У Здолбунові відбулось виїзне засідання Федерації профспілок Рівненської області

0 154
У Здолбунові відбулось виїзне засідання Федерації профспілок Рівненської області
У Здолбунові відбулось виїзне засідання Федерації профспілок Рівненської області

17 жовтня в сесійному залі районної ради відбулось виїзне засідання Федерації профспілок Рівненської області, про це повідомляє офіційний сайт Здолбунівської РДА. Участь у роботі комісії взяли керівництво району, керівники підприємств, установ, організацій голови профспілкових комітетів, інспектори з охорони праці, голови місцевих рад. Для забезпечення захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів людини праці сприяння піднесенню такої ефективності було ухвалено спільне рішення Здолбунівської районної державної адміністрації, Здолбунівської районної ради, президії Федерації профспілок області та обєднання організацій роботодавців області «Про підвищення ефективності соціального діалогу та громадського контролю за дотриманням трудового законодавства у Здолбунівському районі». Соціальний діалог у районі зміцнює систему колективних договорів, які є загальновизнаним базовим інструментом регулювання колективних трудових відносин і забезпечення соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Відповідно до спільних заходів обласної державної адміністрації та Федерації профспілок області з 03 жовтня по 17 жовтня 2013 року у Здолбунівському районі обласною та районною робочими комісіями проведено вивчення стану колдоговірної роботи (укладення колективних договорів, їх зміст і виконання, реєстрація, звітність перед органом статистики, терміни дії колективних договорів, наявність первинних профспілкових організацій тощо).

Робочою групою було проаналізовано стан укладання та виконання колективних договорів в 153 організаціях, підприємствах та установах району різних форм власності, в тому числі безпосередньо на місцях в 27 підприємствах району.

Аналіз показує, що органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, профспілкові структури району проводять певну роботу з підвищення ефективності соціального захисту громадян шляхом договірного регулювання трудових відносин через колективні договори з питань стабілізації виробництва, оплати праці та заборгованості з неї, зайнятості, забезпечення охорони праці, задоволення духовних і культурних потреб, конституційних прав та гарантій.

Управлінням соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами підприємницької діяльності щодо процедури укладання, реєстрації колективних договорів та підведення підсумків виконання колективних договорів.

На сторінках районної газети «Нове життя» періодично публікується інформація щодо кількості зареєстрованих колективних договорів, змін та доповнень до них.

Проаналізувавши колдоговірну роботу в районі, робоча група відзначила, що в районі потребує поліпшення зміст колективних договорів у сільських радах, контроль за їх виконанням в організаціях промисловості, сільського господарства та будівництва, а також на підприємтвах, установах та організаціях, де відсутні первинні профспілкові організації. В більшості колективних договорах, які укладені між трудовими колективами та адміністраціями не передбачені відрахування в розмірі 0,3 відсотка від фонду оплати праці на культурно-масову та спортивну роботу, в зв’язку з чим колективний договір не може стати дієвим інструментом у забезпеченні додатковими соціальними благами працівників.

Коментарі
Завантажується...