У Здолбунові за державні кошти будують каплички Московського Патріархату?

У Здолбунові за державні кошти будують каплички Московського Патріархату?

Нещодавно на сайті Свято-Катеринівського храму Рівненської єпархії Української Православної церкви Московського Патріархату з’явилася дуже цікава інформація про початок будівництва на території локомотивного депо каплички. І начебто все нічого, але у повідомленні церковної громади вказано наступне: “Щоб починати робочий день з молитви і благословення Божого, керівництвом локомотивного депо було вирішено побудувати на території підприємства капличку. ”. В цьому ж матеріалі вказано і те, що “з ініціативи начальника локомотивного депо Здолбунів Самчука Ігоря Михайловича та за підтримки колективу депо на території підприємства було освячено місце під фундамент для будівництва каплички на честь святого великомученика Георгія Побєдоносця (довідка zdolbuniv.com — в Україні цього святого називають святим Юрієм, або ж Юрієм-Переможцем) ”. Цілком очевидно, що якщо щось будується “за ініціативи” та за “рішенням” керівництва локомотивного депо, то й фінансування йде саме з їхньої сторони. Але саме тут і випливає на поверхню вся проблемність даного будівництва — залізниця є державним підприємством, а в Україні державної релігії, як і церкви, не існує. Яким чином було вирішено спорудити капличку саме цієї церкви, також не повідомляється, адже більшість прихожан Здолбунова є вірними УПЦ КП. За які кошти залізниця збирається будувати релігійну споруду, що не має жодного відношення до перевезень, теж питання відкрите. Адже ні для кого не є новиною постійні скарги зі сторони цього підприємства на відсутність коштів, зношеність засобів виробництва та службових приміщень і так далі. Зате знайти фінанси на будівництво міні-церкви для релігійної громади, що підпорядкована іншій державі, чомусь вдається. Також варто відзначити, що це не перша капличка УПЦ МП, зведена за кошти структур залізниці — кілька років тому на території Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту була зведена аналогічна споруда, освячена, звісно, священиком Московського Патріархату. Будували ж цю “святиню” неповнолітні студенти даного закладу, здаючи таким чином практику. Цікавить одне: коли в Здолбунові закінчиться експансія УПЦ МП та коли влада перестане відверто підтримувати цю церкву, не забуваючи, що на залізниці працюють люди різних вірувань та релігійних приходів.

Від редакції: на днях у Межиріцькому монастирі, що на Рівненщині, “керівництво” УПЦ МП зруйнувало дзвіницю 17-го століття. На запитання Острозьких краєзнавців вони відповіли “Пока при власти наш президент (Янукович), мы будем делать все что захотим ”

 • yabloko

  АБСОЛЮТНО НЕ ЗГІДНА З АВТОРОМ СТАТТІ!!!!!!!!!!!! ГОЛОВНЕ,ЩО ЛЮДИ ТЯГНУТЬСЯ ДО БОГА, І ПОТРЕБУЮТЬ СПІЛКУВАННЯ З НИМ.В НАШ НЕ ЛЕГКИЙ ЧАС ТІЛЬКИ ВІРА ДОПОМАГАЄ ЖИТИ І ЧИ ЦЕ ЦЕРКВА МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, ЧИ КИЇВСЬКОГО, НЕМАЄ ЗНАЧЕННЯ. А НА ВАШОМУ МІСЦІ,ШАНОВНИЙ АВТОР, Я Б ПІДНІМАЛА БІЛЬШ БОЛЮЧІШІ ТЕМИ,ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ НАШОГО МІСТА.НАПРИКЛАД: ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ПО ВУЛ.ШКІЛЬНА МЕЖУЄ З “ПРЕКРАСНИМ”ЗАКЛАДОМ,ЯК “СКОРПІОН” ДЕ ПРОВОДЯТЬ ДОЗВІЛЛЯ “ВИШУКАНІ АЛКАШИ”НАШОГО МІСТА, І НА ЦЕ ВСЕ ДИВЛЯТЬСЯ МАЛЕНЬКІ ДІТИ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЧОМУ ВИ,ПРЕДСТАВНИКИ ЗМІ,МОВЧИТЕ???? І ТАКИХ ПРОБЛЕМ Є КУПА…

 • UMNITSA

  Те, що в Здолбунові і районі бідьшість віруючих належить до УПЦ КП – відверта брехня. У відділі внутрішньої політики РДА можна дізнатися правдиву інформацію щодо цього. Вона не є таємною.
  Члени релігійної громади УПЦ (саме так вона зареєстрована) є такими ж громадянами України, як і прихожани УПЦ КП, а не, як ви пишете, підпорядкованими іншій державі. До речі, в тій державі, про яку ви натякаєте, церква теж не є державною і релігія теж. Тому наші громадяни ніяк не можуть бути підданими ін. держави. Вони просто хочуть бути у канонічній церкві. Тій,яка на нашій землі існує понад тисячу років, а не в тій, яку не визнає православний світ.

 • Світлана Ніколіна

  Цікаво, як це московська церква в Україні може існувати тисячу років, якщо Москви тоді просто не існувало? У вашому коментарі – відповідь на всі питання, бо вам у церкві розказують якусь іншу історію і інші поняття. До речі, досить уже проголошувати як істину фразу про те, що головне – аби люди тягнулися до Бога, а який патріархат неважливо. Цим самим ми Бога й ображаємо, бо, на жаль, його ім’ям прикривалося і Біле братство, і Свідки Єгови, і інші так звані тоталітарні секти. Так що це ще велике питання, чи справді до Бога втягують людей у деяких псевдорелігійних громадах. А зрештою, матеріал же ж не про правильність тієї чи іншої церкви, а про те, чи варто забезпечувати чиїсь релігійні потреби за державні, тобто спільні наші з вами кошти.

  • Бильбо

   Ви не маете права глумитися над iншими конфессiями, свiдки Егови не втягують, вони дають людям бiблiю в руки та кажуть читай бо то Боже а не попiвське котре забороняло людям читати слово Боже в угоду своiм святим ясновидцям та бредовим маразмам якi зробили з людей зомбi. Люди не стадо баранiв яке буде бекати пiд попiвськи дудки, кожна людина ма право молитися як подобаеться.
   Ваша православна брехлива церква сама погрязла в грiхах та торгашествi, та ще й множиться щоб бiльше людей та бабла срубить попам на джипи. Щей не соромиться Бога. Побачите де вона буде разом з попами. Та чiм теревенити про тоталiтарнi секти, сходiть на зiбрання та помолiться до Бога а не лобзайте лапи берущих попiв та картинки.
   Не забувайте що зробив IСУС  з храмом де засiли торгашi/

 • Микола

  Ви ж самі на початку статті розказали яким чином “з ініціативи начальника та запідтримки колективу” хіба цього недостаньо, якого дідька ви лізете чи може хочете щоб до Вас застосували статтю 161 Кримінального кодексу України.

  • Сьогодні обдзвонив своїх знайомих, що працюють на залізниці. У жодного з них ніхто не питав, чи варто будувати цю капличку чи ні. Троє із них прихожани УПЦ КП, один – УПЦ МП. “Колектив” це голова депо і московський батюшка?

   • BLITZ

    “…У жодного з них ніхто не питав, чи варто будувати цю капличку чи ні…” Все те саме як і наша місцева влада…Не питаючі, роблять в місті все що їм “взбреде” в голову.

 • Світлана Ніколіна

  Про які релігійні переконання взагалі говорить людина, яка в полеміці використовує “якого дідька”? А щодо 161 статті, то якраз нав’язуванням через ДЕРЖАВНІ організації відповідної конфесії рівноправність і порушується.  Так що не лякайте, шановний пане Миколо (чи хто ви там насправді) – бо це вже в стилі КГБ СССР. Розумію, що декому хочеться, щоб у нас свобода слова і віросповідань розвивалася за російським варіантом, але ми таки різні країни, тому кожен має право на свою точку зору. І Кримінальний кодекс тут ні до чого.

 • Бильбо

  цей сайт провокацiйний та власники провокатори.

 • Світлана Ніколіна

  Ще раз нагадую коментаторам від усіх конфесій: Бог – це любов. Ображаючи інших, ви просто доводите власну віддаленість від Бога. Не треба агресії, навчіться аргументовано дискутувати. Щодо Свідків Єгови, то ця церква заборонена майже в усіх європейських країнах. До них сайт точно не має відношення, та й заборони ці відбулися задовго до появи будь-яких сайтів. Тому думайте й аналізуйте спокійно, без образ і агресії. Як і мають люди віруючі, незалежно від конфесії.

  • Сергій

   Свідки Єгови діють абсолютно вільно в усіх євпропейських країнах. Заборонені свдіки Єгови лише у 35 країнах,серед яких ісламські фундамендалістські держави, комуністичний Китай, Пн. Корея.

 • Бильбо

  Ви самi образили вiруючих Свiдкiв Егови порiвнявши з бiлим братством та обiзвавши тоталiтарною сектою. Нашi спец служби не дурнi та вмiють виявляти тоталiтарне та небезпечне. Проте Свiдки мають право на конфессiю дозволене законом нашоi держави та не несуть небезпеки вивчаючи досконало Бiблiю.
  Тi люди що туди ходять не стадо баранiв, вони це ми та нашi близькi, тому не потрiбно принижувати бо там десь хтось щось заборонив. Путiн заборонив то його дiло тримати народ в кайданах, а в нас Европа та люди думаючi, мають право на вибiрде iм молитися.
  Я кщо Бог це любов то любiть будь ласка. До речi в Европi це найпоширенiша дослiдницька церква, та й у нас вона бiльшае бо люди тепер думають а не ведуться на те щоби думали за них а iм тiльки вказували, як то було ранiше. Тепер глупцiв буде все меньше. Я не свiдок, а аналiтик який побував де iнде та маю думку що до церков/

  • Доброго дня, дозволю собі трішки втрутитись, але в моєму розумінні Свідки Єгови є нічим іншим, як звичайною оманливою сектою, що неодноразово доводила нездатність зрозуміти Біблію. Зокрема за історію існування цієї організації, її голови 3 рази пророкували кінець світу. Два рази це робив засновник журналу “Вартова Башня” та “винахідник” Свідків Єгов Чарльз Рассел, який окрім цього обіцяв чи то в 1914 чи то в 1915 році прихід Ісуса на землю… Слабенькі із Свідків Єгов дослідники Біблії, на мою думку.

 • Бильбо

  Ярослав, Ви розумний чоловiк, допитливий хоч ще молодий що дуже добре. Ви не купуйтесь на ту лабуду що десь щось чули тому що слухи завжди не вiрнi бо обростають домислами.
  Я певен що так як я колись споривши з ними Свiдками таки взяв тай пустив до себе просто поговорити щоб розставити точки над i та загнати iх в куток. Дай коли менi Бог дав розум то я почав аналiзувати так би мовити науковим поглядом, я побачив те що не дано побачити тому хто боiться аналiзу або не хоче щось змiнювати. Я побачив що те що вони кажуть мае сенс, не потрiбно чiплятись за дрiбницi, простiше сходити та почути, навiть висловити питання чи вступити в спiр та почути своiми вухами вiдповiдь.
  Ярослав, друже, я певен що Вы ще раз захочете прийти на тi зiбрання бо Вас там не мають за барана та над Вами не встановлять влади та не навяжуть мислення отця чи пастора, там всi рiвнi та нiхто нiкому не винен. Вам дадуть прочитать навiть Вашу Бiблiю та Ви самi побачите вiдповiдi. Не бiйтесь революцii свiдомостi, але Ви коли мене зрозумiуете то вже не будуте залежати вiд системи та не будете коритись тим хто Вас за людей не мае. вибачте за е та помилки, клава рус.
  На сiм прощаюсь, Бог Вам в помiч той в якого Ви вiрите. з пов.

 • Бильбо

  тут трохи вiдповiдей
  http://www.jw.org/ru/
  http://www.jw-russia.org/about/beliefs.htm
  я зрозумiв що там нема емоцiй, там не вiдпускають грiхи бо то дiло Боже, там не падатимеш на колiна перед священником та не вiддаси грошей, там не вiдбирають квартир у вiрян, там рiвнi усi. Там просто люди якi мислять головою та розумом, аналiзують та незалежно роблять висновки.
  Я не свiдок, ще раз повторю та не рекламую чи принижую, я висловив свою думку по поводу. Далi прошу по темi
  У Здолбунові за державні кошти будують каплички Московського Патріархату? 
   

X