У Здолбунові українці та поляки спільно вшанували жертв конфлікту 1940-х років

0 294
У Здолбунові українці та поляки спільно вшанували жертв конфлікту 1940-х років
У Здолбунові українці та поляки спільно вшанували жертв конфлікту 1940-х років

В неділю, 23 червня 2013 року на кладовищі, що на вул. Тиха, на місці масових поховань поляків і українців, які були замордовані, звезені і поховані в одній величезній ямі, відбувся поминальний молебень за упокій душ всіх, невинно убієнних під час польсько-українського конфлікту 1940-х років та освячення каменю під пам’ятник жертвам Волинської трагедії.

Звучали розповіді очевидців тих подій – Галини Копач та Поліни Цалко. Своє слово до присутніх виголосила і віце-консул Республіки Польща у Луцьку Кароліна Голубєвска, яка зазначила, що перед нами, як майбутніми поколіннями стоїть завдання винести уроки з давніх помилок і запобігти в майбутньому подібним звірствам, які не сумісні з ім’ям християнина.

На завершення заходу на місці поховання, в пам’ять про жертв трагедії,  були покладення квіти та запалені лампадки, вогонь яких має примирити обидві сторони цієї трагедії, щоб визнати історичні помилки минулого і жити заради майбутнього. Незважаючи на різне трактування подій, інколи навіть протилежне треба робити дієві кроки до спільного примирення, перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє, що дозволить подальшому розвитку стосунків між двома державами – Україною і Польщею.

Нагадаємо, що Волинською трагедією називають масові вбивства поляків та українців, здійснені протягом 1943–1944 років Українською повстанською армією та польською Армією Крайовою за участю спеціальних польських батальйонів  та радянських партизанів.  Протистояння відбувалося на території Волинської області (колишнього Волинського воєводства), Львівщини і Тернопільщини. В традиційній польській історіографії  трагедія сприймається як етнічна чистка винятково польського населення, в українській — як дія у відповідь на звірства поляків щодо українського мирного населення. За польськими підрахунками, під час трагедії загинуло щонайменше 35 тисяч поляків (в основному – мирних сільських жителів). Кількість загиблих українців на всіх територіях українсько-польського конфлікту, включаючи Волинь, сягає 21-24 тисяч осіб.

Коментарі
Завантажується...