У Здолбунові розпочався хресний хід прихожан УПЦ Московського Патріархату (фото)

0 227

У Здолбунівському районі розпочалася хресна хода УПЦ Московського Патріархату з нагоди святкування Дня хрещення України-Руси. Щоправда, в цій церкві свято називається Днем хрещення Русі, або Київської Русі. В церковних календарях це День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира. Сьогодні практично всі священики Київського Патріархату в Києві, де беруть участь разом зі своїми громадами в урочистостях з нагоди традиційних святкувань.

Натомість прихожани УПЦ МП влаштували хресну ходу територією чи не половини району. Вийшли зі Здолбунова від Катеринівської церкви, також від джерела Святого Миколая з Гільчі. Мають зустрітися в Здовбиці на перехресті, там приєднаються здовбичани, далі процесія рушить до Уїздців. За непідтвердженою інформацією, там мають освятити місце під церкву Московського Патріархату. Далі процесія рухатиметься до Кунина, і там у лісі поблизу джерела, що має назву Святка, хресна хода завершиться. За переказами, там нібито є стопа Божої матері.
Треба визнати, що багато прихожан Київського Патріархату бачать у цій хресній ході політичний підтекст. Проте самі священики московських церков це заперечують і стверджують, що хресна хода має лише релігійне забарвлення.

Коментарі
Завантажується...