У Здолбунові відбулась традиційна “Коляда”

0 358
У Здолбунові відбулась традиційна "Коляда"
У Здолбунові відбулась традиційна “Коляда”

Традиційно цикл різдвяно-новорічних свят у Здолбунові завершує фестиваль „Коляда”. От і сьогодні в районному будинку культури зібралися колективи з усього району, щоб потішити мешканців міста колядками, щедрівками і вертепами. Переповнений зал ледве вмістив усіх бажаючих попрощатися з різдвяними святами. А навколо – янголи, чорти, кози, жиди, царі і пастушки готуються до виконання своїх програм. Переконана, що кожен, хто сьогодні прийшов на фестиваль, був приємно вражений різноманіттям талантів своїх земляків.

Розумію, що кожна точка зору суб’єктивна, але все ж поділюся своїми враженнями про найцікавіше. Дуже сподобався уїздецький колектив – обрядом водіння кози, маленьким і не дуже посівальниками, а головне – відчуттям, що дорослим і малим учасникам гурту подобалося дарувати людям радість. Як завжди, потішив чистим і майже неземним звучанням колектив „Іскринка” під керівництвом Олени Сачевої. Взагалі пані Олена за роки самовідданої праці навчила чуттю музики і співу не одне покоління юних здолбунівчан – унікальний приклад людини, яка свою любов до музики вміє і хоче передати іншим.

А коли на сцені з’явився драматичний колектив районного будинку культури, глядачі завмерли в очікуванні дива. І воно сталося. Майстерне виконання ролей традиційного українського вертепу вразило найвибагливіших глядачів. Мені найбільше сподобалася виконавиця ролі Діви Марії Наталя Саваринська – щирістю почуттів і чудовим виконанням різдвяних пісень.

Сподобалися глядачам і колективи з Півчі і Копитова – гарною грою юних пастушків, дівочими співами і цікавою постановкою дійств. А як щиро аплодували глядачі другокласникам ЗОШ №6! Дитячі щирість і безпосередність поєднувалися з величезним бажанням зіграти доволі складний для малюків вертеп.

Шкода лише, що для більшості наших керівників району і міста, а заодно й для різноманітних депутатів від не менш різноманітних партій усе це нецікаво. Розумію, що моя точка зору може бути сприйнята навіть агресивно, але не вірю я в патріотизм діячів, яким нецікава українська колядка чи повстанська пісня, та й взагалі нецікаве все, що за тисячоліття надбав український народ.

А всім учасникам – величезна вдячність від глядачів за вашу натхненну працю. І дай Боже за рік діждати і знову зустрітися на „Коляді”!

Коментарі
Завантажується...