У Здолбунові відкрили меморіальну дошку, присвячену Симону Петлюрі

0 340
У Здолбунові відкрили меморіальну дошку, присвячену Симону Петлюрі
У Здолбунові відкрили меморіальну дошку, присвячену Симону Петлюрі

22 січня представники громадськості та влади району зібралися на подвір’ї ЗОШ №5 у Здолбунові. Нагода – День Соборності України і відкриття дошки, присвяченої Симонові Петлюрі.

Протягом березня – травня 1919 року Симон Васильович працював у приміщенні сучасної п’ятої школи. Тут відбувалися усі найважливіші наради генерального штабу діючої армії Директорії УНР, а Петлюра (як голова Директорії й головнокомандувач військами) незмінно брав у них участь.

На відкриття пам’ятної дошки до Здолбунова приїхав голова Рівненської обласної організації «Національної Спілки краєзнавців України» Андрій Жив’юк. Та розпочалося усе з цікавої та емоційно пронизливої літературно-мистецької композиції старшокласників ЗОШ № 5. Вони цитували висловлювання Симона Петлюри, декламували поезію столітньої давності й сучасні твори про героїку захисту України. А ще – у цей самий час синхронно на звороті драбини другого поверху за допомогою медіа-проектора демонструвалися унікальні кінокадри, на яких увічнений Симон Петлюра.

Власне кажучи, заради цих школярів і відкривали дошку. Адже навчатися в приміщенні, в якому працював один із засновників української державності – чимала відповідальність і предмет гордості водночас. Це стало зрозумілим, коли учні 5-ї школи без будь-якого музичного супроводу так зачали виконання Гімну України, що в старших «мурахи побігли спиною»…

Варто згадати, що до відкриття дошки Симонові Петлюрі долучилися випускниці ЗОШ № 5: Ніна Путіліна, Елла Стеценко та Ольга Борцова. Ну, а матеріально підсобили: Олег Дацюк, Віктор Чумак, Ігор Борцов та Анатолій Пальчевський. Листи ж повідомлення про відкриття ініціювала Рівненська обласна організація «Національної Спілки краєзнавців України».

Коментарі
Завантажується...