У Здолбунові знову руйнується пам'ятник: цього разу Уласу Самчуку

У Здолбунові знову руйнується пам’ятник: цього разу Уласу Самчуку

Чи не єдиним пам’ятником міста, що викликає позитивні емоції в усіх і є нагадуванням про те, що Здолбунівщина дала Україні одного з найвидатніших її синів, є пам’ятник Уласу Самчуку. Відкритий у 2005 році в період найбільшого піднесення після Помаранчевої революції, він мав би стати справжньою окрасою міста і площі перед районним будинком культури. Але сам будинок недоремонтований, площі фактично не існує. От і пам’ятник останнім часом підтверджує сумну тенденцію. На колоні, яка слугує основою для погруддя, давно помітна тріщина, а тепер уже й плитка на постаменті потихеньку відпадає. Причому її підбирають «небайдужі» громадяни, щоб використати десь у себе вдома.

Тріщина на пам'ятнику

Тріщина на пам’ятнику

Раз на рік до пам’ятника приходить влада, але так сталося, що день народження Уласа Самчука в лютому, тому тих пошкоджень за снігом ніхто не помічає.

Нещодавно після публікації нашого сайту було відремонтовано пам’ятник Миколі Приходьку. Ми можемо помилятися, але Улас Самчук через свою трилогію «Волинь» прославив Здолбунівщину значно більше, ніж суперечливий герой Приходько. Сподіваємося на таку ж саму оперативність по відношенню до нашого славного письменника.

 • KOL

  Будемо сподіватися що влада знайде кошти на ремонт пам’ятника
  А щодо суперечливості героя Приходька то він віддав небагато не мало життя

 • Світлана Ніколіна

  Життя віддавали і есесівці, і енкаведисти. Це може бути ознакою військової доблесті чи вірності своїй ідеології (справжній чи надуманій), але не завжди це героїзм.
   

 • BLITZ

  Ну як не як Приходько – це наш земляк!Такій же як і Самучк.Якщо є памятник треба доглядати за ним.А не як один із “депутатів” райради заявив “….як депутат я не дозволю виділяти кошти на реконструкцію памятнику Приходьку”. Це хіба правильно?
  І не треба такого писати “суперечливий герой”.Повторюсь це наш земляк,якщо його нагородженно званням,поставлено памятник, то не будемо розводити “базар” а просто зробимо діло і все.

X