В Здолбунові у День пам’яті жертв Голодомору пригощали хлібом 33-го року (фото)

0 275
В Здолбунові у День пам'яті жертв голодомору пригощали хлібом 33-го року
В Здолбунові у День пам’яті жертв голодомору пригощали хлібом 33-го року

У день пам’яті жертв Голодомору в Здолбунові відбувся ряд заходів, присвячених цій даті. В районному будинку культури було проведено вечір скорботи «Чорна сповідь моєї країни». Розпочали захід представники релігійних конфесій, зокрема священик УПЦ Київського Патріархату отець Віталій, настоятель греко – католицького храму отець Іван, пастор Християн Віри Євангельської Віктор Тишкун. Слово мали голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, голова районної державної адміністрації Віталій Шуль. Літературно – музична композиція була проведена на високому рівні, багато присутніх не могли стримати сліз.

По завершенню заходу присутні вишикувалися в колону і вирушили до пам’ятника жертвам Голодомору з лампадками і свічками. Попереду юнаки несли хліб, спечений за рецептами тридцять третього року з кори дерев, полови, кукурудзяного лушпиння, вівса і жита. Звісно, в голодні роки навіть такий хліб був розкішшю. До речі, цей хліб виготовлений за ініціативою Здолбунівської районної організації Української Народної партії. Ініціатори розповіли, що і на млині, і в пекарні люди, які були залучені до випікання хлібини, все зробили безкоштовно, почувши про мету організаторів.

Біля пам’ятника присутні поклали вінки, засвітили лампадки і скуштували хліб Голодомору. Основним гаслом було «Спробуй смак Митного Союзу», адже ті, хто вісімдесят років тому знищив мільйони українців, тепер намагаються відібрати майбутнє у нас з вами.

Кожен, хто був присутній, відчув себе частинкою народу – великого, давнього і, попри всі історичні злигодні, такого, що має велике майбутнє.

Коментарі
Завантажується...