У Здолбунові засновано районну організацію МГО “Сокіл”

0 388
У Здолбунові засновано районну організацію МГО "Сокіл"
У Здолбунові засновано районну організацію МГО “Сокіл”

Як стало відомо з повідомлень у соціальній мережі “Вконтакті”, на днях за рішенням обласної молодіжної громадської організації “Сокіл” в місті Здолбунів з 5 лютого розпочала функціонувати районна організація МГО “Сокіл”. Статутними завданнями і цілями діяльності МГО «Сокіл» є:

— захист законних інтересів членів МГО «Сокіл», сприяння вирішенню їхніх соціальних та побутових проблем;
— сприяння реалізації наукових, творчих та організаційних можливостей членів організації та залучення їх до громадського і культурного життя України;
— сприяння зростанню національної свідомості серед членів МГО «Сокіл»;
— сприяння розвитку української науки, культури і спорту;
— пропаганда здорового способу життя;
— сприяння формуванню української інтелігенції серед членів МГО «Сокіл».

Метою товариства «Сокіл» є виховання в українському народі єдності, народної сили й почуття честі шляхом плекання фізкультури, а разом з тим витривалості, рухливості, підприємності, розуміння праці у спільному гурті, дисципліни.

Наразі ЗРМГО “Сокіл” має свою сторінку у соціальній мережі вконтакті, де ви може задати цікавлячі вас запитання.

Довідка zdolbuniv.com:«СОКІЛ» — тіловиховне (руханкового профіля) товариство, яке відіграло значну роль у національному відродженні слов’янських народів. Перший «Сокіл» заснував Мирослав Тирш в 1862 році в Празі з метою поширення не тільки фізкультури на зразок німецьких «турнферайнів», але й пробудження національної свідомості чеського народу. За прикладом чехів інші слов’янські народи перебрали сокільську ідею, засновуючи свої національні сокільські організації: у 1907 році вони об’єдналися у Всеслов’янський сокільський союз, який відбував масові сокільські здвиги з участю «Соколу» словянських народів. Після радянської окупації всі «Соколи» ліквідовано як реакційні буржуазно-націоналістичні товариства; подібно ж і в сателітних державах, і в Юґославії (деякі з них понині діють у діаспорі).

У жовтні 2006 року була зареєстрована Молодіжна Громадська Організація «Сокіл» (скорочено МГО “Сокіл”), котра декларує продовження справи українського «Сокола» першої половини ХХ ст. Базовим для організації є м. Львів, де існує міська організація, створені осередки у Львівській, Волинській, Рівненській, Закарпатській, Дніпропетровській, Запорізькій, Тернопільській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Кіровоградській, Хмельницькій та Івано-Франківській областях. Члени організації кожного тижня зустрічаютья на зборах, де планують свою діяльність, слухають лекції з історії, ідеології, тощо.

Коментарі
Завантажується...