В Здолбунові відбулась презентація технотрилера "Жорстоке небо"

В Здолбунові відбулась презентація технотрилера “Жорстоке небо”

У понеділок до Здолбунова знову завітав Макс Кідрук з презентацією свого нового технотрилера «Жорстоке небо». Цього разу зустріч відбулася в приміщенні музичної школи, до організації долучилися відділ культури та відділ освіти.

Щоправда, до відділу освіти і в самого Макса, і в прихильників його таланту виникло цілком справедливе запитання: чому так своєрідно підійшли до організації зустрічі, що привели на неї малят-шестикласників? Адже Макс фізик, у нього тексти, які навіть з суто технічної сторони дитячими не назвеш. Малята, які ще не вивчали фізики, – явно не його читачі. Тому групу дітей за погодженням з учителями відправили додому відразу – щоб не мучити ні їх, ні інших присутніх.

Зате зі слів учителів знаємо, що старшокласники, які до школи ходять з «Твердинею» і «Ботом», тихенько читаючи їх при нагоді, не мали інформації, де й коли відбуватиметься зустріч. Розуміємо, що відділу освіти простіше і звичніше дати розпорядження про обов’язкову присутність, не вказавши при цьому вікової категорії, ніж розмістити простенькі оголошення в школах, але це й є байдуже ставлення до своєї роботи. Адже в інших містах (і в Рівному, і в Острозі) Макс проводить презентації, навіть вхід на які платний, а для Здолбунова робить виняток. Проте ми не використовуємо вповні надані нам можливості.

Не менш дивною виглядала біганина дорослих бібліотекарів, долучених до заходу відділом культури. Можливо, тонкощі фізики і аеродинаміки їм і недоступні, але люди, які через специфіку професії мусять знати все про сучасну українську літературу, не можуть хоча б з професійного інтересу не знати про українського письменника, що вже став культовим і впевнено крокує до європейського визнання.

Що ж до самої презентації, то Макс був, як завжди, цікавим і несподіваним. Звісно, він не розкрив усіх сюжетних таємниць «Жорстокого неба», але в цьому й не було необхідності – хто захоче, книгу прочитає. Черга до автора за нею була чималенькою, автографсесія і фотографування зайняли хвилин двадцять. Щоб не переказувати все, про що говорив автор, пропонуємо переглянути буктрейлер до книги.

Наразі Макс працює над книгою про українську політичну ситуацію на замовлення польських видавців. Ця книга буде видана лише  польською мовою. А ще працює над проектом, тематику якого поки що не розголошує.

Сподіваємось на наступні зустрічі з нашим улюбленим письменником-земляком, а всім, хто ще не читав його книги – захоплюючих годин наодинці з текстом.

 

X