В рамках днів EuroBirdwatch у Здолбунові спостерігали за птахами

0 190
В рамках днів EuroBirdwatch у Здолбунові спостерігали за птахами
В рамках днів EuroBirdwatch у Здолбунові спостерігали за птахами

Осінні дні спостережень за птахами в Європі EuroBirdwatch – це подія, яка об’єднує безліч однодумців. Щороку в перші вихідні жовтня на місця спостережень виходять тисячі спостерігачів за птахами, які фіксують види та чисельність птахів, побачених у природі. Дані спостережень з усіх куточків Європи подаються через національні центри спостережень до єдиного Європейського центру. В Україні таким центром є Українське товариство охорони птахів. Загалом, мета EuroBirdwatch – привернути увагу до міграції та потреб перелітних птахів у середовищах гніздування, на пролітних шляхах і місцях зимівлі в Середземномор’ї та Африці.

Не лишились осторонь EuroBirdwatch-2015 і Рівненщина. За ініціативи Національного природного парку “Дермансько-Острозький” та Рівненського осередку Товариства охорони птахів 4 жовтня природолюби та орнітологи зібралися з метою обліку птахів нашого регіону в заплаві річки Устя поблизу міста Здолбунів. До спостережень долучилось 36 учасників – 17 дорослих та 19 дітей. Бьордвотчери за дві години зафіксували 42 види птахів загальною чисельністю 1003 особини. Цікавим було спостерігати чернь червонодзьобу – вид, занесений до Червоної книги України. Всі учасники залишились у захваті від сім’ї лебедів-шипунів, які дозволяли себе годувати майже з рук. З інших водоплавних птахів відмічено також 15 особин гуски сірої, а найчисельнішим видом була лиска – близько 400 особин. Серед мігруючих хижих птахів помітили яструба малого і канюка. Незвичним було побачити бугая, адже цей птах надає перевагу заростям очерету, з якого подає свій голос і майже не показується на очі. Захват малечі (та й дорослих) викликало гніздо-рукавичка ремеза.

Подібні заходи відбулись і в інших установах регіону, зокрема, в Рівненському природному заповіднику та Національному природному парку “Подільські Товтри”. Організатори вдячні всім учасникам, які допомогли в проведенні спостережень, та сподіваються, що дана подія з часом приверне до себе значно більшу кількість людей.

Коментарі
Завантажується...