У Здолбунові відбудеться перша служба у відновленому храмі, що знищили комуністи

У Здолбунові відбудеться перша служба у відновленому храмі, що знищили комуністи

Кожен мешканець Здолбунова знає, що в п’ятдесятих роках комуністична влада зруйнувала церкву, що була розташована на майданчику поблизу сучасного Будинку культури цементників. Містом багато років ширилися чутки про різноманітні кари, які впали на голови безбожників, що руйнували храм, або їхніх дітей. Церква стала для міста символом знущань атеїстичної влади над почуттями віруючих.

Тому після проголошення незалежності України група патріотично налаштованих вірних УПЦ Київського Патріархату ініціювала спорудження каплички на місці зруйнованої церкви.

Такий вигляд церква мала у 30-х роках минулого століття

Такий вигляд церква мала у 30-х роках минулого століття

Дуже скоро з місця символічного Петропавлівська капличка стала справжньою церквою. А коли прихожан стало більше, виникла необхідність у побудові повноцінного храму. Важко споруджувалася церква, проте гарний проект з часом втілився в реальність.

І ось у суботу, 26 жовтня, вперше за десятиліття буде здійснено Службу Божу не в тісній капличці, а в повноцінному приміщенні церкви – громада і настоятель Свято – Петропавлівського храму отець Віталій зайдуть до храмового приміщення. Зараз завершуються найнеобхідніші будівельні роботи. Звісно, попереду ще багато праці, але переконані, що громада з усім справиться.

Тож запрошуємо мешканців міста о 10 годині в суботу, 26 жовтня, на Службу Божу до церкви, що стала символом відродженої віри в Бога, – громада і настоятель чекають вас у Свято – Петропавлівському храмі.

 

 • Олександр

  Дякувати Богу, що це святе для Здолбунівчан місце залишилось українським, а не церкви п’ятої колони УПЦМП. Сподіваємось, що скоро храм, спільними силами, буде завершено.

 • Світлана

  І церква ж буде гарна)))

 • Таня

  Шкода що такий храм дістався розкольникам….

  • “дісталися” храми УКРАЇНСЬКІ недоукраїнцям з упц мп, а цей храм Українська Православна Церква Київського патріархату побудувала за кошти свої та кошти своїх вірян.

   • Світлана

    Зрештою, Ярослав усе сказав, але який же ж треба мати рівень розуміння, щоб говорити про новозбудований храм, що він комусь там “дістався”! До речі, свого часу в Кунині громада побудувала нову церкву, але за сприяння влади її оформили на Московський патріархат. А ті, хто її будував, дотепер моляться Богу в старій. От там то точно “дісталася”. Хоча що там дивуватися: Москва завжди цупила чужу історію, чужий хліб, чужі храми…

 • Віталій

  Сьогодні перш за все відновлено духовну справедливість.
  Храм є центром християнської спільноти і не важливо до якого патріархату він належить.
  Важливо те, що людина з віддти виносить.

X