентів. А свої помилки треба вміти визнавати, а не перекладати їх на церкву, бо за це, Ви також, будете відповідати перед Богом. Країну грабуавли і до цього так званого президента і зараз. Тому необхідно об’єднуватись, а не розділятись. Український народ має хвилювати не спідня білизна патріархів, а як не втратити Українську спадщину. Та для цього терпець має бути як у воїна а не як у сільської баби яка постійно лиха на невістку.

     • Світлана

      http://uainfo.org/yandex/364504-kreschenie-rusi-obnazhilo-pustotu-moskovskogo-patriarhata.html

      Почитайте… Це не Ніколіна писала… Може, хоч хтось вас переконає в тому, що таке УПЦ МП…

     • Юлія

      Не переконало

     • Марія

      Я теж була на похороні в Мізочі. Я теж багато думок чула і була вражена болем людських сердець. Ви просто чули те,що хотіли чути та домішати політику. Як і ті люди, що вигукували під час ходи – геть священника МП. Це право матері вибирати священника, а не народу. Народ за свою свободу забрав у неї сина і навряд чи материнське серце радіє від того, що її син загинув у “мирний час” і не знаю чи зможе Вона гордо говорити “Слава Україні!” Може з часом….. ЇЇ болю немає відради – ні ордени, ні слава,ні почесті громади їй не потрібні. Тому вважаю ,що не час шукати причини, влаштовувати розборки, влаштовувати суперечки між людьми. Ми тому і слабкі, бо не можемо об”єднатись. Шукаємо мотиви для внутрішнього розбрату! Досить спекуляцій над простими людими, втягуючи їх у політичні ігри. Я люблю Україну, люблю своє місто. В місті дуже багато проблем – вирішуйте їх! Санстанція, Ковель- депо, лісництво і т.д. Можна багато ще писати, але треба їхати в лікарню з хворою дитиною – щоб встигнути ,тому що з 1 серпня зачинять дитяче відділення на місяць! Не чіпайте людської віри в Бога. Нас хрестили наші батьки і рідко яка дитина змінить рішення своїх батьків. А хай кожна людина вірить по -своєму—Бог один і все бачить……Вибачте, що багато ,дякую за увагу. Наболіло все…….

   • Православ’я

    Будь-ласка підтвердіть свої слова доказами.

   • Олександр

    30 липня від Катеринівського храму м. Здолбунів відправиться трьохденний Хресний хід до Почаєва. Світлано, приєднуйтесь, пройдіть, помоліться. Також спробуєте там знайти людей з Росії, інших країн, бородатих, можливо навіть “козаків”. А можливо й поміняєте свою думку. Було б цікаво, щоб Ви пройшли і висловили свою думку.

 • Олександр

  Це традиційний щорічний хресний хід православної молоді Здолбунівського благочиння. Перші два роки ми ходили з Мізоча в Дерманський монастир, Верхів і Гільчу. Минулого року було вирішено у 2014 році пройти з Катеринівського храму (якому виповнюється 100 років) до “Святки” в Кунині (яка незаслужено забута). До молоді завжди приєднуються всі бажаючі (малі, дорослі, старі). Пізніше виникла ідея охватити хресними ходами якнайбільшу частину району. Люди йшли, молилися за мир, прославляли Господа, Матір Божу, хрестителя Русі. Політики не планувалося і не було. Місце під храм в Уїздцях дійсно освятили, а також встановлений хрест. Найближчим часом вся інформація про хресний хід буде на сайті “Православна Здолбунівщина”. Ми любимо свою землю, молимось за неї, а ще ми любимо нашу православну віру і бажаємо Цркві, Державі та всім людям миру і процвітання.

  • Надія

   Шановний, Святка в Кунині забута була хіба вами, бо до вашого відому кожного року в середохресну середу там проходить служба, і так було скільки я себе памятаю. Просто цього року треба було завітати до Уїздців, щоб освятити місце. Тільки я чомусь не розумію чому ви не освятили Будинок культури? Як на мене то 2 церкви на 4 сімї прихожан то безсенсовно трішки.

   • Александр Карпюк

    Звертаюсь до Вас з повагою! Я мав наувазі, що про Святку мало хто знає не В Кунині чи Уїздцях, а взагалі в межах району і області. Є багато людей, які не чули про Святку, або чули, а там не були. Наприклад, таких багато в Здолбунові. Молитовне приміщення в БК ми освячували раніше. Дивіться про це на сайті “Православна Здолбунівщина”. Тих 20 парафіян теж мають право молитися в тій церкві, в якій вони хочуть, адже вони нічого ні в кого не забирають, а будують своє на своїй землі.

    • Наталя

     Своє на своїй землі???!!! От і відповідь на всі питання! Завтра ваш Кіріл скаже, що це їхня земля – Русь православная, бо тут же ваші московські церкви! Розумію, що дискусія сенсу не має, бо кожен уже давно з усім визначився. Але не гнівіть Бога, не називайте чужу церкву з чужим ієрархом українською. Бо людей обдурити можна, всевишнього – ніколи. Кожен народ має свою церкву, і українці її мають. А ви з вашою московською блекотою тільки голови людям задурюєте.

     • Александр Карпюк

      Наталя! Звідки стільки зла? Аж через верх ллється. Ніколи патріарх такого не скаже. Наша Церква не чужа. Я в ній хрещений і мої діди-прадіди теж і Ваші! Ми прагнемо єдності, але це не так просто, як здається. Спочатку треба обрати Предстоятеля, а далі над цим працювати. А те, що зараз у нас сварки і суперечки ніяк не веде до єдності. наша Церква Українська Православна, а з Росією нас єднає тільки молитва – заявляю офіційно і несу за це відповідальність! Миру Вам!

    • Надія

     А може пожертвуйте краще кошти за які плануєте будувати церкву для 20 парафіян для дітей сиріт або інвалідів?! А парафіяни мають молитовне приміщення в БК, але і раніше все було добре коли парафіяни з с. Коршів та с. Уїздці спокійно відвідували церкву МП в с. Кунин. В такий скрутний час потрібно обєднуватись, а не вести пропаганду для парафіян.

     • Александр Карпюк

      Можливо, Ви праві, що час скрутний. Але все почалося, ще коли був мир і ніхто не міг подумати що буде війна. Ми постійно жертвуємо і сиротам і інвалідам і будемо жертвувати і при цьому будемо будувати храм. Український храм! люди дійсно багато років ходили в сусідні села, а тепер хочуть свого і мають на це право.

     • Надія

      Ви допустили дуже багато помилок, за які тепер прийдеться відповідати всім хто підписував документи на виділення зем.ділянки для будівництва. Не таким способом потрібно було починати. Думаю Ви і самі знаєте про порушення Законодавства України. Надіюся Ви помолитеся за подальшу долю Пана Стернійчука, бо справи в нього зараз кепські.

     • Александр Карпюк

      Я знаю, що всі документи в повному порядку. Хай Бог помагає і Вам і Стернійчуку і всім нам. Дуже приємно відповідати за свої дії: якщо не вірні – то нести покарання, якщо вірні – то робити ще біше добра. тут немає нічого страшного. Давайте вже зачекаємо, в усьому розберемося, а тоді вирішими – звинувачувати чи ні. а зараз треба спокій і виваженість. Люди мають знати правду!!!

     • Надія

      Золоті слова! Люди мають знати правду. Тільки скажіть будь-ласка з яких джерел ви черпали інформацію коли розповідали людям біля Святки, що на тому місці жили польські переселенці, яких повбивали бандерівці? Вам це наснилося? Чи Ви думаєте, що вже пройшло багато років і свідків вже немає? Помиляєтесь, моїй бабці 90 років і вона знала тих людей, які були українцями, а не поляками, і вбили їх совєти, а не бандерівці. За свої слова потрібно відповідати, не користуйтеся тим , що служба Божий і люди вірять усьому що Ви їм говорите.

     • Александр Карпюк

      Дорога Надія! Я зачитував інформацію, яка розміщена на сайті “Првославна Здолбунівщина”: http://pruxod.church.ua/index.php/pro-selo-korshiv-ta-svyatku-v-kunini/
      там Ви знайдете й автора, який спілкувався з людьми і записував все з їх слів.
      Сам я нічого не думаю і про Святку мені нічого не снилося. Можливо Ви маєте іншу інформацію, з радістю її приймемо і добавимо до тієї, що є. Давайте разом і різносторонньо напишемо історію Святки. Дякую!

 • Тетяна Дмитрова

  Будь-яка церква по своїй природі має бути не від Путіна чи Порошенка, чи іншого політичного лідера, не від Росії чи України, а від Бога. Я людина православна, прихожанка церкви Київського патріархату, бо мені до неї ближче. Але я терпимо ставлюсь до святинь усіх патріархатів, до людей усіх релігій, і до протестантів у тому числі. Хоча я вважаю, що в державі Україні все повинне бути українським – і мова, і школа, і церква, і серце кожного з нас!Звісно ми всі маємо право критикувати те, що нам не подобається. Громадяни нашого міста дуже позитивно характеризують батюшку Олександра (на фото) як хорошого духівника! Я дійсно не думаю, що в цій ході вбачалось щось політичне. Але в нас час церква, як не прикро, це і фінансова організація, я навіть в один час хотіла написати про це матеріал,але потім подумала, що повставати проти святого…це якось аморально і страшно чогось вищого, того що нам простим людям зрозуміти не завжди дано!Як ми бачимо по безбідному життю більшості сучасних священників, по безперервному будівництву нових храмів, в церкву “з миру по нитці” стікається солідний капітал, останній пункт призначення якого в МП – Москва…от хой кожен сам собі думає куди йти і на які мисочки скільки гривнів кидати…і яка основна причина того, що в нас в країні досі немає єдиної церкви, в нас все крутиться навколо грошей!!!Наостанок додам, що найбільший храм в кожного в серці і найщиріша молитва із заплющеними очима і своїми словами, скоріш за все наодинці, а не в будь-якому з патріархатів.

  • православ’я

   Складно сказати що Ви людина православна, почитайте цю статтю і зрозумієте чому http://www.pochaev.org.ua/?pid=1327

   • Тетяна Дмитрова

    А чому в цієї статті не має автора? Це насторожує… Я зайвий раз нагадала собі, що таке православя і таки впевнилась в собі:)

    • Ну авторів і в нас немає… Є редакційна рада і всі відповідають за матеріали розміщені тут без сторонніх джерел.

     • Тетяна Дмитрова

      Я маю на увазі статтю яку мені порекомендували вище, якщо її написав якийсь священослужитель, то хай би підписався, там багато всіляких думок з якими я б маючи безмежний сьогоднішній вечір спробувала б посперечатись…але бажано знати кому вони належать

    • Православ’я

     Свято-Успенська Почаївська Лавра.

   • Тетяна Дмитрова

    Тим, що ви перейшли на особистості, зізнаюсь чесно мені не приємно! А тим більше така гучна заява: “ви не православна людина”…до вашого відому Богослів’я та церковне право не знають поняття і не застосовують термінів «канонічна Церква» та «неканонічна Церква»,
    які введені у вжиток представниками Московського Патріархату з метою
    виправдовувати свої незаконні дії, розпалювати релігійну ворожнечу й
    ненависть проти Київського Патріархату! А я, можливо, у відповідь вам, засумніваюсь в православності одного із священників,(які б таїнства над ним не проводились, якою не самою канонізованою церквою), коли сам ніде крім церкви не працює і дружина ніде в своєму житті копійки не заробила, викласти в соц мережі фото з Єгипту, це занадто!
    А ось вам відповіді на вашу статтю:
    це стосовно мови богослужіння – http://cerkva.io.ua/s209098/neblagodatnist_ukraenskoe_movi
    це ряд статей стосовно неканонічності – http://www.cerkva.info/uk/icd.html
    І наостанок ще раз повторюсь я буваю і в церквах МП, бо йду не до патріархату, а до святині, наприклад в Почаєві, до намоленої печери, чи до святого відбитку Ступні Божої матері!!!! Але ні в якому разі не до її представників, які “продають” молитви за здоровя уточнивши перед тим якого ти патріархату.

    • Православ’я

     Звісно Ви відноситесь не до православних а до розкольників, а якщо молитесь в церквах МП і в церквах КП все одно є розкольником тому що той хто молиться з розкольниками і сам є розкольником. Прочитавши статті які Ви порекомендували виникає питання, а чому тоді весь світ не визнає самопроголошений УПЦ КП?

     Ще хочу вибачитись,якщо Вас образив, хочеться щоб Ви знали хто православні а хто розкольники, і щоб не обманювали себе

     • Надія

      Ви нічого не перерлутали? Коли , де і як звявився МП?
      І ще скажіть хто руйнував церкви за часів СССР?
      Хто придумав це нікчемне слово “розкольники” ? В жодному храмі ніхто не питає якого Ти віросповідування, чи католицький храм чи протестанський чи православний.
      Прийшов час коли люди вже не будуть мовчати і терпіти пропаганду і брехню.

 • Вінні

  Згадайте що робилося в церквах УПЦ МП пере виборами 2012.Як агітували тодішні царки під час служби.Всі памятають в яких церквах попи продалися.Але є такі батюшки які під шаленим тиском цього недопустили і надалі недопустять.Служіння церкві переросло в прибутковий “власний бізнес”.

 • Александр Карпюк

  Звернення духовенства та віруючих Здолбунівського благочиння Української Православної Церкви до жителів Здолбунівського району
  http://pruxod.church.ua/index.php/zvernennya-duxovenstva-ta-viruyuchix-zdolbunivskogo-blagochinnya-ukrajinskoji-pravoslavnoji-cerkvi-do-zhiteliv-zdolbunivskogo-rajonu/

 • Александр Карпюк

  Молодіжний хресний хід Здолбунівського благочиння — 2014 + фото
  http://pruxod.church.ua/index.php/molodizhnij-xresnij-xid-zdolbunivskogo-blagochinnya-2014-foto/

  • Надія

   Чому ви не завітали сьогодні до Уїдецького будинку культури на зібрання села? Ваші плани на рахунок с. Уїздці не матимуть здійснення. В нас дуже патріотичні та віддані громадяни які ніколи не ділилися.
   Дуже прикро спостерігати як працює пропаганда і корупція.

   • Александр Карпюк

    За законом України й за бажанням православних людей в Уїздцях буде православний храм УПЦ. Не розпалюйте ворожнечі!

    • Надія

     Справа в тому, що ЗУ було порушено і це вже справа прокуратури. Нехай будуть навіть синагогу, але чесним шляхом. Бо в цій справі сільському голові вже світить кримінальна справа, і не тільки йому.

X