У Здолбунові в школі виявили дитину хвору на туберкульоз. Чи варто непокоїтися?

0 241

Від редакції:

Розміщуючи матеріал рівненських журналістів з Радіо трек про випадок із захворюванням на туберкульоз у Здолбунівській гімназії, хочемо додати кілька зауважень. Першим висновком із ситуації є те, що ніхто не застрахований від цього захворювання. Не в залежності від віку, соціального статусу, стану здоров’я ця хвороба може стати діагнозом кожного з нас. Добре, що батьки, учні і вчителі це розуміють. На жаль, не доводиться говорити про адекватне ставлення до проблеми медиків. Бо жодного комплексу профілактичних заходів, запропонованого школам чи хоча б школі, де є проблема, ними не запропоновано. Тобто освітяни самі вирішували, як їм діяти і що робити в цій ситуації. І найголовніше: можливо, хоч після випадків із захворюванням на кір чи той же туберкульоз припиниться середньовічне мракобісся деяких батьків, які ще вчора ледве не пишалися тим, що не роблять щеплень своїм дітям. Бо інакше ми будемо дикою країною, де можна захворіти хворобами, які давно перестали бути проблемою для цивілізованого світу.

У Здолбунівській гімназії напередодні виявили дитину, хвору на туберкульоз. Хлопчина зі старших класів проходив плановий медогляд, де медики встановили у нього бацилярну форму. Зазначається, що всі інші діти здорові.

Інші деталі про хвору дитину в навчальному закладі попросили не розголошувати, аби не вплинути на її взаємини з однолітками.

Наразі хворий перебуває на лікуванні, а в навчальному вжили заходів, аби запобігти можливому поширенню захворювання, розповідає директор гімназії Іван Гнатюк:

Проведені збори з батьками класу, розказано про цю ситуацію. Працюємо з працівниками тубдиспансеру, буде зустріч працівників з дітьми, де вони розкажуть про особливості хвороби, про профілактику, аби не захворіти. Профілактичні заходи та обстеження дітей проведемо, аби підстрахуватися. Проведена дезінфекція повітря у всьому навчальному закладі, аби підстрахуватися знову ж таки.

За словами директора, випадків захворювання на туберкульоз в гімназії за час його роботи не було жодного разу.  Лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру Рівненщини Ілля Філіпченко каже, що нині в області ситуація з захворюваністю на туберкульоз «пішла на спад».

Зокрема протягом 2017-го року на бацилярну форму захворіло на 10% менше людей, ніж 2016-му. Тобто трохи більше 50-ти на 100 тис. населення. Щодо підлітків до 17-ти років, то за словами спеціалістів, їх у позаминулому році захворіло 19 осіб, а протягом минулого – лише 9.

 

Коментарі
Завантажується...