У Здолбунові з’явилася ще одна пам’ятна дошка учаснику АТО

0 280

Нещодавно одна з рівненських журналісток-волонтерок справедливо зауважила, що не кожен, хто був на Майдані – людина, і не кожен, хто брав участь в так званій АТО – герой. Проте Павло Петренко, меморіальну дошку в пам’ять про якого відкрили на приміщенні школи №3 у Здолбунові, не просто «був на Сході» – він воював у найгарячіших точках, і загинув під час виходу з сумнозвісного Іловайського котла.

Чудовий хлопець, розумна й патріотична людина, Павло воював у добровольчому батальйоні «Донбас». І хочеш-не-хочеш, а все одно думаєш про те, що він і сотні його побратимів могли б жити, якби не злочинні помилки вищого військового і політичного керівництва держави. Так, війна – це завжди жертви, але ж не безглузді, яких можна і треба уникати!

Йде розслідування, але чомусь не віриться, що ми отримаємо його адекватні результати. Нагадаємо, коли в серпні 2014 року в ході переможного наступу української армії добровольчі батальйони увійшли в Іловайськ, вони попросили підкріплення в Міністерства оборони. І не отримали допомоги! Опинившись в оточенні, з боями проривались до своїх. Скільки точно загинуло наших героїв – сказати не можна й досі, остаточних цифр немає.

Павло тривалий час вважався зниклим без вісти, поки не був ідентифікований за експертизою ДНК. Повернувся в рідний Здолбунів назавжди у квітні 2015 року. А тепер його посмішка зустрічатиме учнів школи щоранку.

Дошку освятили священики УПЦ Київського патріархату, присутні плакали під час співу народної артистки України Галини Топоровської, а також п’ятикласниці Анастасії Семенчук. Відчувався щирий біль усіх присутніх на відкритті дошки. І жодні слова не можуть передати болю втрати батьків і близьких людей…

Стояли військові, учні, мешканці міста… Холодний грудневий день, похмуре дощове небо, вулиці рідного міста – всього цього Павло Петренко не побачить уже ніколи. А кожен з нас має пам’ятати не лише про його подвиг, а й про те, що мир, про який так переконливо говорили деякі політики перед виборами, не дарується милістю ворогів, а здобувається в боях такими героями, як Павло.

Коментарі
Завантажується...