У Здолбунові шукали нові підходи у працевлаштуванні вразливих верств населення на ринку праці

0 275

28 лютого 2018 року за ініціативою Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості та за участю заступника голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергія Гридіна пройшло засідання круглого столу «Кейс-менеджмент для вразливих на ринку праці верств населення».
У заході взяли участь представники управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Здолбунівського бюро правової допомоги, територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів, служби у справах дітей Здолбунівської РДА, Здолбунівського районного військового комісаріату, центру надання адміністративних послуг, відділ освіти районної держадміністрації та інші соціальні партнери.
Учасники заходу ознайомилися з поняттям «кейс-менеджмент» та його сутністю. Кейс-менеджмент має забезпечувати підтримку і допомогу безробітним, які відносяться до вразливих груп населення на ринку праці, в процесі їх працевлаштування для підвищення конкурентоздатності. Для цього фахівці служби зайнятості сприяють розвитку необхідних навичок пошуку роботи у клієнта, підготовці резюме, проходженню співбесіди, закріпленню на робочому місці, доступу до допоміжних та підтримуючих зайнятість послуг. Застосування «кейс-менеджменту» надає можливість залучити партнерські соціальні служби до вирішення проблем клієнта спільними зусиллями, передбачає оцінку ситуації і потреб клієнта, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, моніторинг та оцінювання результатів роботи.
– На сучасному етапі перед державною службою зайнятості постало завдання щодо застосування принципово нових методів, спрямованих на розширення спектру заходів взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації до працевлаштування, – розповів директор Філії Сергій Бабич. – Однією з таких послуг є соціальний супровід при працевлаштуванні.
Сергій Михайлович наголосив, що основним завданням нової послуги є забезпечення підтримки та надання допомоги безробітним з числа вразливих на ринку праці груп населення, зокрема в процесі їх працевлаштування для підвищення конкурентоздатності шляхом розвитку необхідних навичок пошуку роботи, підготовки резюме, проходження співбесіди, закріплення на робочому місці, сприяння доступу до допоміжних та підтримуючих зайнятість послуг, координації залучених послуг.
Заступник директора Оксана Шнайдер навела конкретні приклади використання кейс-менеджменту в роботі з вразливими категоріями безробітних та відзначила позитивну роль соціального супроводу.
Представниками від районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були директор Тетяна Павлова та юрисконсульт Оксана Александрова, яка понад десять років відповідає за здійснення соціального супроводу.
Під час заходу Тетяна Федорівна поділилась досвідом застосування елементів кейс-менеджменту в своїй роботі та результатами співпраці, у тому числі з питання працевлаштування представників вразливих категорій населення.
По закінченню заходу учасники круглого столу заповнили карту соціальних послуг та уклали угоди про співробітництво.

Коментарі
Завантажується...