Вчительський бунт на сесії Здолбунівської районної ради – чекаємо продовження…

0 525
Вчительський бунт на сесії Здолбунівської районної ради - чекаємо продовження...
Вчительський бунт на сесії Здолбунівської районної ради – чекаємо продовження…

Коли перед сесійним засіданням Здолбунівської районної ради надворі починають збиратися люди, завжди зрозуміло – сталося щось неординарне. Цього разу прийшли освітяни району, яким не виплачується в повному обсязі заробітна плата, про що наш сайт уже писав.

Вчителі  зайшли до залу, а депутати розпочали роботу. Якось не дуже-то й вмотивовано голова районної ради Василь Тимощук надав слово представнику управління Міністерства надзвичайних ситуацій. Те, що він говорив, слухати було неможливо – наче підручник для студентів. З визначеннями понять, нікому, крім професіоналів, непотрібних – про територіальні підсистеми, про основну тематику занять з населенням. Наприклад, присутні дізнались, що поняття «бомбосховище» більше немає, а є надземні й підземні споруди, цокольні і підвальні приміщення. Звісно, вчителі, перейняті своїми проблемами, шуміли, обговорюючи ситуацію. Бо дивна лекція лише дратувала. І тут чомусь депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк вирішив зробити вчителям зауваження – мовляв, майте повагу до інших, ну й слухайте ж виступаючого. Наскільки «заведені» вчителі, стало ясно відразу, бо в залі піднявся шум, пролунало «Не читайте нам моралі!».

10406596_347658118750717_3183650271427706679_n       Напруга лише посилилась, коли після зачитаної вчительської заяви слово отримав начальник управління фінансів районної державної адміністрації Володимир Нечипорук. Блискучий фахівець, державний службовець з колосальним досвідом, Володимир Михайлович може обґрунтувати будь-яку потрібну точку зору. Цього разу його виступ був більш «ліричного», ніж фінансового плану. Бо цікаві публіцистичні фрази на кшталт твердження, що в нас тепер «європейська модель фінансування», чи теза, сказана директорам шкіл – «ви менеджери, ви й шукайте рішення», лише переконують у тому, що навіть наш досвідчений начфін не має поняття, що робити в цій ситуації. До речі, він сказав, що проблеми є лише по січню-лютому, можливо, по березню. А пізніше головний бухгалтер відділу освіти Галина Соботницька скаже про те, що до липня. Було б непогано, щоб держслужбовці хоч врізнобій не говорили, бо довіри до влади це не додає.

11002619_347659758750553_7737945740864806493_n       Що ж до менеджерів, то так – директори менеджери. Але й Нечипорук, і голова адміністрації, і голова ради – теж менеджери. Районного рівня. А оскільки проблема стосується не якоїсь однієї школи, а всіх, то й вирішувати її мусять якраз менеджери районні. За це вони й отримують зарплату, як і сказав депутат Володимир Карпетченко.

І якщо помісячний розпис був у середині січня, то чому жоден з районних керівників не взявся вирішувати проблему ще тоді? Так, Сергій Кондрачук не був ще головою адміністрації, але вже активно повідомляв про своє швидке призначення через Фейсбук. І був помічником народного депутата України від нашого округу Олександра Дехтярчука. Якщо цю проблему не можна вирішити на рівні району, то це якраз робота для народного обранця – піти в Міністерство освіти, в Міністерство фінансів і добитися зміни розпису. Чомусь не зроблено. А всі ми пам’ятаємо, як під час першого приїзду в район на зустрічі з місцевою самообороною (до якої входять і Тимощук, і Кондрачук) депутат говорив про те, що буде виразником їхніх інтересів у парламенті. Правду сказав – пролобіювати призначення Кондрачука зміг і захотів, а от участю у вирішенні вчительських проблем не відзначився. І от тільки не треба про те, що вчителі не звертались – було кілька нарад за участю голови ради Василя Тимощука, він знав, що проблема таки київського рівня – міг би й сам потурбуватись про вчителів району, яким дев’ять років керує.

1513788_347658222084040_5808195134250715907_n         Коли до слова запросили Галину Соботницьку, вчителі несподівано (думаю, і для самих себе також) почали кричати «Ганьба!». Галина Зіновіївна, явно спантеличена таким прийомом, сіла, а слово взяв голова адміністрації Сергій Кондрачук. Його виступ можна переглянути, а от обіцянка у вівторок зібратися і спробувати щось вирішити з «розподілом субвенції» насторожує. Голова адміністрації, звинувачуючи одного з депутатів у незнанні бюджетного кодексу, сам сказав фразу, яка не може бути правдою. Адже змінити той самий «розподіл» він не зможе. Тоді виходить, що нараду він пообіцяв, просто щоб розрядити ситуацію? Вчителі це відчули, і коли Тимощук спробував закрити обговорення питання, прозвучала навіть погроза заблокувати роботу ради. Пристрасті кипіли, всі щось кричали ледь не одночасно. Тимощук постійно повторював «Увага… Увага…». Вчителі заявили, що рада не економить на собі, бо в залі аж загаряче, а посеред білого дня чомусь горить світло.

10999096_347659848750544_4573662502203534400_n        Голова ради запропонував перерву, депутати погодились, після чого частина присутніх пішла в кімнату депутата на нараду. Після півгодинного чекання вийшли лише з повідомленням про чергову зустріч у понеділок.

І все ж – найкращим виходом із ситуації (якщо Київ не змінить помісячний розпис) може бути лише нарахування зарплати в повному обсязі. Так, тоді доведеться «показувати» заборгованість, але це ж реально так і є. Директорів лякають приписами прокуратури. Так, проблема є. Але якщо складати протоколи на кожного директора в районі, то таки очевидно, що це питання НЕ директорського рівня. Можливо, тому ніхто всерйоз такого варіанту не розглядає? Бо тоді і відділ освіти, і голова адміністрації змушені будуть давати відповіді на незручні запитання в Рівному, перед вищими керівниками. І, до речі, коли чи не щодня по школах бігають різноманітні контролюючі інстанції і складають ті ж таки протоколи на директорів за найменше порушення, ніхто їхньою долею (і нервами, і здоров’ям) так щиро не переймається.

Ну що ж, проблема не вирішена – далі буде…

[youtube]lBQ9KchBA7U[/youtube] [youtube]joO8o3dBIUw[/youtube] [youtube]RTglFd-AK28[/youtube] [youtube]5iVNHIUCDr4[/youtube] [youtube]A3gQXgUnHy4[/youtube] [youtube]bzQWt3FUnVw[/youtube] [youtube]Homs8mROfRA[/youtube]
Коментарі
Завантажується...