У Здолбунові знову руйнується пам’ятник: цього разу Уласу Самчуку

0 221
У Здолбунові знову руйнується пам'ятник: цього разу Уласу Самчуку
У Здолбунові знову руйнується пам’ятник: цього разу Уласу Самчуку

Чи не єдиним пам’ятником міста, що викликає позитивні емоції в усіх і є нагадуванням про те, що Здолбунівщина дала Україні одного з найвидатніших її синів, є пам’ятник Уласу Самчуку. Відкритий у 2005 році в період найбільшого піднесення після Помаранчевої революції, він мав би стати справжньою окрасою міста і площі перед районним будинком культури. Але сам будинок недоремонтований, площі фактично не існує. От і пам’ятник останнім часом підтверджує сумну тенденцію. На колоні, яка слугує основою для погруддя, давно помітна тріщина, а тепер уже й плитка на постаменті потихеньку відпадає. Причому її підбирають «небайдужі» громадяни, щоб використати десь у себе вдома.

Тріщина на пам'ятнику
Тріщина на пам’ятнику

Раз на рік до пам’ятника приходить влада, але так сталося, що день народження Уласа Самчука в лютому, тому тих пошкоджень за снігом ніхто не помічає.

Нещодавно після публікації нашого сайту було відремонтовано пам’ятник Миколі Приходьку. Ми можемо помилятися, але Улас Самчук через свою трилогію «Волинь» прославив Здолбунівщину значно більше, ніж суперечливий герой Приходько. Сподіваємося на таку ж саму оперативність по відношенню до нашого славного письменника.

Коментарі
Завантажується...