У Здолбунові Шевченка читали чиновники і керівники установ

0 190
У Здолбунові Шевченка читали чиновники і керівники установ
У Здолбунові Шевченка читали чиновники і керівники установ

Щоразу під час Шевченківських свят ми більше чуємо міркування про Шевченка, ніж саму його поезію. Звісно, інколи це буває цікаво і пізнавально, проте зазвичай усе зводиться до самозамилування людей на сцені, які говорять не стільки про Кобзаря, як про себе.

Цьогорічне святкування в Здолбунові пройшло по-іншому. Це був поетичний і мистецький марафон, де звучало лише слово геніального Тараса. Крім власне мистецьких номерів, які теж стосувались винятково «шевченкіани», звучали тексти Кобзаря у виконанні різних людей. Треба сказати, ідея правильна і цікава. Проте було одне «але». Те, що хтось не читав як професійний актор чи від хвилювання на сцені призабув текст – не страшно. Читцями ж були люди дуже різних професій, не всім їм це звично. А от перебріхувати Шевченка, доточуючи рядки і слова, яких у текстах немає, – неприпустимо. Це спотворює і думку, і саму мелодику вірша. Ми розміщуємо відео, де кожен зможе знайти таких «покращувачів» геніального поета, звіривши текст з «Кобзарем».

В цілому ж вечір був незвичний, цікавий і патріотичний. От тільки незаповнений зал виразно свідчив – для більшості це свято не стало необхідним і рідним. Отже, роботи в усіх, для кого Шевченко щось важить у житті, непочатий край.

[youtube]uOmsglUVMtM[/youtube] [youtube]26XbMwx4eQM[/youtube] [youtube]vsmLSqIt-jc[/youtube] [youtube]dwlO2BVsOhs[/youtube] [youtube]w5BlFLKLqoc[/youtube] [youtube]d6eypK_g4RE[/youtube]
Коментарі
Завантажується...