У Здолбунові виступить унікальний український музичний гурт

0 439

Після нетривалої теле-радіоукраїнізації початку дев’яностих років минулого століття настала майже двадцятирічна епоха нав’язування українцям чужої музики і мистецтва в цілому. За цей час музичні смаки українців стали примітивними і орієнтованими на московський псевдомузичний мотлох. Ще й зараз, попри квоти української музики і загальну тенденцію до українізації, наші діти наспівують «Цвет настроения синий» підстаркуватого Кіркорова чи московський реп з матюками.

А потім чуємо звідусіль: «Куди нам до Європи!»…

Той, хто напхав у голови українців цього музичного несмаку, був недурним і цинічним. Народ, що не має своєї сучасної культури і не пам’ятає старовинної, не матиме її і в майбутньому.

Так от до Здолбунова 26 листопада о 18:00 в Будинок культури цементників завітає унікальний колектив. Тарас Компаніченко і «Хорея козацька» повертають нас у середньовіччя, коли Україна була невід’ємною частиною європейського культурного простору. Але роблять це і автентично, і сучасно водночас. Сам Тарас Компаніченко, нащадок давнього козацького роду, киянин, людина активної життєвої позиції, усім своїм життям доводить, що генетичний код нації незнищенний. Кобзар, бандурист і лірник, він відновлює музику, про яку ми нічого не знаємо, але саме вона лунала на просторах України-Руси століття тому. Разом з гуртом «Хорея козацька» виконує музику  різних епох — середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі твори ХХ століття. Своєю творчою діяльністю колектив прагне представити лицарську, інтелектуальну частину національної культури. Щоб наші діти не думали, що в Україні не було своїх трубадурів і менестрелів.

Окрема частина творчості – лицарські, військові твори. Колектив брав участь у мистецькій акції «Від булави до балаклави», а Тарас Компаніченко автор сучасної «Думи про битву на САвур-могилі», присвяченій загиблим у Іловайському котлі.

Отже, редакція сайту висловлює щиру вдячність дирекції Будинку культури цементників за можливість почути Тараса Компаніченка і «Хорею козацьку», а всім здолбунівчанам радимо відвідати надзвичайно цікавий концерт унікального колективу!

Коментарі
Завантажується...